[NDS] Pokémon Platinum PL

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: [DS] Pokémon Platinum PL

Postautor: Berion » 4 mar 2010, o 23:22

"Z nasienia na plecach"? A nie z "nasion"? ;D
~ Primum non nocere ~

dark_archon
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2010, o 20:33

Re: [DS] Pokémon Platinum PL

Postautor: dark_archon » 4 mar 2010, o 23:35

"Z nasienia na plecach"? A nie z "nasion"? ;D
Widzisz tą wielgachną bulwę na plecach bulbasaura. To jego nasienie (organ rozrodczy roślin). Jedno.

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [DS] Pokémon Platinum PL

Postautor: Śledziks » 5 mar 2010, o 18:02

Nasienie trochę dwuznacznie niektórym może się kojarzyć więc ja bym proponował zmienić właśnie na tą bulwę, o której sam właśnie powiedziałeś ;)

twig

Re: [DS] Pokémon Platinum PL

Postautor: twig » 5 mar 2010, o 18:29

Nasienie to sperma. Powinieneś użyć słowa 'nasiono'.

Za Encyklopedią PWN:
nasiono, dawniej nasienie, bot. organ rozmnażania się roślin nasiennych, zawierający zarodek; rozwija się z zapłodnionego zalążka; zawiera materiały zapasowe (skrobię, tłuszcze, białka) zmagazynowane w bielmie (n. bielmowe, np. zbóż) lub w liściach zarodka (n. bezbielmowe, np. grochu).
Przypomniał mi się stary skecz, w którym zrobiono parodię ramówki polskiej telewizji - i program "Ziarno" przemianowano w nim właśnie na "Nasienie". Poza tym - nasienie, na plecach... to jest gra dla dzieci, tak?

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [DS] Pokémon Platinum PL

Postautor: bemberg » 5 mar 2010, o 18:29

Albo z cebulki :)
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

dark_archon
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2010, o 20:33

Re: [DS] Pokémon Platinum PL

Postautor: dark_archon » 5 mar 2010, o 19:31

# nasienie (botanika) roślin – organ rozmnażania się roślin nasiennych (błędna forma tego słowa to „nasiono”) Źródło 2, Źródło 3. I tak w nieskończoność mogę. Akurat z biologii jestem całkiem, całkiem. W Pokedeksie pełno nasienia, linii bocznych i spławów, więc w to mi graj.

Ale tak trochę abstrahując, nie rozumiem czemu mam unikać pewnych słów, czy wyrażeń, bo się komuś może kojarzyć. Z takich rzeczy to ja się cieszyłem się w podstawówce.

Zresztą, w grze gdzie co krok kobiety chwalą się swoim obcisłym bikini, czy faktem, że wygrały konkursy miss "kostiumów kąpielowych", czy "mokrego podkoszulka", a panowie chwalą się swoimi twardymi "muskułami" jakoś mi to zwisa, czy się komuś będzie kojarzyć. Taki urok waszej "gry dla dzieci".

Awatar użytkownika
Śledziks
Posty: 239
Rejestracja: 17 mar 2009, o 20:27

Re: [DS] Pokémon Platinum PL

Postautor: Śledziks » 5 mar 2010, o 19:56

To jest taki japoński humor. W serialach anime dla najmłodszych co chwile pokazywane są białe majteczki ;) Ja bym dał bulwa, myślę że jednak lepiej brzmi, ale to Twoje tłumaczenie ;)

tulipan
Posty: 1
Rejestracja: 15 mar 2010, o 12:14

Re: [DS] Pokémon Platinum PL

Postautor: tulipan » 15 mar 2010, o 12:27

Świetne tłumaczenie! Już nie mogę się doczekać kiedy wydasz jego pełną wersję. :)
"PL Se-tri

dark_archon
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2010, o 20:33

Re: [NDS] Pokémon Platinum PL

Postautor: dark_archon » 6 kwie 2010, o 13:46

Temat leży ostatnio odłogiem, więc wykorzystam fakt, że zaktualizowałem właśnie stronę projektu i zapostuję co następuje:

Mapka postępu!
Obrazek
Kolor zielony wskazuje lokacje, które przetłumaczone zostały już w 100% i które zdołałem już przetestować. 100% to nie tylko ulice, ale też wszystkie wnętrza lokacji, eventy, skrypty itp. Kolor żółty, to lokacje, które PRAWDOPODOBNIE przetłumaczone są w 100% albo są bardzo blisko 100%. Nie jestem tego pewien, bo jeszcze nie dotarłem tam testując grę, żeby móc to potwierdzić. Lokacje czerwone, to lokacje za które jeszcze nie zabrałem się na poważnie albo zapomniałem, że już je zrobiłem ;) Nie byłem w nich jeszcze, więc nie jestem w stanie stwierdzić z pamięci, czy coś w nich zrobiłem, czy nie ;) Ich stopień tłumaczenia grawituje więc między 0-100% ;)
Jak widać, GIGANTYCZNA część gry została już przetłumaczona, jeśli uznamy elementy "żółte" za już przetłumaczone. Do końca części fabularnej pozostało mi jeszcze niewiele ponad 7 dużych miast i związane z nimi skrypty. Prócz tego cała (masywna) "Strefa Walk".

14 Maja, aktualizacja:
Kolejna aktualizacja! Oto najnowsza wersja mapki postępu:
Obrazek

Awatar użytkownika
Robinxon
Posty: 31
Rejestracja: 30 lip 2009, o 12:34

Re: [NDS] Pokémon Platinum PL

Postautor: Robinxon » 14 maja 2010, o 17:31

Nie no super! Mam nadzieję, że jeszcze w wakacje będziemy mogli sobie pograć (oczywiście nie popędzam :) ). Już się nie mogę doczekać nowych screenów.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości