[FM-Towns] [PC] Loom

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

[FM-Towns] [PC] Loom

Postautor: Rael » 12 wrz 2009, o 12:27

O grze:

Nie wiem, czy jest sens powtarzać się po raz kolejny, ale powtórzę - to wyjątkowa gra. Zaczynając od historii, poprzez muzykę zaczerpniętą z twórczości Czajkowskiego, jedyny w swoim rodzaju magiczny interfejs, oraz klimat, z którym do dziś mogą liczyć się nieliczne produkcje.

O tłumaczeniu:

Tekst został przetłumaczony w 100%, jak również prolog do gry, czyli słuchowisko. Teraz gra przechodzi korektę pod okiem twiga.

Jaka wersja?

Wybraliśmy na początek wersję FM-Towns. Jest to port z konsoli, jednak nie ma żadnego problemu z uruchomieniem gry pod ScummVm. W przyszłości planujemy również wydanie spolszczenia do wersji CD, jednak nie będzie to zwykły port - autorzy gruntownie przepisali dialogi, z okazji nagrywania dubbingu.
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [PC] Loom (FM-Towns)

Postautor: Berion » 12 wrz 2009, o 18:32

Hmm albo [PC] albo [FM-Towns]. Jakbyś wpisał "[PC] Loom (Amiga)" spłonął byś żywcem... ;D

Na pewno zagram, póki co przejrzałem tylko screeny i jedna mała uwaga:
To ty byłaś tą łabędzicą, która odwiedzała mnie co roku, we moje urodziny, prawda?"
Nie powinno być przypadkiem "w"?
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

Re: [PC] Loom (FM-Towns)

Postautor: Rael » 12 wrz 2009, o 19:03

Hmm albo [PC] albo [FM-Towns]. Jakbyś wpisał "[PC] Loom (Amiga)" spłonął byś żywcem... ;D
Kto ma konsolę FM-Towns w domu ręka do góry! Jak to? Nikt? No patrzcie... Więc wszyscy będą musieli zagrać na PC :P
Nie powinno być przypadkiem "w"?
Tak, już poprawione ;)
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

Spirit
Posty: 4
Rejestracja: 16 lip 2010, o 14:40

Re: [FM-Towns] Loom

Postautor: Spirit » 16 lip 2010, o 14:46

Czy w wersję FM-Towns da się ściągnąć i grać na pc? Mam dwie wersję jedną ponad 100mb z dubbingiem (VGA/DOS) i jedną, która ma 1mb bez dubbingu(Ega/DOS), zainstalowałem tłumaczenie do katalogów, odpaliłem ze scumma, ale są bez tłumaczeń. Trwają jeszcze prace do wersji z dubbingiem?

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [FM-Towns] Loom

Postautor: bemberg » 16 lip 2010, o 14:54

Czy w wersję FM-Towns da się ściągnąć i grać na pc?
Jak najbardziej :) Tylko musisz odnaleźć dokładnie wersję FM-Towns (fakt faktem nie tak łatwo ją dostać), ale myślę, że torrenty pomogą Ci w odnalezieniu kopii oryginalnej gry, którą posiadasz ;)
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Elwood89
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2017, o 20:31

Re: [FM-Towns] Loom

Postautor: Elwood89 » 4 maja 2017, o 21:50

Witam! Zarejestrowałem się na forum, żeby zapytać, czy ktoś ma może zarchiwizowane spolszczenie LOOM-a? Strona scummpl nie działa, nie udało mi się też z https://web.archive.org. Może być wersja PC albo FM_Towns...

Elwood89
Posty: 2
Rejestracja: 4 maja 2017, o 20:31

Re: [FM-Towns] Loom

Postautor: Elwood89 » 8 maja 2017, o 17:25

Dziękuję za radę, faktycznie znalazłem na Chomiku wyszukując tym razem "Loom PL". Szukałem też zanim zamieściłem posta tutaj, ale na "Loom Spolszczenie" nic nie wyskakiwało. Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [FM-Towns] Loom

Postautor: mendosa » 13 maja 2017, o 15:07

Ponieważ nie mam obecnie czasu na dodanie plików do pobieralni, wstawiam te spolszczenia jako załączniki do wiadomości.
Loom_Linux.zip
(136.53 KiB) Pobrany 231 razy
Loom_FM-Towns.zip
(600.39 KiB) Pobrany 262 razy
Loom_Win.zip
(891.89 KiB) Pobrany 299 razy
N.E.M.O.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości