[PS2] Final Fantasy XII

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
mariannass
Posty: 8
Rejestracja: 4 lut 2011, o 22:54

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: mariannass » 13 kwie 2011, o 22:25

Jak tam z tym spolszczeniem??? przed świętami będzie?? bo nagle wszyscy na forum zamilkli, więc pomyślałem że zapytam, czy może coś się stało i ...........nie będzie.... :-(

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ffgriever » 15 kwie 2011, o 07:04

Przed świętami nie będzie na 100%. Ogólnie jednak idzie dobrze. Testy w zasadzie zakończone. Sam się trochę rozleniwiłem i nie dokończyłem jeszcze kilku rzeczy, ale to tak czy inaczej finisz. W każdym razie nie ma co się martwić. Nawet jakbym odwalił kitę, to testerzy mają praktycznie kompletne i poprawione spolszczenie ;).

Awatar użytkownika
Ejsi
Posty: 6
Rejestracja: 28 sty 2010, o 13:15

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: Ejsi » 15 kwie 2011, o 10:42

Lepiej nie odwalaj kity ;) Przydasz się jeszcze temu światu. Ja mam nadzieję, że pogram w Final Fantasy XII pl w czasie długiego majowego weekendu ;) Tak sobie ustaliłem na początku kwietnia i teraz widzę, że są na to szanse.
Jak poznać kiedy wariat żartuje xD?

mariannass
Posty: 8
Rejestracja: 4 lut 2011, o 22:54

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: mariannass » 25 kwie 2011, o 09:37

Hmm tak sobie myślę..... po co udoskonalać że tak powiem te spolszczenie, jak można dać dla ludności ukończone a później dodać wersję poprawioną.......bo prawdę mówiąc nie wiem czy będzie dużo osób chętnych do grania w ff12, wielu moich znajomych po prostu nie wytrzymało czekania na spolszczenie i raczej nie zagrają już w tą grę (pokupowali sobie ps3)

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: Robin » 25 kwie 2011, o 10:47

Hmm tak sobie myślę..... po co udoskonalać że tak powiem te spolszczenie, jak można dać dla ludności ukończone a później dodać wersję poprawioną.......bo prawdę mówiąc nie wiem czy będzie dużo osób chętnych do grania w ff12, wielu moich znajomych po prostu nie wytrzymało czekania na spolszczenie i raczej nie zagrają już w tą grę (pokupowali sobie ps3)
A kopnął Cię kiedyś ktoś w "te przyrodzenie*"? :P To, że Ty pypcia dostajesz i nie możesz się doczekać, nie oznacza, że trzeba już szybko teraz natychmiast (Rzuć wszystko, idź mu zrób!) wydawać spolszczenie do czegokolwiek (nie tylko FF12). Poczytaj sobie inne tematy o spolszczeniach do chodliwych gier (Prototype, Dead Space 2, itd.). Podnosi się ten sam lament: "Ojejku jejku, ale ja długo czekam na te spolszczenie, już kupiłem Xboxa 1080, PS8 i NGP4, weźcie wydajcie szybko, bo inaczej nie zagram, umrę i pochowajcie mnie na wzgórzu".

Wyobraź sobie, że spolszczenia potrafią pełnić funkcję edukacyjną, co jest ważne w chwili, gdy mnóstwo wtórnych analfabetów-nastolatków wie, jak się pisze "are you fucking kidding me", ale nie wie, jak poprawnie napisać słowo "żartować". :P Dlatego tak ważne jest, by wydawać spolszczenia poprawione i dopieszczone. Może dzięki nim ktoś się czegoś nauczy.

Jak ktoś sobie kupił PS3, to już grafika na PS2 jest tak słaba, że w oczy kole, telewizor psuje i nie da się grać? Nie rozumiem takiego toku rozumowania.

* "te" to zaimek wskazujący na liczbę mnogą. To zupełnie tak, jakbyś pisał "Umówiłem się z tamtymi dziewczyną" lub "Zjadłem tamte kupę" albo też "Oni jest znanym aktorem".
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: Norek » 25 kwie 2011, o 12:28

Zgadzam się z tym, co napisał Robin :)

Według mnie każdy, kto chciał zagrać w FF12 po polsku zagra - tyle lat ludzie wytrzymali bez spolszczenia to i te kilka tygodni mogą jeszcze poczekać.

Trochę cierpliwości nikomu nie zaszkodzi. Jeśli autor poświęcił rok na przetłumaczenie wszystkiego, a testerzy poświęcili mnóstwo czasu na sprawdzanie i wyłapywanie błędów, szkoda byłoby teraz to wszystko zaprzepaścić wypuszczając coś niedopracowanego. Na pewno poziomem to tłumaczenie zadowoli nawet najbardziej wybrednych graczy.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
secundus
Posty: 60
Rejestracja: 7 lut 2011, o 09:02

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: secundus » 26 kwie 2011, o 08:53

No dokładnie, cierpliwość to podstawa. Trzeba pamiętać że autor jak każdy jeden tutaj na tym forum, robi to całkowicie za darmo, własny czas ktory mógłby poswiecic na impreze, albo na coś bardziej wartościowszego w życiu niż jakieś tam spolszczenie, poświęca się własnie temu.

Zamiast docenić to ze jeden człowiek się znalazł i mógł poświęcić się swojemu Hobby, to nie ktorzy mają to gdzieś dla nich liczy sie niech będzie to spolszczenie pogram se? Przecież kto chciał przeszedł fajnala z kilka razy i zna fabułe. Czasem mysle ze Ci co tak naciskają to zwykłe żule...nie Ci co chcą pograć, tylko darmozjady, które tylko czekają aby wrzucić to gdzieś na giełde i sprzedawać pod jakimś Dużym banerem że gra jest PL. takie mam wrażenie...troche.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: Norek » 26 kwie 2011, o 08:58

No, może nie są to już złote czasy PSXa, kiedy na giełdach kupowało się płytki od chamka, wyciągane wprost z bagażnika :) Na dodatek niektóre po "polsku" :)

Spolszczenie jest zapewne niemal za rogiem, ale to już ffgriever musiałby się w tym temacie i w tej kwestii wypowiedzieć.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

morshik
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2011, o 15:40

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: morshik » 27 kwie 2011, o 15:46

Śledzę bacznie postępy w tłumaczeniu już od dawna, ponieważ po 50 godzinach gry i niezrozumieniu praktycznie czegokolwiek dałem sobie spokój :) Spokojnie ludziska poczeka się jeszcze trochę jeśli będzie trzeba, ot problem :) To fakt ffgriever zapewne dużo czasu poświęca na te tłumaczenia, korzystam z jego przeróbki konsoli, więc musiał na pewno dużo dać z siebie przy tych projektach.

Czekam cierpliwie :D

Pozdrawiam

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Final Fantasy XII

Postautor: ffgriever » 27 kwie 2011, o 19:53

Testy skończone. Zostało kilka małych pierdół, ale lista jest naprawdę krótka (jedna bitmapa do zrobienia, kilka liter w foncie do ogarnięcia, dokończenie spraw z kerningiem dla jednego z fontów). Na wszelki wypadek będzie zrobiona jeszcze korekta na suchym tekście, żeby sprawdzić, czy coś nie umknęło... Potem zostanie tylko wysłać list z pogróżkami i zaszantażować jednego gościa, który zapewnił mnie, że w 2-3 tygodnie zrobi jakiś prosty layout dla strony www projektu (cóż, pewnie nie chciałby, żeby jego zdjęcia w stringach mamy i różowych pończoszkach byłej dziewczyny trafiły do netu, nie?)... No i to będzie koniec.

W każdym bądź razie powinniście się cieszyć, że prace trwają dłużej. Dostaniecie produkt lepszy jakościowo... A o PS3 się nie martwię. Mam konsolę już od jakiegoś czasu, ale jeszcze nie trafiłem na grę, która przykułaby do telewizora na długie godziny. Zdecydowana większość to jakieś popierdółki dla mas. Zagrać przez godzinę, ziewnąć z nudów, wyłączyć, wrócić za tydzień (no, może to kwestia mojego gustu, bo po prostu na ps3 wychodzą głównie gatunki, które mało mnie interesują). Nawet te świetnie się zapowiadające okazały się tylko pięknie mieniącą bańką mydlaną. Lśnią wszystkimi kolorami tęczy a w środku pusto. Z drugiej strony to nie tylko problem PS3... Na PC od kilku lat też nie trafiłem dobrej gry. Na szczęście nie miałem jeszcze okazji przetestować wszystkich gier, które chciałem. Może więc coś w końcu utrafię ;).


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości