[NDS] Syberia

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Vader
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:01

[NDS] Syberia

Postautor: Vader » 13 paź 2009, o 14:14

Dokładnie 28.09.2009 zacząłem prace nad spolszczeniem gry Syberia na konsole NDS. Mam już polską czcionkę (dzięki twig!). Spolszczenie będzie działać z wersją EUR.
Krótki filmik: http://www.youtube.com/watch?v=tK1bYCD9lk8

Postęp tłumaczenia: 100%

Download(v1.00) - http://grajpopolsku.pl/downloads.php?cat_id=4
Uwaga: w pliku readme jest błąd. Spolszczenie jest do wersji 2889 (E).
Za pozwoleniem Vadera plik umieszczamy na naszym serwerze - Norek

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [NDS] Syberia

Postautor: Manuel Czaszka » 13 paź 2009, o 16:47

Świetnie zapowiadający się projekt. Mam jednak małe pytanie - czy Syberia na NDSa to wierna konwersja z PC? Znaczy się czy teksty są te same?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Vader
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:01

Re: [NDS] Syberia

Postautor: Vader » 13 paź 2009, o 17:01

Teksty może nie są w 100% takie same, ale są bardzo podobne. No i wersja na NDS jest trochę okrojona, brakuje paru pobocznych postaci i przez to tekstu też jest trochę mniej.

Awatar użytkownika
Vader
Posty: 36
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:01

Re: [NDS] Syberia

Postautor: Vader » 25 kwie 2010, o 18:30

Link w pierwszym poście.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [NDS] Syberia

Postautor: Norek » 27 kwie 2010, o 18:31

Kurczę, świetnie zapowiadający się projekt, kolejne spolszczenie na DSa, a szkoda troszkę, że językowo pozostawia odrobinę do życzenia. Wiem, zaraz ktoś powie, że jestem zbyt łaskawy ;)
A na poważnie, zabrakło korekty, takiej stylistycznej.
Pierwsze zdanie które mi się wyświetliło razi czymś takim jak "Pierw" po oczach. Ja doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że w niektórych rejonach się tak mówi, jednak to tylko PIERWszy przykład.
Nie chcę być źle zrozumiany, po prostu uważam, że dobrze by było KAŻDY projekt puszczać w dość "zamknięty" obieg zaufanych betatesterów. Często wystarczy kilka minut z grą by stwierdzić, czy dialogi są wykonane porządnie.
Jeśli komuś zależy na jakości swojej pracy, zawsze może poprosić kolegów tutaj o ocenę.
Po to (s)tworzyliśmy to forum, żeby sobie pomagać. Nam, tym którzy udzielamy się tu najwięcej, bądź po prostu codziennie wchodzimy, zależy na tym, żeby scena była dobrze postrzegana.
Wam, robiącym spolszczenia, poświęcającym swój czas, też powinno na tym zależeć.
Na pewno jest to projekt nad którym jeszcze trochę trzeba posiedzieć, poświęcić mu trochę czasu. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś chętny do przejrzenia skryptu, sprawdzenia spolszczenia w akcji i podrzucenia autorowi poprawek.
Nie chodzi tu niestety tylko o przecinki.

Pozdrawiam!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [NDS] Syberia

Postautor: Manuel Czaszka » 27 kwie 2010, o 21:55

Jeśli skrypt jest w .txt to z chęcią przejrzę.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Cierpa
Posty: 81
Rejestracja: 20 lip 2009, o 15:26

Re: [NDS] Syberia

Postautor: Cierpa » 27 kwie 2010, o 22:58

Przeglądałem pliki gry... i skrypt jest zapisany w formacie .txt
vader chyba też o tym wie.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [NDS] Syberia

Postautor: Manuel Czaszka » 27 kwie 2010, o 23:04

Z pewnością wie bo przetłumaczył tę grę. Tak więc czekam na PW o ile mam zrobić korektę.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości