[PC] Day of the Tentacle

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: mziab » 23 gru 2016, o 16:22

Wersja remastered ma inne pliki i w innych formatach, więc stare spolszczenie nie będzie działać. W środku głównego archiwum znajdują się pliki starej wersji. Podmieniając je można uzyskać w większości poprawnie działającą wersję classic (brak polskich znaków w niektórych miejscach), ale tryb remastered wymaga dodatkowej pracy. Napisałem większość potrzebnych narzędzi. Głównie powstrzymuje nas brak wolnych rąk do wykonania korekty i dorobienia polskich znaków do 191 (sic!) nowych czcionek, o grafikach nie wspominając.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

l33t
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 11:35

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: l33t » 17 lut 2017, o 14:09

Panowie, czy są jakieś postępy w temacie? Bo śledzę projekt od dawna, licząc na choćby skromny news i nie ukrywam, że nie mogę się doczekać na efekty Waszej pracy :)

A pytam o to też z tego względu, że Remaster to cholernie dobra rzecz - wg mnie stoi poziom wyżej niż Grim Fandango. Natomiast oryginalna wersja DotT już dzisiaj mocno niestety trąci myszką.

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: Qamok » 25 paź 2017, o 09:07

Jak tam, co tam? Idze to przeniesienie jakoś? Już tam uj z komentarzem pamiętam że nawet oficjalne wishper world w wersji special edition nie miało przetłumaczonego komentarza twórców a jedynie podstawową zwartość. Skupcie się na przeniesieniu treści ominą was te ciągnące się latami korekty w końcu spolszczenie już raz je przeszło w starej wersji, chyba.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: mziab » 25 paź 2017, o 09:20

Nawet gdyby darować sobie korektę i tłumaczenie komentarza, trzeba od nowa zrobić polskie czcionki i grafiki dla wersji remastered. A te pierwsze to łącznie 191 plików, jak pisałem wyżej.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Qamok
Posty: 66
Rejestracja: 12 kwie 2014, o 13:26

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: Qamok » 25 paź 2017, o 10:36

A coś ubyło z tej liczby przez ostatni rok? Prace trwają czy utknęły w martwym punkcie?

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: mziab » 25 paź 2017, o 10:38

Z tego, co mi wiadomo, nikt nad tym aktualnie nie pracuje.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Zagadka
Posty: 88
Rejestracja: 30 lip 2011, o 22:05
Grupa: wolny strzelec GPP
Kontakt:

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: Zagadka » 27 sty 2018, o 22:14

Jeżeli chodzi o grafika od tekstur, to miałbym do tego odpowiednią osobę. Do fontów również, jeśli wymagałoby to tylko dorobienia polskich ogonków (bo akurat na wgrywaniu/programowaniu fontów mój grafik się nie zna). Gdyby to było ogarnięte, to myślę, że ekipa do transferu i korekty spolszczenia by się znalazła.

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: Nfsfan83 » 29 lis 2018, o 15:23

Czy ktoś miał problem z DOtt spolszczenie wziąłem Aplly Patch wybrałem katalog z grą potem dałem zamiast czystego, dałem ten sam i poginęły mi ikony i niektóre programy zainstalowane. Mam XP :(

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: mziab » 29 lis 2018, o 15:47

To nie jest aktualna wersja spolszczenia. Przeszło 3 lata temu została ona zastąpiona nową, która zamiast łatki i patchera zawiera instalator. Aktualną wersję można pobrać tutaj.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: Nfsfan83 » 29 lis 2018, o 17:40

dzięki, ale ktoś wie co to mogło być, że tamten apply patch tak załatwił ikony z pulpitu oraz z paska zadań? programy są ciągle zainstalowane


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości