[NDS] The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [DS] Zelda Phantom Hourglass

Postautor: Voxar » 22 maja 2019, o 14:33

Dziękuję MasterSword za wszelkie uwagi odnośnie spolszczenia. Na razie nie mam czasu poprawiać, gdyż zajmuje się innymi projektami.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [DS] Zelda Phantom Hourglass

Postautor: Norek » 23 maja 2019, o 10:31

To nie lepiej byłoby dopieścić ten projekt i wydać aktualizację, żeby błędów było coraz mniej?
Tak to będzie takie wisieć nie wiadomo ile : )
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Voxar
Posty: 102
Rejestracja: 31 paź 2017, o 18:19
Kontakt:

Re: [NDS] The Legend of Zelda: Phantom Hourglass

Postautor: Voxar » 27 cze 2022, o 13:31

Nowa wersja spolszczenia dostępna tutaj: Pobierz spolszczenie

Herbaciarz
Posty: 19
Rejestracja: 20 lut 2016, o 22:30

Re: [DS] Zelda Phantom Hourglass

Postautor: Herbaciarz » 28 lip 2022, o 14:42

Pograłem dziś przez pierwsze 15 minut gry i niestety muszę, to powiedzieć, ale nie jest zbyt dobrze :( Zdania w większości brzmią, jak przepuszczone przez translator. W większości dialogów nie wiadomo o co tak naprawdę chodzi. Bardzo dosłowne tłumaczenie. Dziwny szyk zdań, który jak rozumiem jest podyktowany wymaganiami technicznymi, tylko potęguje problem. Dochodzą błędy typu "Wyszedłam", "Doszedłam", "napewno" czy "księżniczką" w momencie, gdzie powinno być "księżniczkom". Nie chcę żebyś się zrażał do tłumaczenia, może czym dalej w grę jest lepiej, ale na ten moment już pomijając błędy ortograficzne, mało co można zrozumieć :( Liczę, że weźmiesz te uwagi sobie do serca i przy następnych projektach już ich nie będzie.
Wyszła nowa wersja całkiem niedawno - może faktycznie naprawia sporo baboli :)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości