[PS2] Final Fantasy XII

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: bemberg » 27 kwie 2011, o 20:41

Potem zostanie tylko wysłać list z pogróżkami i zaszantażować jednego gościa, który zapewnił mnie, że w 2-3 tygodnie zrobi jakiś prosty layout dla strony www projektu (cóż, pewnie nie chciałby, żeby jego zdjęcia w stringach mamy i różowych pończoszkach byłej dziewczyny trafiły do netu, nie?)... No i to będzie koniec.
Można te zdjęcia Beriona, na PW? ;)

Widać, niedługo kolejne FF do kolekcji. Chyba już nigdy oficjalnie nie przetłumaczą żadnego FF, patrząc na zapał fanów :D
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: Norek » 27 kwie 2011, o 20:43

Zapał fanów nie ma nic do tego.
Jeśli jakaś firma zdecyduje się wydać spolszczenie, zaczną najpewniej robić swoje.
Chyba jedną z ostatnich rzeczy byłoby sięgnięcie po fanowską twórczość - nieważne, jak wysokich lotów by ona była. Tak mi się przynajmniej wydaje.

FFy z PSXa i z PS2 na pewno już spolszczeń oficjalnych się nie doczekają, może kiedyś któreś na obecną lub kolejną generację wyjdzie po polsku.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Saitonashi
Posty: 21
Rejestracja: 19 lis 2010, o 22:42

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: Saitonashi » 27 kwie 2011, o 21:16

Mały Off Topic.
Ponoć ma wyjść Okami 2 na PS3. Może jak będzie tak samo wspaniała jak na PS2 to czemu by nie zrobić spolszczenia. Co o tym sądzisz ffgriever??

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ffgriever » 28 kwie 2011, o 08:49

Primo: To tylko plotka. Szczerze wątpię, żeby weszło to do produkcji (nie liczą się dobre chęci, tylko zyski).
Secundo: Dopóki rzeczywiście nie zostanie złamane PS3, nie ma szans na przeróbki nowych gier.
Tertio: Sporo tytułów na PS3 wychodzi po polsku... Byłaby więc szansa.
Quatro: Bah, marzenia ściętej głowy.
Quinto: Na PS3 i tak pewnie wyszedłby chłam dla motłochu, którego rozsądny gracz metrowym kijem nie tknie.
Sexto...zdrowie.

Awatar użytkownika
secundus
Posty: 60
Rejestracja: 7 lut 2011, o 09:02

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: secundus » 29 kwie 2011, o 10:58

Testy skończone. Zostało kilka małych pierdół, ale lista jest naprawdę krótka (jedna bitmapa do zrobienia, kilka liter w foncie do ogarnięcia, dokończenie spraw z kerningiem dla jednego z fontów). Na wszelki wypadek będzie zrobiona jeszcze korekta na suchym tekście, żeby sprawdzić, czy coś nie umknęło... Potem zostanie tylko wysłać list z pogróżkami i zaszantażować jednego gościa, który zapewnił mnie, że w 2-3 tygodnie zrobi jakiś prosty layout dla strony www projektu (cóż, pewnie nie chciałby, żeby jego zdjęcia w stringach mamy i różowych pończoszkach byłej dziewczyny trafiły do netu, nie?)... No i to będzie koniec.
Oooo super, to pewnie jeszcze max 1 miesiąc czasu może na dzień dziecka wszyscy dostaną prezent :]

ps. Czy to znaczy że po tym projekcie bedziesz mógł o ile znajdziesz na to siły, kontynuowac dalej projekt EMU psxa na ps2?

morshik
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 15:40

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: morshik » 4 maja 2011, o 13:06

A ja mam małe pytanko, prośbę w sumie. Czy jest możliwość zrobić wersje spolszczenia z oryginalnymi nazwami: przedmiotów, umiejętności na sphere grid'dzie i tego typu rzeczy... nie wiem czy tylko ja tak mam, ale w tego typu grach nie lubię nazw polskich, za bardzo chyba jestem przyzwyczajony i lepiej mi się porusza w tym świecie mając angielskie nazwy :) A jeśli to duży problem to sam mógłbym sobie pozmieniać nazwy na angielskie w tym spolszczeniu, tylko potrzebowałbym lekcji ;)chyba że są pliki odpowiednie które wystarczy podmienić i będzie śmigało. Nie znam się na tym to domniemam :)

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ffgriever » 4 maja 2011, o 18:10

Chyba gry ci się potymtyrymtały, co? Sphere grid? W dwunastce? ;)

Nie, nie będzie osobnego patcha z polskimi przedmiotami, czarami i technikami, chociaż byłoby to banalnie proste, ponieważ wystarczyłoby nie podmieniać kilku plików. Nie będzie, ponieważ psuje to klimat gry (uwierz mi, wygląda to co najmniej śmiesznie). Z przyzwyczajeniem nie powinno być problemu. Gra wprowadza nowe przedmioty, czary i techniki stopniowo. Nie spadają ci wszystkie na głowę. Spokojnie masz czas na zapoznanie się z opisami i działaniem. Jak grałeś po raz pierwszy w angielską wersję, to też był to problem? Nie sadzę. Dokładnie z tego samego powodu - gracz nigdy nie jest zasypywany setkami przedmiotów, czarów, technik i innymi nazwami. Dla uparciuchów udostępniłem tabelki dwujęzyczne, ale - uwierz mi - jeśli nie będziesz chciał(a) skorzystać z jakiejś anglojęzycznej solucji czy poradnika, nie będą ci one potrzebne.

Rozważałem kiedyś opcję w patchu, która zostawiła by te wszystkie rzeczy po angielsku, ale gdy zobaczyłem, jak spolszczone nazwy pozytywnie wpływają na klimat i czucie gry, postanowiłem nie robić ludziom krzywdy i dać im to, czego chcą (choć często nie zdają sobie z tego sprawy ;) ).

tomaszek
Posty: 17
Rejestracja: 16 gru 2010, o 12:54

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: tomaszek » 7 maja 2011, o 13:11

Ludzie wiedza czego chcą i jest to spolszczenie.. a to czy będzie jakiś patch zmieniający nazwy na angielskie to już mało ważne... ja i tak bym z niego nie skorzystał bo niby po co? już lepiej całość po polsku albo całość po angielsku. Przez takie mieszanie wyglądało by to na nie skończony projekt i moim zdaniem trochę by to raziło, przynajmniej mnie. Nie chce pytać kiedy wyjdzie spolszczenie bo znowu jakaś czaszka mi da warna ale zapytać na jakim etapie są pracę chyba można? Jeśli był byś tak miły ffgrieverku to odpowiedz proszę ;)

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ffgriever » 7 maja 2011, o 13:38

ffgrievereniuniu może od razu ;) ?

Prace praktycznie ukończone. Ostatnią bitmapę znalazłem i spolszczyłem. Znaki poprawiłem. Kerning w creditsach nadal mi nie działa jak trzeba dla nowych par znaków... Coś się wykombinuje. Porównuję tablice z kerningu z angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej i niemieckiej wersji. Teoretycznie powinno wszystko być ok, a jednak wywiesza mi grę. Być może jeszcze w jakimś dodatkowym pliku są dodatkowe pierdoły. Znajdzie się.

Strona internetowa projektu jest w trakcie tworzenia (zabrał się za to berion, więc dobry efekt gwarantowany). Myślę, że obecny projekt stronki jest już prawie ostateczny. Niedługo więc ruszy. W sumie zostały pierdoły i kosmetyka.

Miesiąc, dwa... To się zobaczy. W każdym razie na pewno nie pół roku ;).

Edit:
Myślę, że do końca tygodnia uda mi się uruchomić już stronkę projektu. Muszę tylko coś sensownego sklecić i garść screenów wrzucić.

irekpies
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2011, o 19:44

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: irekpies » 20 maja 2011, o 20:04

Ja mam pytanie odnoście projektu, ile % tekstu zostało spolszczone, można ściagnąc łatkę w wersji beta?


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 1 gość