[PC] Resident Evil Village

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Viuys » 29 paź 2021, o 14:41

Siema, zauważyłem że nieprzetłumaczone menu główne jest
Zaktualizowałem spolszczenie, już poprawione.

dawidezzo
Posty: 9
Rejestracja: 9 maja 2021, o 12:40

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: dawidezzo » 17 sty 2022, o 13:02

@Viuys Bardzo proszę jeśli masz taką możliwość, o aktualizację spolszczenia bo po ostatnich łatkach znów są problemy w menu głównym ;) z góry big thx za Twoją pracę i poświęcony czas :)

Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Viuys » 19 sty 2022, o 15:04

@Viuys Bardzo proszę jeśli masz taką możliwość, o aktualizację spolszczenia bo po ostatnich łatkach znów są problemy w menu głównym ;) z góry big thx za Twoją pracę i poświęcony czas :)

Zaktualizowane, wszystko powinno działać.

dawidezzo
Posty: 9
Rejestracja: 9 maja 2021, o 12:40

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: dawidezzo » 20 sty 2022, o 13:15

Super, dziękuję Ci :)

Awatar użytkownika
szczuru
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2008, o 02:11
Grupa: † PSX-PL †
Kontakt:

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: szczuru » 31 sty 2022, o 23:42

Spolszczenie elegancko śmiga na PS4 :D
https://youtu.be/cbAgxYnOEXQ

Trzeba tylko zmienić nazwę folderu z stm na ps4 i przepakować do pliku PAK, później jako update (RE-PAK i patch builder). Testowane na szybko na wersji CUSA18008 z patchem 1.01. Z oczywistych względów kilka tekstów nie jest przetłumaczonych (Odnośnie Playstation Store, zapisów w chmurze etc).
Uprzedzam wszelkie pytania - trzeba mieć PS4 możliwością instalowania własnych paczek i odpalaniem niepodpisanego kodu (jailbreak), czyli PS4 z FW nie wyższym niż 9.00 na chwilę pisania tego postu. Pomocy z tworzeniem paczki ze spolszczeniem nie udzielam, tutoriale są w necie. Przykładowo na YT użytkownik MODDED WARFARE zrobił materiał, w którym opisuje jak wgrywać mody pecetowe, głównie graficzne do Resident Evil 2 Remake - na tym tutorialu się opierałem wgrywając spolszczenie.
by Szczuru

dawidezzo
Posty: 9
Rejestracja: 9 maja 2021, o 12:40

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: dawidezzo » 19 mar 2022, o 10:43

@Viuys

Czy jest szansa na spolszczenie "The Baker Incident Report"? Polonizacja byłaby wtedy niemal kompletna :)
Jeśli tak to wrzucam screeny. Jakby ktoś był zainteresowany jak to wygląda po ang. to również korzystajcie śmiało ;)
Dzięki i pozdrawiam!

https://www20.zippyshare.com/v/F0HUCwvO/file.html

Aype03
Posty: 1
Rejestracja: 19 cze 2022, o 19:59

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: Aype03 » 19 cze 2022, o 20:03

Eeee bardzo smutno bo na chwile obecna nie dziala to spoleszcenie wlasnie zakupilem przed chwila village bo zoabczylem to spoleszczenie no i wszytko elegancko zrobilem jak w instrukcji przegralo 35 plikow i na tym koniec nadal wszystko po angielsku a w samym programie kiedy wykrywa spoleszczenie nie ma screrena zamieszczonego w spoleszceniu juz to mi smierdzialo ze cos bedzie nie tak jest napias "resident evil village spolszcenie" niby pliki przegrywa i na tym sie konczy

Awatar użytkownika
szczuru
Posty: 155
Rejestracja: 14 sie 2008, o 02:11
Grupa: † PSX-PL †
Kontakt:

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: szczuru » 20 cze 2022, o 10:44

Jeśli gra jest nadal po angielsku to coś nie tak będzie ze ścieżkami plików spolszczenia, które wgrałeś. Miałem podobnie z wersją z PS4, gdzie zamiast "stm" jest folder "ps4". Sprawdź wszystko raz.
by Szczuru

vesiga
Posty: 1
Rejestracja: 4 lip 2022, o 19:45

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: vesiga » 4 lip 2022, o 19:46

Mi też nie działa zrobiłem wszystko tak jak na filmie i nic to nie dało dalej jest po angielsku jakieś rady?
https://www.youtube.com/watch?v=8l2rYUJLBHw

RadolSzczecin
Posty: 75
Rejestracja: 26 lip 2011, o 21:20

Re: [PC] Resident Evil Village

Postautor: RadolSzczecin » 4 lip 2022, o 21:57

Miałem podobnie - jakby ta metoda spolszczenia nie działała, a jednak działa.
Po prostu za pierwszym czy drugim razem, robiąc niby zgodnie z opisem, wciąż miałem grę po angielsku.
Teraz nie pamiętam co ja tam kombinowałem, ale faktycznie gra jest po polsku.
Według mnie opis jest trochę skopany i coś tam robi się inaczej żeby zadziałało.

Niestety ja nie spisywałem sobie co robić dokładnie.
Być może wypakować pliki spolszczenia z archiwum .rar wcześniej i tam, po wypakowaniu chyba jest katalog w katalogu i to jest chyba źle.
Dopilnujcie aby po wypakowaniu był jeden katalog
Ma być jeden katalog który wskazujemy w programie ModManager
Ja w każdym razie kombinowałem aż w programie Modmanager w głównym menu pojawi się menu ze spolszczeniem czyli obrazek spolszczenia i wszystko tak jak jest pokazane na filmie.

Z tego co widzę to w katalogu z programem ModManager powinien być katalog "Games"
W tym katalogu jest katalog "RE8" a w nim katalog "Mods"
W tym katalogu mam katalog z rozpakowanym spolszczeniaem czyli katalog "Resident Evil Village - Spolszczenie"

Są w nim 2 pliki i katalog 'natives'

Próbujcie jakoś bo jednak działa.
p.s.
Ja sam program "ModManager" oraz wypakowany katalog "Resident Evil Village - Spolszczenie"
ze spolszczeniem mam o dziwo na całkiem innej partycji niż gra - ale chyba w opisie instalacji jest to opisane że program można umieścić w dowolnym miejscu.
Ważne chyba jest to, że oba katalogi i program i spolszczenie (wypakowane) mam w jednym katalogu który nazwałem sobie "RE Village Spolszczenie"
i ja to mam na całkiem innym dysku.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości