[PC] Prototype

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
brevoc
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2011, o 10:29

Re: [PC] Prototype

Postautor: brevoc » 24 mar 2011, o 11:08

Prawdopodobnie dzisiaj, albo jutro skończę importować i poprawiać oryginalną czcionkę z Proto, którą widzimy w menu. Uff... Już coraz bliżej końca!

---

Śmieszne rzeczy się podziały, niektóre czcionki powyginały się na wszystkie możliwe strony :D Cyfry i duże litery skończone, zostały jeszcze małe, potem wyrównanie i testowanie, ewentualne poprawki i gotowe :)

---

Protoczcionka gotowa!
Pobierajcie z załącznika - testujcie, czy wszystkie znaki fukają. Propozycje/zastrzeżenia proszę wysyłać na PW do mnie.
Załączniki
fonts_latin.zip
(202.89 KiB) Pobrany 4732 razy

brevoc
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2011, o 10:29

Re: [PC] Prototype

Postautor: brevoc » 2 kwie 2011, o 01:03

Z tym to może być różnie. Narzekać i zalewać forum glupotą, to każdy umie. Pomóc w czymkolwiek, zgłosić błąd, napisać sensowny post, co to, to nie.
W końcu mamy do czynienia z Polakami...

Azon
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2011, o 22:49

Re: [PC] Prototype

Postautor: Azon » 24 sie 2011, o 21:22

Zamiast biadolić, że nie ma spolszczenia postanowiłem zainstalować to co już zostało udostępnione i... szkok. Za wyjątkiem dialogów z cut-scenek na silniku gry wszystko jest praktycznie przetłumaczone. Przyznam, że instalacja spolszczenia jest nieco skomplikowana ale bazując tylko i wyłącznie na postach z tego tematu można to bez problemu zrobić. Wynotowałem kilka (moim zdaniem) błędów, są to raczej błędy łatwo zauważalne, bo jakoś nie jestem w stanie póki ci dostrzec żadnej literówki. jeśli jednak takową znajdę również dopiszę do listy.

Kod: Zaznacz cały

-Dwa małe błędy w menu, tekst Kontynuuj jest napisany małymi literami, reszta na caps locku. W menu każda opcja zaczyna się nawiasem kwadratowym ale powinna się nim też kończyć tak ajk to było w oryginalnym Prototype. -W jednej podpowiedzi pojawiającej się w lewym górnym rogu przy okazji kilku pierwszych misji pojawia się: "Naciśnij dwa razy + przytrzymaj dowolny BUTTOM RUCHU" - powinien być raczej klawisz ruchu -Jeden rodzaj wyzwania (ZABIJ) zlicza ilość zabitych określając tą liczbę jako ODLEGŁOŚC zamiast ilość (ew. ilość zabitych/zabici). Nie wiem jednak czy ten tekst nie jest taki sam dla wszystkich typów wyzwań. -Kolejny, także dotyczący wyzwań. Po zdobyciu medalu i wybraniu ponownie wyzwania pojawia nam się: "Medal dla najlepszego: [kolor medalu]" powinno być "Najlepszy medal", lub "Najlepszy zdobyty medal". -Dość widoczny i często używany tekst więc nie jestem pewien czy jest to błąd czy zamierzone działanie. W menu ulepszeń kupione ulepszenia dostają adnotację "DOSTAJE" myślę, że chodziło o "DOSTĘPNE" lub "ZDOBYTE".
Ps. Czcionka od brevoc-a jest bardzo dobra (lepsza od tej w trzecim poście) i wygląda zupełnie jak oryginalna.

Azon
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2011, o 22:49

Re: [PC] Prototype

Postautor: Azon » 27 sie 2011, o 14:28

Kolejne dwa błędy tłumaczenia...

Kod: Zaznacz cały

-W jednej ze wskazówek, które możemy znaleźć na mapie jest ta dot. umiejętności związanej z porywaniem helikopterów. Brzyona tak: "Gdy odblokowana złap E (...)", niezbyt to poprawne. Radziłbym coś w stylu: "Gdy zostanie odblokowana odpowiednia umiejętność, wciśnij E (...)" -Drugi, bardzo częsty przy okazji wielu tłumaczeń. W menu statystyk jest "GENERAŁ" zamiast "OGÓLNIE"
... oraz jeden dot. czcionki brevoc-a.

Kod: Zaznacz cały

-W menu wyzwań dot armii, stopień trudności jest w nawiasach kwadratowych, jednak z jakiegoś powodu nawias otwierający jest większy od zamykającego.

Azon
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2011, o 22:49

Re: [PC] Prototype

Postautor: Azon » 28 sie 2011, o 22:42

W menu wyboru trudności nowej gry jest 2 razy łatwy poziom
To nie błąd. Po przejściu gry odblokują się nam dodatkowe poziomy - tym razem z już zakupionymi umiejętnościami. Przed specjalnym powinien widnieć znak "+" i jego brak jest błędem, zresztą już wcześniej zgłoszonym.

Ja niestety jestem zmuszony zakończyć testy spolszczenia. Zamiast cut-scenki na początku 4-tej sekwencji (około) gra dostaje crash-a. Zapewne jest to wina spolszczenia a skoro nikt tego wcześniej nie zgłosił przypuszczam, że chodzi o instalację - w której coś poknociłem. Pozostaje czekać na finalną wersję. Mam nadzieję zagrać jeszcze przed pojawieniem się drugiej części.

brevoc
Posty: 4
Rejestracja: 13 mar 2011, o 10:29

Re: [PC] Prototype

Postautor: brevoc » 10 wrz 2011, o 23:32

- Tekst Kontynuuj jest napisany małymi literami, reszta na caps locku.
Po długim używaniu spolszczenia myślałem, że tak też jest w oryginale. A to ci. Do poprawienia w pliku spolszczenia.
- W menu każda opcja zaczyna się nawiasem kwadratowym ale powinna się nim też kończyć tak ajk to było w oryginalnym Prototype.
Poważnie? Oo" Szlag. Znowu przyzwyczajenie do pierwszej czcionki. Sprawdzi ktoś czy to przez czcionkę zagranicznego romhackera czy przez tłumaczenie?
-W menu wyzwań dot armii, stopień trudności jest w nawiasach kwadratowych, jednak z jakiegoś powodu nawias otwierający jest większy od zamykającego.
I znowu pominąłem przy ręcznym resizie jeden znak. Nawet nie pamiętam, jakie tam ustawiłem wartości. Musiałbym instalować wszystkie programy do obróbki jeszcze raz. Najwcześniej jak będę miał urlop w pracy. Czyli gdzieś na Boże Narodzenie :]
- Przed specjalnym [stopniem trudności - dop. brevoc] powinien widnieć znak "+" i jego brak jest błędem, zresztą już wcześniej zgłoszonym.
Tego też nie wiem. Znak plus jest wrzucony do czcionki, ale gra z niego nie korzysta. Prawdopodobnie + brakuje w tłumaczeniu.
Ps. Czcionka od brevoc-a jest bardzo dobra (lepsza od tej w trzecim poście) i wygląda zupełnie jak oryginalna.
Dzięki, kilka nocy przez nią straciłem ;p W końcu ktoś zaczyna doceniać "pracę" w tłumaczeniu.

Manuel, kurczę. Ludzie jednak czasem doceniają ^^'

Azon, dzięki za uwagi/informacje, zlepiłem je sobie w jednym miejscu, aby pamiętać.

Awatar użytkownika
SilentShy
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2011, o 22:22

Re: [PC] Prototype

Postautor: SilentShy » 25 lis 2011, o 14:30

Jeśli masz wszystko (Pliki znajdują się na 1 stronie tematu) to robisz tak:
1- Za pomocą programu scareexplorer rozpakuj pliki 00woi.rfc ; 01woi.rfc ; 02woi.rfc ; 03woi.rfc ; art.rcf i movies.rcf
2- Po kolei każdy z tych plików wypakuj do głównego katalogu z grą (nie da się wypakować wszystkich na raz więc wypakuj każdy plik pojedynczo)
3- gdy wypakujesz, usuń te pliki z których wypakowywałeś(czyli 00woi.rfc ; 01woi.rfc ; 02woi.rfc ; 03woi.rfc ; art.rcf i movies.rcf)
4- Z paczki FMV+WOI_PL, pliki z folderów zawartych w movies kopiujemy do Protype/movies(kopiujemy same pliki z zawartych tam folderów, nie kopiować folderów).
5-plik "nis" wypakuj do art>nis (bez żadnego usuwania z rozszerzeniami)
6-Plik "fe_textbible.p3d." (3 strona) wrzucamy do art/hud po czym kasujemy z niego fe_textbible.p3d.rz
7- Protoczcionke znajdziemy na 7 stronie tematu.Od "brevoc". Wklejamy do art/hud.
Jakby były jakieś Pytania/Problemy proszę pisać pod tematem lub PW.
Pracę Wykonał "tites".Bardzo Ci Dziękuję Za Pomoc Jaką Okazałeś.

Awatar użytkownika
SilentShy
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2011, o 22:22

Re: [PC] Prototype

Postautor: SilentShy » 29 lis 2011, o 21:44

Jeśli masz wszystko (Pliki znajdują się na 1 stronie tematu) to robisz tak:
1- Za pomocą programu scareexplorer rozpakuj pliki 00woi.rfc ; 01woi.rfc ; 02woi.rfc ; 03woi.rfc ; art.rcf i movies.rcf
2- Po kolei każdy z tych plików wypakuj do głównego katalogu z grą (nie da się wypakować wszystkich na raz więc wypakuj każdy plik pojedynczo)
3- gdy wypakujesz, usuń te pliki z których wypakowywałeś(czyli 00woi.rfc ; 01woi.rfc ; 02woi.rfc ; 03woi.rfc ; art.rcf i movies.rcf)
4- Z paczki FMV+WOI_PL, pliki z folderów zawartych w movies kopiujemy do Protype/movies(kopiujemy same pliki z zawartych tam folderów, nie kopiować folderów).
5-plik "nis" wypakuj do art>nis (bez żadnego usuwania z rozszerzeniami)
6-Plik "fe_textbible.p3d." (3 strona) wrzucamy do art/hud po czym kasujemy z niego fe_textbible.p3d.rz
7- Protoczcionke znajdziemy na 7 stronie tematu.Od "brevoc". Wklejamy do art/hud.
Jakby były jakieś Pytania/Problemy proszę pisać pod tematem lub PW.
Pracę Wykonał "tites".Bardzo Ci Dziękuję Za Pomoc Jaką Okazałeś.
Możliwe ze komuś nie działa "Spolszczenie". Wiec Poprawiłem Starą Wersje.

Jeśli masz wszystko (Pliki znajdują się na 1 stronie tematu) to robisz tak:

1.Programem ScarfaceExplorer rozpakuj pliki 00woi.rfc/01woi.rfc/02woi.rfc/03woi.rfc/art.rcf/movies.rcf

2.Każdy z plików wypakuj do głównego katalogu z grą (nie da się wypakować wszystkich na raz).

3.Usuń pliki z których wypakowywałeś (czyli 00woi.rfc/01woi.rfc/02woi.rfc/03woi.rfc/art.rcf/movies.rcf)

4.Z FMV+WOI_PL pliki z folderów zawartych w movies kopiujemy do Prototype/movies (kopiuj same pliki)

5.Ściągnięty plik "bat" skopiuj do folderu FMV+WOI_PL/woi node.Uruchom bat (utworzy ci się folder "aaa")
-Z folderu "aaa" zaznacz wszystkie pliki i skopiuj je do Prototype/movies/woi

6.Z Folderu "nis" skopiuj pliki p3d.rz do folderu "nis" w grze.Pliki p3d.rz usuń pliki które skopiowałeś.
(Pliki p3d.rz które usunąłeś będą "Aktywne").Pliki p3d.rz skopiuj do nowego folderu (zrób nowy folder). -Zamień nazwy wszystkich plików Z p3d.rz NA p3d.I wklej do nis w grze

7.Plik "fe_textbible.p3d." (3 strona) wrzucamy do art/hud po czym kasujemy z niego fe_textbible.p3d.rz

8.Czcionkę znajdziemy na 7 stronie tematu.Od "brevoc". Wklejamy do art/hud.

Ostrzegam! Nie Wszystkie Scenki są "Spolszczone".
Jedynie "Najważniejsze Scenki Odnoszące Się Do Głównej Fabuły"

Ohmy
Posty: 1
Rejestracja: 4 gru 2011, o 09:34

Re: [PC] Prototype

Postautor: Ohmy » 4 gru 2011, o 15:36

Kod: Zaznacz cały

http://grajpopolsku.pl/dwn/nis.rar
To jest to samo, tylko działa ;)

Awatar użytkownika
SilentShy
Posty: 12
Rejestracja: 18 lip 2011, o 22:22

Re: [PC] Prototype

Postautor: SilentShy » 10 gru 2011, o 11:04

Oto filmik mojej produkcji :) Prototype PL - zapraszam do oglądania.
http://www.youtube.com/watch?v=d7fp-XLi ... e=youtu.be


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości