[PC] Day of the Tentacle

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: mziab » 29 lis 2018, o 17:48

Zewnętrzny patcher beat miał takiego buga, że po wystąpieniu dowolnego błędu przy patchowaniu katalogu kasował cały katalog docelowy. Autor po prostu nie pomyślał, że to może być zły pomysł, choć wydaje się to jakby oczywiste. Stąd zaraz po dostrzeżeniu tego problemu zastąpiliśmy łatkę nowym instalatorem. Z ciekawości skąd masz starą wersję tłumaczenia sprzed ponad 3 lat?
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: Nfsfan83 » 29 lis 2018, o 18:20

No miałem je na dysku, kiedyś dawno pobrałem, a teraz dopiero kupiłem grę oryg i chciałem sprawdzić, kasował katalog docelowy ale czemu połowę ikonek i z paska zadań wykasował ;) druga sprawa tam wystarczy podmienić 2 pliki chyba tak? nie można było ich dać w rar

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: mziab » 29 lis 2018, o 19:09

Nie można było, bo te dwa pliki to prawie cała gra, odjąć czytane dialogi. Byłoby to zwyczajnie nielegalne. Gdyby pliki zawierały tylko tekst i czcionki, instalowanie na podmiankę byłoby sensowną opcją.

Co do samego błędu, w tym momencie można już tylko spekulować. Podejrzewam, że miało to do czynienia z lokalizacją folderu. W każdym razie, na wypadek, gdyby ktoś jeszcze chomikował stare pliki: stanowczo odradzamy używania starej wersji tłumaczenia w formie łatki beat.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: Nfsfan83 » 30 lis 2018, o 14:29

teraz to i ja wiem ;)

musznik
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2019, o 21:49

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: musznik » 29 mar 2020, o 10:20

Trzeba ruszyć wersję remastered, polecam DoubleFine Explorer, poradzi sobie bez problemu z plikiem tenta.cle + umożliwi podgląd https://quickandeasysoftware.net/double ... remastered

dla tych co chcą pomajstrować i zrozumieć budowę pliki tenta.cle: tutaj mamy extractor https://gist.github.com/jstanley0/62116 ... 28c4cc66c3, do uruchomienia potrzebny jest ruby (https://rubyinstaller.org/downloads/, bez zbędnych dodatków dewelopersich, po zapisaniu pliku w katalogu odpalamy konsolę i wpisujemy 'gem install bindata'). Użycie: extract wszystkich plików i folderów zaczynająych się na "font"
extract_tentacle.rb tenta.cle -x font
wszysto wskazuje na to, ze pliki lokalizacyjne znajdują się localization/XX.speech.info

Awatar użytkownika
P.G
Posty: 59
Rejestracja: 22 lip 2022, o 15:40

Re: [PC] Day of the Tentacle

Postautor: P.G » 4 paź 2022, o 13:20

wszysto wskazuje na to, ze pliki lokalizacyjne znajdują się localization/XX.speech.info
Cześć.
Mam pytanie czy nie wie ktoś jakiem programem otworzyć rozszerzenie nazwapliku.info viewtopic.php?f=9&t=3797
Załączniki
Full Throttle Remastered Screenshot 2022.10.02 - 19.57.04.69.png
Full Throttle Remastered Screenshot 2022.10.02 - 19.57.04.69.png (91.57 KiB) Przejrzano 1277 razy


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości