[PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Waffen
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2021, o 19:00

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: Waffen » 4 mar 2021, o 19:21

Tak, próbowałem uruchomić jako administrator i to nic nie daje. Natomiast nie wiem o co chodzi z zainstalowaniem Visual C++. Mółgbyś napisać coś więcej?

EDIT: Zainstalowałem pakiet redystrybucyjny Visual C++ z tej strony: https://support.microsoft.com/pl-pl/top ... f26a218cc0 ale nie pomogło :(

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: dzaggiel » 26 wrz 2021, o 10:03

Witam. Bardzo się cieszę, że komuś chciało się dodać spolszczenie od Cenegi do tego niskiej jakości remastera oraz oryginału. Niestety, ale natknąłem się na ten oto błąd:
Obrazek
Mam nadzieję, że zostanie on dość szybko załatany.

PS. Dodam jeszcze, że gram na rozdzielczości 1920x1080 i w wersję oryginalną (nieremasterowaną)
Hej po długim czasie czekania na kolegę Rosjanina z którym poprawiałem serię BioShock a który zapadł się pod ziemię postanowiłem wydać poprawki po mojej stronie. Ten błąd został już naprawiony w wersji Classic oraz kilka pomniejszych. Jak na razie wydałem poprawioną wersję spolszczenia dla oryginalnego BioShocka a zaraz zabieram się za lekkie poprawki do Remastera. Poprawiony instalator jak na razie dostępny tylko na steamie w sekcji poradniki Bioshock.

Wersja 1.1 (Classic)
- poprawki tłumaczeniowe w spolszczeniu Cenegi związane ze zbyt wczesnym przetłumaczeniem gry
- poprawki błędów stworzonych przez twórców.

dzaggiel
Posty: 124
Rejestracja: 2 sie 2013, o 13:30

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: dzaggiel » 30 paź 2021, o 18:03

Cześć, wstawiam na steama (https://steamcommunity.com/sharedfiles/ ... 1596791825) zaktualizowany instalator do wersji Remastered. Lista zmian w wersji 1.1:

- znacząca korekta napisów do filmów z komentarzem reżyserskim
- znacząca korekta opisów w muzeum
- poprawki tekstów w sekcji wyzwań
- poprawki tłumaczeniowe w spolszczeniu Cenegi związane ze zbyt wczesnym przetłumaczeniem gry
- poprawki błędów stworzonych przez twórców.
- poprawki błędów które się ostały przypadkowo

Po weryfikacji instalator pojawi się również na GPP.

Awatar użytkownika
rogskoks
Posty: 25
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:16

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: rogskoks » 24 cze 2023, o 10:42

Po tym, jak dodali ten nieszczęsny Launcher 2K to zainstalowanie spolszczenia mija się z celem. Nie wykrywa i nie rozpakowuje plików w katalogach, opcje "Spróbuj ponownie" oraz "Ignoruj" przy instalacji uniemożliwia zainstalowania spolszczenia, trzeba to jakoś ogarnąć :/

Brus
Posty: 3
Rejestracja: 17 lip 2023, o 20:20

Re: [PC] BioShock Remastered (uzupełnienie spolszczenia od Cenegi)

Postautor: Brus » 17 mar 2024, o 09:37

Po tym, jak dodali ten nieszczęsny Launcher 2K to zainstalowanie spolszczenia mija się z celem. Nie wykrywa i nie rozpakowuje plików w katalogach, opcje "Spróbuj ponownie" oraz "Ignoruj" przy instalacji uniemożliwia zainstalowania spolszczenia, trzeba to jakoś ogarnąć :/
Wiem że odpowiadam miesiące po, ale znalazłem rozwiązanie. Instalator odczytuje ścieżkę instalacji z rejestru. Trzeba odpalić edytor rejestru i wejść w: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\Steam App 409710 (w przypadku remastera) lub 7670 (w przypadku wersji klasycznej) i upewnić się że w InstallLocation ścieżka się do folderu z grą jest prawidłowa. W sumie przydałoby się gdzieś przykleić to w instrukcji.

Z kolei ja przychodzę ze zgłoszeniem błędu (o ile autor jeszcze pracuje od czasu do czasu nad spolszczeniem). W najnowszej wersji spolszczenia klasycznej wersji jak i zremasterowanej (te wersje które są tylko w poradniku na Steam a nie na GPP) na ekranie w którym mamy jakiś samouczek np. ekran przed pierwszym poświęceniem/uratowaniem siostrzyczki lub okno po poprawnym zhakowaniu, na górze ekranu pokazuje się czarnymi literami lekko ucięty komunikat "Przekroczono maksymalną liczbę zapisanych stanów gry. Zastąp lub skasuj któryś z istniejących stanów.". Screena niestety nie mam jak zrobić bo ekran sie zamyka jak wcisnę dowolny przycisk, ale mam nadzieje że wyjaśniłem dobrze o co chodzi.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości