[PC] SteamWorld Heist Steam&GOG

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC] SteamWorld Heist Steam&GOG

Postautor: Qamok » 24 sty 2020, o 10:50

Jakby co, DLC-eki są chyba pierwszy raz w 75% przecenie. Wielkie dzięki za spolszczenie, od razu jakoś tak raźniej się gra. Mały błąd w opisie umiejętności znalazłem, chyba chodzi o turę a nie o torę. :)
Obrazek

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [PC] SteamWorld Heist Steam&GOG

Postautor: maximo » 26 sty 2020, o 16:00

Oczywiście spolszczenie do gry obejmuje także dostępne DLC: The Outsider, Hatbox: Hatful Eight + 2, Hatbox: Three 4 Free.
Co do portu spolszczenia na inne platformy nie rozważaliśmy tego, gdyż nie mamy dostępu do gry na innych platformach. Gdyby ktoś chciał przenieść spolszczenie na inną platformę to proszę o kontakt w tej sprawie.
Formalnie się nie da. Grafiki są kompresowane rozszerzeniem "z", a w tych kontenerach znajdują się fonty oraz sprite's.
I podobnie jak w SteamWorld Dig - narzędzi brak;)

Żegnajcie nam dziś hiszpańskie dziewczyny ♪ ♪
Żegnajcie nam dziś marzenia ze snu ♫♫... ^^

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC] SteamWorld Heist Steam&GOG

Postautor: Qamok » 27 sty 2020, o 21:27

Jeszcze kilka wpadło mi w oko:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SteamWorld Heist Steam&GOG

Postautor: sb8gapi » 12 lut 2020, o 14:40

Dziękuję za wiadomość. Poprawki wprowadzę najszybciej jak to możliwe.

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SteamWorld Heist Steam&GOG

Postautor: sb8gapi » 13 lut 2020, o 20:20

Co do przeniesienia spolszczenia na inne platformy, to może być różnie. Co do plików skompresowanych z rozszerzeniem .z, to są narzędzia, bo sam wypakowywałem i pakowałem teksty i czcionki, wiec się da. Może być trudniej z samym scaleniem spolszczenia z grą na konkretnej platformie. Dla zainteresowanych mogę udostępnić narzędzie do wypakowywania plików ".z". Skrypty są w QuickBMS.
Załączniki
SteamWorldQuickBMS.zip
Skrypty QuickBMS do wypakowania i pakowania plików .z w grach serii Steam World
(780 Bajtów) Pobrany 142 razy

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SteamWorld Heist Steam&GOG

Postautor: sb8gapi » 14 lut 2020, o 16:53

Spolszczenie zostało zaktualizowane. Dziekuję za pomoc.

https://www.dropbox.com/s/jtp9obi9wh2ux ... t.zip?dl=0
Aktualizacja: 14.02.2020 16:52

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [PC] SteamWorld Heist Steam&GOG

Postautor: maximo » 25 lut 2020, o 18:28

Co do przeniesienia spolszczenia na inne platformy, to może być różnie. Co do plików skompresowanych z rozszerzeniem .z, to są narzędzia, bo sam wypakowywałem i pakowałem teksty i czcionki, wiec się da. Może być trudniej z samym scaleniem spolszczenia z grą na konkretnej platformie. Dla zainteresowanych mogę udostępnić narzędzie do wypakowywania plików ".z". Skrypty są w QuickBMS.

Jeśli chodzi o konsolę Nintendo Switch, to nie mam jeszcze wgranego custom firmware, także nie ma jak testować aplikacji. Wyjątek stanowi emulator "Yuzu" na PC na którym to przeprowadziłem eksperymenty. Tak więc narzędzia, które udostępniłeś działają b. dobrze - zarówno w STWD oraz SteamWorld Heist. Oczywiście wersja na konsolę Switch prócz wspomnianej wcześniej kompresji "z" posiada także rozszerzenie "bntx". Co do konwersji spolszczenia SteamWorld Heist na Nintendo Switch, to jest dokładnie tak jak przewidywałem: atlasy z fontami róznią się rozmiarami, szerokość/wysokość fonta jest mniejsza od wersji PC. (jeden atlas ma nawet inną paletę kolorów). To oczywiście wiązać się będzie z dodatkowym nakładem pracy.

Na stan dzisiejszy przeportowałem jedynie spolszczenie SteamWorld Diga na Nintendo Switcha. Zarówno nsp jak i cna nie wykazają żadnych błędów, tak więc winno to działać na odblokowanej konsoli.

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC] SteamWorld Heist Steam&GOG

Postautor: Qamok » 16 lut 2021, o 23:13

Kasowałem screeny i zauważyłem jeszcze jedną literówkę której nie zaraportowałem, sumienie mi nie pozwoliło skasować i zapomnieć :)
Obrazek Szanse chyba "są", nie "jest". Ewentualnie, szansa "jest"

Awatar użytkownika
sb8gapi
Posty: 401
Rejestracja: 13 lip 2013, o 21:13

Re: [PC] SteamWorld Heist Steam&GOG

Postautor: sb8gapi » 26 cze 2021, o 10:30

Dziękuję za pomoc w ulepszaniu spolszczenia.
Spolszczenie zostało zaktualizowane.

Aktualizacja: 25.06.2021 11:30
https://www.dropbox.com/s/jtp9obi9wh2ux ... t.zip?dl=0


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości