[PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(GK2)

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 11 mar 2013, o 22:31

@ satan, podejrzewam, że w wersji niemieckiej nic nie osiągniesz. Chyba że:
Spoiler!
Mógłbym zrobić zrzut plików skryptu z wersji angielskiej (oparłbym się na hiszpańskim patchu, bo trzeba przeanalizować, które to mają być pliki), i je podesłać. Ale... wolałbym uniknąć takiego rozwiązania.
Spróbuj z wersją z Play. Mam tę samą wersję gry, więc w razie kłopotów mogę coś doradzić.
N.E.M.O.

SirXan
Posty: 33
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 16:05

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: SirXan » 12 mar 2013, o 07:50

SirXan Właśnie w tym problem, że nie mam tych dwóch słów - nu, Knight. Nie wiem, czego to jest wina. Muszę pokombinować najwidoczniej, dzięki. Pseudonim został stworzony spontanicznie, więc nie mam nic z nim wspólnego :). I nie zwracaj się do mnie Pan, ponieważ jestem zapewne młodszy od Ciebie.
Wybacz mi za słowo "Panu" i uwagi o pseudonium. ;)

No to pokażę Ci zrzut ekranowe. Jeśli słowo nu i Knight nie ma w miejscu, gdzie Ci pokazałem, to proszę daj nam znać. Zaznaczam, że to zdjęcia z wersja GOG.com. Jaki wersja dysponujesz? 6 CD, Windows czy DOS? Oprócz niemiecka, oczywiście.

-- 12 mar 2013, o 09:14 --

@satan
Porównałem twój zrzut do mojej i wnioskuję, że rzeczywiście nie masz. Zamiast teksty są tylko puste pole. A więc to jest problem techniczne z Twojej wersji. Czy zainstalowałeś Gabriel Knight 2, łatka i spolszczenia w odpowiedniej kolejności (zgodnie z instrukcję Czytajto.txt z spolszczenia)? Oczywiście, jeśli nie zainstalowałeś GK w Program Files, bo to nie polecam. Co do puste "pole", możesz spróbować kliknąć na oślep.

Łatka można znaleźć w linku:
http://www.sierrahelp.com/Patches-Updat ... dates.html
Załączniki
Snap4.jpg

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: satan » 12 mar 2013, o 16:19

Posiadałem wersję z Play, ale teraz nią nie dysponuję, ponieważ przez głupotę ją zgubiłem. Może znajdę. Wszystko zrobiłem jak należy, nie instalowałem gry w Program Files. Używałem programu "Gabriel Knight 2 for DOSBox DVD Installer". Próbowałem wciskać na ślepo, ale to nic nie daje. Zaznaczam, że mam problem tylko z tą zagadką, inaczej spolszczenie działa dobrze. Najwidoczniej muszę kupić wersję z GOG, albo po prostu znaleźć wersję z Play skoro nie ma żadnych rozwiązań.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 12 mar 2013, o 20:43

@ Satan - jest jeszcze jedno rozwiązanie:
Spoiler!
Usuń z katalogu SUBPATCH plik 13088.v56, wówczas gra powinna wyświetlić plik niemiecki w miejsce częściowo spolszczonej zagadki, bazującej na angielskim pliku. Wówczas też powinno zadziałać rozwiązanie zagadki dla wersji niemieckiej.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: satan » 12 mar 2013, o 21:59

I właśnie to rozwiązanie mi pomogło. Dzięki mistrzu!

SirXan
Posty: 33
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 16:05

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: SirXan » 12 mar 2013, o 22:04

@satan
Życzę Ci miłego grania w Gabriel Knight 2 PL! I nie daj się pożreć wilkołakowi! ;)

Awatar użytkownika
satan
Posty: 41
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 16:26

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: satan » 12 mar 2013, o 23:01

@SirXan
Dziękuję. Jak mi gra na to pozwoli, to nie dam się pożreć. :D

Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: Plaski » 15 mar 2013, o 20:43

Świetna robota, zawsze chciałem zagrać w tę grę, nigdy nie miałem czasu aż tu nagle na grajpopolsku zobaczyłem że gierka ma być po polsku. Warto było czekać, ale szkoda że części pierwszej nie ma po polsku...

@mendosa, czy masz już jakiś następny projekt, czy idziesz na zasłużony urlop tudzież emeryturę ;)
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: mendosa » 16 mar 2013, o 13:53

Pracuję przy kilku projektach. CoMI (korekta - choć zamroziłem swój udział na jakiś czas), drobna pomoc przy pewnym projekcie Yareksa, no i właśnie Gabriel Knight: Grzechy Ojców. Priorytetem jest obecnie pierwsza część Gabriela.
N.E.M.O.

Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: [PC] Tajemnica Gabriela Knighta: Bestia w ludzkim ciele(

Postautor: Plaski » 16 mar 2013, o 17:00

no to zagranie w Bestię muszę odłożyć na później i czekam na Grzechy...
Świetna infromacja, że jedynka będzie w wersji PL :)
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości