[PC] Resident Evil

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

[PC] Resident Evil

Postautor: Viuys » 4 cze 2022, o 19:03

Obrazek

Przedstawiam pełne spolszczenie do gry Resident Evil z 1996 roku.
Jest to spolszczenie do japońskiej wersji Mediakite na patchu Classic Rebirth.
Przetłumaczony został cały tekst w grze, menusy, fmv (dodane napisy) oraz część tekstur.

Wszelkie błędy prosimy zgłaszać tutaj (w tym temacie lub na pw) lub na maila viuuuys@gmail.com

CLASSIC REBIRTH PATCH JEST WYMAGANY DO URUCHOMIENIA SPOLSZCZENIA!

Instalacja:
Zawartość RE1_Spolszczenie.zip wypakowujemy do głównego folderu gry.
Powinno to wyglądać tak:
Obrazek

Teraz przy uruchamianiu gry wystarczy wybrać mod "Resident Evil - Spolszczenie".

Instrukcja instalacji Classic Rebirth patcha:
Wystarczy pobrać Classic Rebirth patch Geminiego z jego strony [link], a następnie wypakować plik ddraw.dll do głównego folderu gry.

Link do pobrania:
Pobierz spolszczenie

Nie zezwalamy na reuploadowanie naszego spolszczenia na inne strony.

Jeśli chcecie nas wesprzeć lub nam podziękować wysyłając jakieś grosze, to możecie to zrobić tutaj:
https://www.paypal.me/viuys

Screeny:
Spoiler!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Autorzy:
* Viuys - Tłumaczenie, Sprawy techniczne
* Amelanduil - Tłumaczenie, Korekta

NieMamPomysłuNaNazwe
Posty: 65
Rejestracja: 1 maja 2020, o 13:49

Re: [PC] Resident Evil

Postautor: NieMamPomysłuNaNazwe » 5 cze 2022, o 12:56

W końcu ktoś przetłumaczył tę grę! mam nadzieję, że przetłumaczycie także pozostałe części serii, a może nawet przeportujecie spolszczenie RE4 do wersji HD (choć to by już musiało być zapostowane gdzieś indziej, bo z tego co słyszałem porty spolszczeń nie są tu dozwolone), mam nawet polską wersję tej gry, więc jakbyście byli zainteresowani to piszcie na priv.

Awatar użytkownika
EvilDoom
Posty: 184
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 10:11
Kontakt:

Re: [PC] Resident Evil

Postautor: EvilDoom » 5 cze 2022, o 13:07

Gratuluje ukończenia spolszczenia. Czy planujesz dostosować spolszczenie do wersji steam Resident Evil HD?

Awatar użytkownika
Viuys
Posty: 38
Rejestracja: 3 kwie 2014, o 15:31

Re: [PC] Resident Evil

Postautor: Viuys » 5 cze 2022, o 18:17

Gratuluje ukończenia spolszczenia. Czy planujesz dostosować spolszczenie do wersji steam Resident Evil HD?
To nie jest kwestia dostosowania tylko przetłumaczenia od nowa. RE Remake to kompletnie inna gra.
mam nadzieję, że przetłumaczycie także pozostałe części serii, a może nawet przeportujecie spolszczenie RE4 do wersji HD
Nie interesuje nas portowanie, jeśli już to zrobienie tłumaczenia od nowa. Zresztą z tego co słyszałem w RE4 to tłumaczenie cenegi jest naprawdę kiepskie, więc na port szkoda by było nawet czasu. Jeśli ogólnie chodzi o tłumaczenia innych RE to plany są chociażby na resztę trylogii, RE1R, RE0 i RE4, ale które będą pierwsze i kiedy powstaną zależy tylko od tego na co mamy ochotę i czy mamy czas. Aktualna myśl jest taka, by polecieć całą klasyczną trylogie w pierwszej kolejności, ale co będzie to zobaczymy.

Uprzedzam, że na kolejne pytania "czy" i "kiedy" coś przetłumaczymy nie zamierzam odpowiadać.

NieMamPomysłuNaNazwe
Posty: 65
Rejestracja: 1 maja 2020, o 13:49

Re: [PC] Resident Evil

Postautor: NieMamPomysłuNaNazwe » 5 cze 2022, o 18:32

Zresztą z tego co słyszałem w RE4 to tłumaczenie cenegi jest naprawdę kiepskie, więc na port szkoda by było nawet czasu.
nie wiem do końca o co ci chodzi, bo z tego co ja słyszałem to jest ono standardowej jakości.

Awatar użytkownika
RustDragon
Posty: 50
Rejestracja: 5 wrz 2014, o 14:00

Re: [PC] Resident Evil

Postautor: RustDragon » 5 cze 2022, o 19:04

gratulacje... normalnie szok.czas na RE2 i 3 :)

Awatar użytkownika
Przetrosz
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2020, o 16:52

Re: [PC] Resident Evil

Postautor: Przetrosz » 8 cze 2022, o 08:39

Tylko skąd wytrzasnąć japońskie wydanie Resident Evil?

NieMamPomysłuNaNazwe
Posty: 65
Rejestracja: 1 maja 2020, o 13:49

Re: [PC] Resident Evil

Postautor: NieMamPomysłuNaNazwe » 8 cze 2022, o 14:18

Do tego musisz użyć umiejętności wyszukiwania słów kluczowych, podpowiem ci że gra w Japonii nazywa się "biohazard", oraz została tam wydana przez wcześniej wspomniane "mediakite".

Awatar użytkownika
Przetrosz
Posty: 26
Rejestracja: 19 sty 2020, o 16:52

Re: [PC] Resident Evil

Postautor: Przetrosz » 8 cze 2022, o 19:12

Do tego musisz użyć umiejętności wyszukiwania słów kluczowych, podpowiem ci że gra w Japonii nazywa się "biohazard", oraz została tam wydana przez wcześniej wspomniane "mediakite".
Czyli, jak rozumiem, nie ma kłopotu, żeby kupić tę grę w internecie?

NieMamPomysłuNaNazwe
Posty: 65
Rejestracja: 1 maja 2020, o 13:49

Re: [PC] Resident Evil

Postautor: NieMamPomysłuNaNazwe » 8 cze 2022, o 19:14

Przeliczyłeś się troszkę kolego xD (chyba że chodzi ci o kopie używane, w takim wypadku nie sprawdzałem)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 6 gości