[PC] [IS] Jagged Alliance 2: Urban Chaos

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Len
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:48
Grupa: Iron Squad
Kontakt:

[PC] [IS] Jagged Alliance 2: Urban Chaos

Postautor: Len » 22 cze 2009, o 12:07

Obrazek
Jagged Alliance 2: Urban Chaos

Obiecałem, że opiszę swoje projekty, więc do dzieła. Spolszczenie gry JA2: Urban Chaos to pierwszy projekt grupy Iron Squad. Prace prowadzono od 30 grudnia 2004r. (w tym samym dniu powstało IS) do 12 kwietnia 2006r. Lecz zaznaczyć należy, że pierwsze półrocze zrobiliśmy naprawdę nie wiele. Byliśmy kompletnie zieloni w tym temacie, jedyne co wiedziałem w dniu rozpoczynania projektu to jak przetłumaczyć teksty postaci. O wszystkich pozostałych rzeczach, jak na przykład wprowadzanie polskich liter, nie miałem pojęcia. Ale projekt w końcu udało się doprowadzić do końca.

A nie było łatwo. Muszę przyznać, że wybraliśmy sobie bardzo trudny projekt nawet jak na doświadczoną grupę. To cud, że udało nam się skończyć. Urban Chaos to amatorska modyfikacja ale tak bardzo rozbudowana, że ilością zmian pozostawia daleko w tyle nawet oficjalne rozszerzenia! W grze zmieniono niemal wszystko, w tym postacie. Mieliśmy ponad 130 plików do przetłumaczenia, i to nie byle jakich - jak któryś miał 20-30 kwestii to był uznawany za cholernie krótki, taki na 5 minut xD Już nawet nie wspomnę, że były one wypełnione językiem potocznym, slangiem. Ale oprócz tekstów postaci było też do przetłumaczenia całe mnóstwo e-maili (które gracz odbiera od zleceniodawcy), historia fabuły, pomoc, opisy przedmiotów (tu znów ponad 100), pliki graficzne (na których był tekst) a nawet cały plik EXE, który robiłem ponad miesiąc (kto grał w JA2 wie ile tam pojawia się komunikatów). I jedyne, czego nie przetłumaczyliśmy to intro gry - po prostu nie było innego sposobu niż dodanie napisów wprost na film, a nie chcieliśmy żeby całość ważyła zbyt wiele.

Ogólnie rzecz biorąc, projekt był tak trudny że po jego skończeniu, mając na koncie tylko to - byliśmy bardziej doświadczeni niż podobne grupy z długim stażem pracy :) Choć jak tak teraz przeglądam zdjęcia z polskiej wersji JA2 Urban Chaos to aż mnie bierze, żeby zrobić jakiegoś patcha. Przede wszystkim - brakuje przecinków, ale jest też sporo zdań które dziś zbudowałbym nieco inaczej. No ale, człowiek ciągle uczy się czegoś nowego. Wtedy nie wiele wiedziałem, dziś piszę dla paru stron, w tym jednej komercyjnej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Iron Squad | Jagged Alliance Center | Gry.Gery

"Skrytobójczy zabójca"

Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości