[NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Oskier
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2009, o 15:35

Re: [NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Postautor: Oskier » 23 lis 2009, o 17:05

Jest to Xdelta zawarta w paczce z łatką, ściągałem też różne wersje z internetu ale każda wypina się na starcie(Wcale się nie odpala).
System Win XP SP3.
Łatki nie aplikuję ze względu na niemożność odpalenia programu XdeltaUi.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Postautor: mziab » 23 lis 2009, o 17:08

Są dwie różne, niekompatybilne serie xdelta - xdelta i xdelta3. O ile pamięć nie myli, nakładka działa tylko z jedną z nich, w każdym razie kiedyś tak było. Zresztą nie mogę jej ze spokojnym sumieniem polecić. Znam osoby, u których potrafiła nawet zawiesić system :) W każdym razie, może chodzić o brak albo niewłaściwą wersję bibliotek .net.

Jeśli nie chcesz się bawić nakładką, możesz stworzyć taki skrypt:

Kod: Zaznacz cały

xdelta.exe -d -s castlevania.nds CastlePLv3.xdelta castlevaniaPL.nds @pause
Gdybyś czuł się zagubiony:
1. Wklejasz te dwa wiersze do notatnika.
2. Zapisujesz do "patch.bat" w katalogu z łatką (cudzysłów konieczny, inaczej notatnik doda .txt).
3. Zmieniasz nazwę czystego romu na castlevania.nds i wrzucasz go do katalogu z łatką.
4. Uruchamiasz patch.bat

Jeśli wszystko poszło dobrze, pojawi się plik castlevaniaPL.nds.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Oskier
Posty: 6
Rejestracja: 27 lip 2009, o 15:35

Re: [NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Postautor: Oskier » 24 lis 2009, o 15:18

Doceniam pomoc ale to nie działa. Ni cholery. Muszę zabrać pliki do szkoły i może tam zaaplikuje łatę :D
Tak czy siak dzięki za pomoc.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Postautor: mziab » 24 lis 2009, o 15:24

"Nie działa" to niezbyt precyzyjne określenie i nie dajesz sobie pomóc. Jeśli jednak to nie zadziałało, są dwie możliwości. Albo coś źle robisz albo to problem z twoim systemem.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Moonchild
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2009, o 23:08

Re: [NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Postautor: Moonchild » 24 lis 2009, o 15:43

Ja mogę potwierdzić iż niestety nie działa. Mianowicie łatka ściągnięta z Deesowca aplikuje się poprawnie, wersja romu na 100% poprawna jednak w grze jest język angielski. W komentarzach na Deesowcu jest link do poprawionej łatki, która powinna działać normalnie ale link wygasł ;/

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Postautor: mziab » 24 lis 2009, o 15:54

Prawidłową łatkę można ściągnąć stąd. Sprawdziłem u siebie. Nakłada się na dump Venoma i język polski jest.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Cierpa
Posty: 81
Rejestracja: 20 lip 2009, o 15:26

Re: [NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Postautor: Cierpa » 24 lis 2009, o 16:14

Potwierdzam! Łatka podana przez mziaba - w 100% działa!
Ta na DeeSowcu, jest niestabilna (wersja 2.0), natomiast na stronie głównej Kochataka w dziale "Pobierz" jest w wersji 3.0 (tej działającej).

Moonchild
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2009, o 23:08

Re: [NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Postautor: Moonchild » 24 lis 2009, o 16:16

Fakt, teraz działa :) Miał to być exclusive tylko dla Deesowca stąd nie przyszło mi na myśl szukać gdzie indziej.
W trakcie gry będę spisywał wszelakie błędy jakie dane mi będzie dostrzec. Jak dotąd zobaczyłem tylko jeden brak spacji.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Postautor: Manuel Czaszka » 25 lis 2009, o 00:46

Co do łatki - to nie do końca tak, że są jakieś wersje stabilne bądź nie - one sa do różnych wersji romu. Z racji tego, że rom na którym pierwotnie pracowałem jest obecnie bardzo rzadki (być może został znukowany lub coś takiego) stworzyłem łatke na najpopularniejszy rom Venoma.

Łatka miała być exclusivem, ale tak się zakręciło, że ostatecznie wrzuciłem też do siebie/GPP - to już całkiem inna kwestia.

Jeśli mógłbym prosić o info zwrotne osoby, która przeszła całą grę na spolszczeniu - jak sie grało/podobało? Czy nie wystąpiły żadne zawiechy lub dziwne problemy. (narzędzia są niby uniwersalne, ale nigdy nie wiadomo czy nie wdarły się jakieś problemy).

Pozdrawiam i przepraszam za zamieszanie.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Moonchild
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2009, o 23:08

Re: [NDS] Castlevania: Zakon Ecclesii

Postautor: Moonchild » 25 lis 2009, o 10:39

Do tej pory wychwyciłem koło 8 - 9 błędów, głównie literówki lub niepoprawne wyświetlenie się jakiegoś znaku. Wszystko spisuje i podeśle po ukończeniu gry.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości