[GBA] Naruto Ninja Council 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Tobi
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2009, o 09:39

[GBA] Naruto Ninja Council 2

Postautor: Tobi » 27 sie 2009, o 22:25

Projekt ukończony
Obrazek

To i owo:

Oddaje do użytku spolszczenie do Naruto Ninja Council 2. Wersja romu to podobno . nazwa łatki to nnc2 pl v0.9a - można się domyślić, że to beta. Miałbym prośbę do osób, które skuszą się zagrać o podesłanie wyłapanych błędów. Osoby zastanawiające się dlaczego tak długo to trwało... Oto moja odpowiedź:
-Jestem leniwy i dość często zamiast podmieniać teks wolałem wyjść na piwo lub się przespać.
-Wszystkie znaczki i wartości zakończenia tekstu musiałem przestawiać ręcznie.
-Zmarnowałem czas na grafiki.
- Itd.

Its maj łorjor fantazy
Co bardzo bym chciał zrobić... Grafiki. Mimo pomocy Mziaba nie byłem zdolny zmienić grafik tak jak chciałem, szczerze to nawet niektórych nie mogłem znaleźć. Pisałem, że zmarnowałem czas na grafiki i chodzi o to, że te zrobione prze zemnie mnie nie satysfakcjonowały.

Podziękowania dla:
-Kochatak Group
-Mziab
-Norek

Namiary na mnie jakby ktoś chciał podesłać błędy:
-mail: piwosz1989@o2.pl
-gg: 13945838
No i jeszcze PW
Aktualnie spolszczenie nie dostępne. Nowa łatka pojawi się wkrótce

Stare dzieje:
Mam teraz nocami troszkę czasu, to powoli będę coś tam dłubał.
Taki mój kolejny mały projekcik…
Naruto Ninja Council 2, jest to gra na podstawie mangi/anime autorstwa Masashiego Kishimoto.
Historia pewnego ninja noszącego dresy, cierpiącego na ADHD. Gra czasem zbacza z fabuły mangi, ale jest dość dobrą bijatyką. Teraz coś o sprawach technicznych… Mam fonty PL, dzięki edycji wskaźników mam dość swobodną edycje tekstu. Co do tłumaczeń grafik to jeszcze nie wiem, co z tym będzie, bo nigdy się tym nie zajmowałem. Nad pierwszą korektą skryptu czuwał KG, za co bardzo dziękuje.
Kilka screenów:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
Kiedyś nie wierzyłem w kobiecą miłość i jednorożce.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [GBA] Naruto Ninja Council 2

Postautor: Manuel Czaszka » 27 sie 2009, o 22:30

Screeny wyglądają bardzo, ale to bardzo obiecująco. Polska czcionka, pointery - świetna robota. Czekamy z niecierpliwością i powodzenia w sprawach prywatnych.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [GBA] Naruto Ninja Council 2

Postautor: Norek » 27 sie 2009, o 23:03

Faktycznie wygląda bardzo fajnie, czcionka, pointery, nie pogadasz:)
Na zachętę wrzuciłem informację na głównej, wraz z linkiem do tego tematu rzecz jasna.
Nikt Cię też nie popędza, więc się nie spiesz, albo spiesz się powoli^^
Pozdrawiam i owocnych prac!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [GBA] Naruto Ninja Council 2

Postautor: bemberg » 27 sie 2009, o 23:10

Też jestem pod wrażeniem :) Rozgryzłeś pointery, ktoś ci pomógł? (czy może po prostu... ich nie ma?) Czcionka też, teksty na wysokim poziomie, szybko zapomniałem o jednym z kurczakowych screenów ;)
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Chares
Posty: 21
Rejestracja: 23 gru 2008, o 19:05

Re: [GBA] Naruto Ninja Council 2

Postautor: Chares » 28 sie 2009, o 09:51

Obrazek
W polskim tłumaczeniu anime i mangi Naruto nazwał Rocka Lee - Krzaczastobrwisty.
Po lewej stronie T jest bad pixel.
Pokusiłbym się o zmienienie "Ten teges" na sławne - KUMALSKI?! :D

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [GBA] Naruto Ninja Council 2

Postautor: Manuel Czaszka » 28 sie 2009, o 17:32

Co do T to faktycznie - piksel czarny Ci wpadł.
Co do tego "kumalski" - to ja akurat byłem za tym by używać tej drugiej formy (abstrahuje od tego, że obie są kretyńskie).
BTW ten teges kojarzy mi się z Lobo :D
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Tobi
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2009, o 09:39

Re: [GBA] Naruto Ninja Council 2

Postautor: Tobi » 29 sie 2009, o 15:46

W polskim tłumaczeniu anime i mangi Naruto nazwał Rocka Lee - Krzaczastobrwisty.
Co do pewnych kwestii językowych to chyba zapytam ludzi na jakimś forum o Naruto, jakie wyrazy brzmią lepiej. Każda osoba bądź grupa tłumaczących anime używa innych nazw.
Po lewej stronie T jest bad pixel
Przyznaje się… Nie widziałem piksela przy T, bo w miejscu gdzie w moim monitorze wyświetlał się tekst jest ,,bobek” od muchy :D Już to poprawiłem (piksel, nie bobka).
Rozgryzłeś pointery, ktoś ci pomógł? (czy może po prostu... ich nie ma?)
Nie taki diabeł straszny jak go malują :D
Kiedyś nie wierzyłem w kobiecą miłość i jednorożce.

Awatar użytkownika
Endex
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2009, o 13:08

Re: [GBA] Naruto Ninja Council 2

Postautor: Endex » 29 sie 2009, o 17:15

Heh widzę, że ktoś się wziął za tłumaczenie tej gry :) Kiedyś było moje, teraz będzie innej osoby, bo moje tłumaczenie przepadło jak już stronkę z nim usunąłem z sieci :) Gra jest bardzo fajna, wiec cieszę się, że będzie jednak do niej spolszczenie. Prawdopodobnie lepsze od mojego. Na screenach widać że dobrze idzie :) "Belive it!" (tak jest w grze) całkiem usuwałem, bo nie miałem pomysłu jak to to zrobić by brzmiało fajnie, ale w stylu Naruto, a nie chciałem dawać "kumalski" bo nie lubiłem tego słowa :)
Powodzenia w tłumaczeniu.
Kiedyś znów coś przetłumaczę.

SpokoWap
Posty: 23
Rejestracja: 14 wrz 2008, o 13:57
Kontakt:

Re: [GBA] Naruto Ninja Council 2

Postautor: SpokoWap » 30 sie 2009, o 03:03

No no, bardzo dobrze się to zapowiada. Grałem w pierwszą część gry i zbyt wiele tekstu tam nie było, w kontynuacji jak widzę jest trochę więcej skryptu. Tak że na pewno ma to sens i chętnie zobaczę końcwy efekt na swoim GBA :-) Powodzenia! Aha, Rock Lee nazywany jest przez Uzumakiego po prostu "Brewką", nie krzaczasto coś tam ;-)

Awatar użytkownika
Tobi
Posty: 95
Rejestracja: 20 mar 2009, o 09:39

Re: [GBA] Naruto Ninja Council 2

Postautor: Tobi » 30 sie 2009, o 16:44

Rock Lee nazywany jest przez Uzumakiego po prostu "Brewką", nie krzaczasto coś tam ;-)
Zmieniłem na brewkę, bo trochę głupio jakby Sasuke i Naruto tak samo nazywali Lee.
Pokusiłbym się o zmienienie "Ten teges" na sławne - KUMALSKI?!
Raczej pozostanę przy ten teges.

Grafiki:

Chciałbym bardzo podziękować Mziabowi, który pokazał mi w jaki sposób wepchać grafiki ponownie do romu i za inne cenne porady dotyczące grafik.

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Jak widać na screenach wyrzuciłem z grafiki czarny kolor... Ponieważ były z nim kłopoty, ale chyba jest dość widocznie. Co do słów button\guzik, został wybrany guzik na rzecz tej oto grafiki (mało miejsca):

Obrazek Obrazek

Nie wiem, czy będą przetłumaczone wszystkie grafiki, ale postaram się je poskromić. Zabawa z tymi grafikami trochę przypomina grę w statki:D
Kiedyś nie wierzyłem w kobiecą miłość i jednorożce.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości