[PS2] Final Fantasy XII

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
marioxxxx
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2012, o 12:41

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: marioxxxx » 26 lut 2012, o 12:50

Witam,ja mam taki problem...Po poprawnym patchowaniu gry w PAL ktora pozyczylem od kolegi wsadzilem do mojej konsolki ktora ma 9 lat a byla uzywana tylko przez 2 lata w weekendy ;p
Chodzi o to ze nie mam tego ekranu z kodami typu nowa gra+ i mnoznikami.
Drugi problem to brak takich screenow Obrazek ,mam je w ang. jezyku :(
Gram na FMCB przez ESR

ExGamer
Posty: 38
Rejestracja: 9 paź 2010, o 15:38
Grupa: Wolny strzelec
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ExGamer » 26 lut 2012, o 12:54

Mam dokładnie ten sam błąd co Juniorpn. Obraz również nakładałem na włoski oryginał. Brak opisów pojawia się również w kolejnych elitarnych celach. Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale grę odpalam również za pomocą FCMB z ESR.

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ffgriever » 26 lut 2012, o 13:34

Zmusiliście mnie do wyciągnięcia konsoli z pudła ;). W wersji PAL UK jest ok. Sprawdzałem z wersją niemiecką. Tam działało wszystko prawie tak samo jak w wersji angielskiej (z małymi przesunięciami tekstu w menu, ale nic znaczącego). Wersji włoskiej nie sprawdzałem. Przypuszczenie, że będzie działać wyciągnąłem na podstawie tego, że egzeki są identyczne (poza stringiem do save). Widać inne ustawienia z plików gry na to wpływają. Przykro mi, ale wygląda w takim razie na to, że spolszczenie nie jest jednak w pełni kompatybilne z wersją włoską. Jeśli będę miał dostęp do wersji włoskiej, sprawdzę, w czym mógł być problem (jest prawdopodobne, że cele elitarne mają w wersji włoskiej zmniejszone pole na tekst, a jeśli cokolwiek wystaje, może ten tekst później całkowicie znikać - widziałem ten problem w kilku innych miejscach w menu).

@marioxxxx
Pierwszy raz widzę taki problem. Jaką dokładnie masz wersję i której wersji łatki użyłeś? Splash screena z info o projekcie i osobach weń zaangażowanych także się nie wyświetla? Jeśli możesz, to zrób obraz z oryginalnej płytki i podaj jego sumę kontrolną. Jeśli będzie się różniła od mojej, postaram się podesłać ci programik, który zrzuci do pliku tekstowego wszystkie informacje o plikach z gry (będę mógł na tej podstawie dojść, jak duże są różnice).

marioxxxx
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2012, o 12:41

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: marioxxxx » 26 lut 2012, o 14:04

Orginał już oddałem :( Łatka najnowsza,pierwsza od góry .Może byc obraz z kopii zapasowej,tej ktorej uzywam? I tu jest jeszcze jeden problem-kopm mi sie spalil od zwarcia a na starym lapku laser nie dziala wiec nie wiem jak mam Ci obraz podeslac :(
I tak,poczatej jest taki ze jest to intro z lecacys statkiem,biale tlo z Square-Enix i dalsze intro. Pokazuje Nowa Gra i Kontynuuj. Jestem przy walce z sedzia i jak narazie tylko te 2 uwagi znalazlem
A ja Ci powiem ze Twoje spolszczenie mnie zmusilo to wyciagniecia czarnulki ;p

oshimari
Posty: 46
Rejestracja: 13 lis 2011, o 02:36

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: oshimari » 27 lut 2012, o 03:56

Ffgriever, a co z wersją NTSC-U ? Coś tam pisałeś, że są pewne problemy.

Naprawisz to żeby wszystko dobrze działało ?

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ffgriever » 28 lut 2012, o 19:34

Tak, z NTSC są problemy. Do tej wersji raczej dostosowywać nic nie będę (zbyt dużo zmian byłoby potrzebnych - marnowanie czasu, szczególnie, że i tak ta wersja nie była dostępna w Polsce).

@marioxxxx
Bardziej mi chodziło, czy przypadkiem nie jakieś greatest hits, platinum, itp. Jestem pewien, że PAL/UK wyszła tylko jedna wersja, a każde wznowienie zawierało co do joty ten sam content. Jest jednak możliwe, że się myliłem (choć dziwi mnie, że tylko z tymi grafikami są problemy o_O).

amanis
Posty: 7
Rejestracja: 22 lut 2011, o 21:06

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: amanis » 28 lut 2012, o 20:06

Sa moze widoki na spolszczenie do IZJS?

marioxxxx
Posty: 6
Rejestracja: 26 lut 2012, o 12:41

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: marioxxxx » 29 lut 2012, o 12:26

Tak,było to wydanie platinium :)
W sumie to nic złego,takie screeny są rzadko a na kodach nie lubię grać :)
Mimo że nie piszę kto co tłumaczył to i tak wiem kogo chwalić za taki wyczyn :)

Wziąłbyś się też za X i X-2? ;> Czy masz inne plany?

oshimari
Posty: 46
Rejestracja: 13 lis 2011, o 02:36

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: oshimari » 29 lut 2012, o 16:42

Tak, z NTSC są problemy. Do tej wersji raczej dostosowywać nic nie będę (zbyt dużo zmian byłoby potrzebnych -
Te problemy uniemożliwiają grę ? Zawiesza się lub napisy pojawiają się w całkiem innym momencie niż głos ?

Czy to nie chodzi po prostu o to żeby napisy pasowały do wersji 60 fps (NTSC). Z tego co wiem to PAL ma 50 fps.

Czy może jest wiele innych problemów ?
marnowanie czasu, szczególnie, że i tak ta wersja nie była dostępna w Polsce).
Marnowaniem czasu było dostosowanie spolszczenia do zdubbingowanej wersji PAL. Wiesz co to jest undub ? Właśnie wersja FFXII NTSC-U ma taką wersję.
Wziąłbyś się też za X i X-2? ;> Czy masz inne plany?
Zobacz tutaj.
http://www.balamb.pl/

Silencethanatos
Posty: 31
Rejestracja: 31 lip 2011, o 15:42

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: Silencethanatos » 1 mar 2012, o 10:51

o ile mnie pamieć nie myli, wer. NTSC uniemożliwia jej przejście na tym patch-u, tak gra się ponoć zawieszała gdzieś tam.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości