[PS2] Final Fantasy XII

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: bemberg » 18 lip 2011, o 09:16

Z pewnością cieszą ciepłe słowa, ale z drugiejs strony, wrzucasz gotowe przetłumaczone gry na swoją stronę. A tego sobie prawie każdy autor nie życzy. Z szacunku do wielu projektów takich jak ten, miło by było, gdyby zniknęły z serwisu emusite.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

jesiotr
Posty: 21
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 10:44

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: jesiotr » 19 lip 2011, o 21:42

Chciałem napisać na "Okami" ale wątek zamknięty, ale donoszę uprzejmie, że zmodyfikowanie plugina graficznego , które pokazał ffgriever w readmie Final Fantasy XII daje rade i na Okami Pal. Zróbta tak ludzie i będzie działać. (a ps. wasze wezwanie znam - sam mam około - nie liczyłem ale 300 gier kupionych i piractwa dostępnych gier nie uważam) * dostępna gra- na rynku każdym - wtórnym i czarnym- nie liczyć gier nigdzie nie dostępnych....

Zapomniałem dodać, że chodzi o emulator PCSX2, który emuluje PS2...

A tak swoją drogą- ja się w to bawiłem grzebiąc w czyjejś pracy - czyli pluginach - a jak Ty doszedłeś do tego że na linii 8678 należy zatrzymać oko i wykorzystać hexedytor? Bo powiem, że Twoja praca była dobra - moja zła!Ale wybacz indolencję.... Zastanawiałem się kiedyś co robię nie tak - okazało się, że trzeba w kodzie jednego plugina zmienić 8 - jak teraz punktów - i wsio gra! Ale jak to życie- nic nie jest takie proste.....

Polecam zaprzyjaźnić się z funkcją "edytuj", żebyś nie nasrywał tych postów kilku po sobie - Norek

wojpatr
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2011, o 16:57

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: wojpatr » 23 lip 2011, o 13:25

Witam. Świetna robota!!!
Obserwowałem projekt od samego początku i jak dla mnie to coś wielkiego że po tak długim oczekiwaniu już się pojawił efekt końcowy który jest znakomity :)
Mam tylko jeden problem... Konsolki PS2 już nie mam a chciałbym pograć w Final Fantasy XII po Polsku.
Czy zna ktoś dobrą konfigurację pod PC aby wszystko płynnie chodziło? Może jakieś cenne linki lub coś...
Bardzo mi na tym zależy :/

Mój PC:
Grafika: Gforce 9800GTX+
Procek: Intel Core Quad 2,5Ghz
Ram: 2Gb

Kiedyś już odpalałem FFXII na pc po angielsku i wówczas chodziło bardzo płynnie tyle że komputer po formacie i wszystkie ustawienia szlag trafił...
Bardzo proszę pomoc

ziko_tczew
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2011, o 16:22

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ziko_tczew » 23 lip 2011, o 16:30

Witam mam problem mam orginalnego Final Fantasy XII wersje EU SLES- 54354 i niby program patchujacy dodany do spolszczenia patchuje obraz plyty ale jak ja chce odpalic na emulatorze PCSX2 wer. 0.9.8 to odpala mi gre po angielsku i pisze ze to jest wersja ang. Moze mi ktos pomoc bo juz mnie to wkurza a chce zagrac wkoncu w rodzima wersje super spolszczonego finala. Z góry dzięki za pomoc :d jak by co to mój numer gg to 5204293

Suguru
Posty: 1
Rejestracja: 23 lip 2011, o 17:15

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: Suguru » 23 lip 2011, o 17:21

Witam! Chcialem tylko pogratulowac w ukonczeniu tak poteznej roboty! Mimo, iz gra nie podobala mi sie jak wczesniejsze fajnale, to przez wasza prace przejde sobie te gre ^^.

Naprawde - kawal dobrej kam... roboty! ^^

Awatar użytkownika
Abaddon
Posty: 11
Rejestracja: 8 cze 2008, o 10:59
Grupa: PSX-PL Team

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: Abaddon » 23 lip 2011, o 21:51

Posiadam oryginalną wersję PAL tego Finala... z wielką chęcią zrobię jego ISO, spatchuje, odpalę na poczciwej PS2 i zacznę przechodzić ją od początku :) Gratuluje ukończenia przeogromnego projektu! To niesamowite co można zrobić praktycznie w pojedynkę ;) Raz jeszcze słowa uznania z mojej strony!

jesiotr
Posty: 21
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 10:44

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: jesiotr » 23 lip 2011, o 23:49

do ziko_tczew - jak się spolszcza iso to powstaje 2 iso - może tak byś zmienił namiary w emulatorze - poza tym jak pisał ffgriever trza pokombinować z pluginami graficznymi by grać na emulatorze.

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ffgriever » 24 lip 2011, o 10:09

Dokładnie. Jest to chyba jedyna możliwość. Nie ma bata. Jeśli program twierdzi, że nakładanie łatki zakończyło się powodzeniem, to teksty w grze muszą być po polsku. Po prostu we wskazanym przez ciebie miejscu został utworzony drugi, spolszczony obraz.

Opis edycji plugina masz w readme. Będziesz musiał to zrobić, ponieważ w przeciwnym wypadku nie będziesz mieć na emulatorze filmików. Włączając w to ten pierwszy (tylko czarny ekran, może się wydawać że gra w ogóle się nie odpaliła, ale jak po kilkunastu sekundach wciśniesz start lub X, to normalnie pojawi się menu "nowa gra/kontynuacja"). Po prostu zarówno emulator jak i pluginy graficzne nie są idealne. Czasami (nawet dość często) muszą aplikować specjalne hacki dla konkretnych gier, a rozpoznają je właśnie po crc (a ponieważ egzek jest modyfikowany, spatchowana gra ma inny crc).

ziko_tczew
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2011, o 16:22

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ziko_tczew » 24 lip 2011, o 10:35

wiem ze program tworzy nowy obraz plyty o nazwie ff12pl az taki glupi nie jestem.
dzisiaj rano przed przeczytaniem waszych postow poradzilem sobie z tym problemem. okazalo sie ze w emulatorze trzeba bylo wejsc w zakladke System i wyłączyć Automatic Gameixes i zaraz po odpaleniu gry emu widzial ja juz normalnie ze jest po polsku takze jak by ktos mial problem z emu to trzeba to zrobic. a i filmiki juz tez normalnie mi dzialaja bo zrobilem tak jak bylo napisane w pliku readme od spolszczenia. Także musze powiedziec ze spolszczenie pierwsza klasa.

A i zauwazylem takie cos ciekawego ze program patchujacy wersje angielska patchuje szybciej niz niemiecka wersje

Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: Plaski » 24 lip 2011, o 17:18

@ffgriever- czy po ukończeniu tego projektu, bierzesz się za coś nowego czy idziesz na zasłużoną emeryturę tudzieź urlop?
P.S. Dobra robota!!!!
W takim razie pozostają już tylko do przetłumaczenia FINAL X-2, FINAL 2 & 3
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości