[PC] Jagged Alliance

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Len
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:48
Grupa: Iron Squad
Kontakt:

[PC] Jagged Alliance

Postautor: Len » 10 wrz 2009, o 12:15

Obrazek
Jagged Alliance (95r.)

Prace rozpoczęto: 19 lutego 2008r.
Premiera: Wrzesień/październik 2009r.



Krótko o samej grze...
Jagged Alliance to gra będąca mieszanką (niezwykle udaną) gier taktycznych i fabularnych. Część pierwsza cyklu pojawiła się w czasach, gdy napęd cd-rom był szczytem marzeń. Wtedy to firma Sir-Tech po raz pierwszy dała nam możliwość kierowania poczynaniami grupki najemników, których najpierw należy zwerbować, zapewnić sprzęt i transport w rejon działań, którym jest tropikalna wyspa.

Pierwsza część serii Jagged Alliance nie miała jednak na tyle szczęścia, aby została wydana w Polsce. Jednakże z dniem 19 lutego 2008r. grupa Iron Squad rozpoczęła prace nad polską wersją gry. Pomysł stworzenia polonizacji narodził się już 2 lata wcześniej jednak prace zostały zawieszone na rzecz innych, ważniejszych. Jednak, w obecnej chwili idą pełną parą, faza tłumaczenia tekstów zbliża się ku końcowi, tłumaczone są pliki graficzne. Prace polonizacyjne obejmą 100% gry, wraz ze wspomnianymi plikami graficznymi, co sprawi wrażenie, że gra rzeczywiście została wydana w naszym kraju i przetłumaczona przez poważnego dystrybutora. Ostatnio w projekt został zaangażowany Berion, który podjął się przetłumaczenia napisów graficznych z menu głównego. Warto dodać, że owe napisy wyglądają jakby były w 3D, z czego każdy z nich pod innym kątem.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Iron Squad | Jagged Alliance Center | Gry.Gery

"Skrytobójczy zabójca"

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PC] Jagged Alliance

Postautor: Berion » 13 wrz 2009, o 13:21

Który lepszy?

Obrazek

Nie mogę znaleźć lepszej czcionki. Pierwsza to to DorisPP, a druga arial black (:P)... Generalnie jednak jestem ciekawy opinii jak to wygląda. Tło wygładziłem, a napisy nieco przesunąłem na środek, ponieważ polskie odpowiedniki są krótsze i byłoby brzydsze.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Jagged Alliance

Postautor: Norek » 13 wrz 2009, o 13:23

Pierwsza wersja polska bardziej mi się podoba (optycznie:) - czyli środkowy obrazek.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] Jagged Alliance

Postautor: bemberg » 13 wrz 2009, o 13:26

Też uważam, że pierwszy choć mógłby mieć mniejszy "cień", tak jak w oryginale.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PC] Jagged Alliance

Postautor: Berion » 13 wrz 2009, o 13:29

Kłopot jest z tym też taki, że napisy muszą mieścić się w tych samych linijkach co oryginalne, a przy tym być w tych samych odstępach między sobą.

Najbardziej mnie jednak wk* format zwany PCX. Nie mam pojęcia czym to skonwertować z powrotem, aby zachować ten sam AR i wszystkie parametry.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Len
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:48
Grupa: Iron Squad
Kontakt:

Re: [PC] Jagged Alliance

Postautor: Len » 14 wrz 2009, o 13:44

A ja też mogę się wypowiedzieć? ;) Dziękuję bardzo...

W pierwszej chwili bardziej mi się spodobała druga wersja. Ale jednak tam za mało widoczna jest ta "trójwymiarowość" napisów, więc pierwsza jednak lepsza ;)
Iron Squad | Jagged Alliance Center | Gry.Gery

"Skrytobójczy zabójca"

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PC] Jagged Alliance

Postautor: Berion » 14 wrz 2009, o 16:19

Co nie zmienia faktu, że obie te czcionki są do dupy. ;D A, i na "prewiu" nie wyśrodkowałem ich jak trzeba.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Jagged Alliance

Postautor: Manuel Czaszka » 18 gru 2009, o 04:14

Wszyscy zainteresowani z pewnością powinni przeczytać newsa na stronie IS.
http://www.ironsquad.eu/index.php?readmore=107
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Len
Posty: 63
Rejestracja: 13 cze 2009, o 20:48
Grupa: Iron Squad
Kontakt:

Re: [PC] Jagged Alliance

Postautor: Len » 3 sty 2010, o 14:06

Projekt ukończony, więc można temat przenieść do odpowiedniego działu. A przy okazji, informuję o nowej wersji spolszczenia oznaczonej 1.1. Lista zmian jest skromna, acz zauważalna. Przede wszystkim w intrze gry, gdzie poprawiono kilka kwestii, w tym jedną która była tak długa, że wychodziła poza pole przeznaczone na tekst i pozostawała tam aż do zakończenia filmiku. Gracze na pewno zauważą też, że poprawiono nazwy przedmiotów, które wcześniej przed podniesieniem mogły być wyświetlane po angielsku. Poprawiono też kwestie odmowne najemników (czyli te, kiedy odmawiają nam współpracy). Ale największym poprawkom uległy opisy najemników w laptopie, teraz brzmią znacznie lepiej. Zresztą, poniżej macie kilka przykładów:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nowością z której jestem zadowolony jest specjalny link w menu START/Jagged Alliance PL systemu Windows, nazwany "Sprawdź aktualizacje...". Link ten odnosi nas na stronę IS, do specjalnego artykułu w którym zostajemy powiadomieni o wersji gry jaką posiadamy, oraz jaka jest najnowsza. Tak jak na obrazku:
Obrazek
Iron Squad | Jagged Alliance Center | Gry.Gery

"Skrytobójczy zabójca"


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości