[PC] Discworld | Świat Dysku

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Discworld | Świat Dysku

Postautor: Norek » 24 lis 2010, o 23:52

Jutro się tym zajmiemy, dzięki za zgłoszenie.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Discworld | Świat Dysku

Postautor: Manuel Czaszka » 25 lis 2010, o 21:51

Archiwum konkretnie te - "Discworld 1.01 pod SCUMMVM" w pobieralni jest uszkodzone , bardzo proszę o naprawienie tego bo wypakować nie można
Sprawdziłem i plik jest pozbawiony błędów. Log:

Kod: Zaznacz cały

7-Zip 9.04 beta Copyright (c) 1999-2009 Igor Pavlov 2009-05-30 p7zip Version 9.04 (locale=pl_PL.utf8,Utf16=on,HugeFiles=on,2 CPUs) Processing archive: /home/wtm/Pobrane/discworld pl v1.01 (2).zip Testing discworld pl v1.01 Testing discworld pl v1.01/COPYING.LGPL.txt Testing discworld pl v1.01/COPYING.txt Testing discworld pl v1.01/CzytajMnie.pdf Testing discworld pl v1.01/README.txt Testing discworld pl v1.01/scummvm.exe Testing discworld pl v1.01/SDL.dll Testing discworld pl v1.01/Solucja.pdf Testing discworld pl v1.01/Spolszczenie.exe Everything is Ok Folders: 1 Files: 8 Size: 11349674 Compressed: 4645357
Ark pokazuje dokładnie to samo. Na pewno Twój archiwizator obsługuje format 7zip?
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

PilariousD
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2010, o 21:37

Re: [PC] Discworld | Świat Dysku

Postautor: PilariousD » 16 gru 2010, o 21:40

Też mam problem z wypakowaniem spolszczenia.
Załączniki
blad.png
Przy próbie wypakowania.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Discworld | Świat Dysku

Postautor: Manuel Czaszka » 16 gru 2010, o 21:57

Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Johnny
Kasztaniak
Posty: 260
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:35

Re: [PC] Discworld | Świat Dysku

Postautor: Johnny » 28 gru 2010, o 20:37

Witajcie!

Bardzo długo zabierałem się do zrobienia kolejnej wersji spolszczenia, ale dzięki dobrym słowom ze strony Raela, udało się.

Ta wersja jest kompatybilna ze wszystkimi wersjami gry.

Pobieranie: klik
Od 20 lat niszczę klimat. Moje dzieci będą jeździć bez kasków.

Awatar użytkownika
Action
Posty: 15
Rejestracja: 30 sie 2008, o 09:46

Re: [PC] Discworld | Świat Dysku

Postautor: Action » 13 maja 2011, o 21:54

Ja mam problem z polską czcionką, otóż miast polskich znaków pojawiają mi się takie kruczki.

Obrazek

Acha, wersja pod ScummVM

Fikoblin
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2012, o 22:03

Discworld

Postautor: Fikoblin » 15 mar 2012, o 22:14

Witam,
Osobiście uważam, iż robicie świetną robotę tłumacząc te świetne przygodówki pod Scummvm. Jednakże spolszczenie do Discworld jest jakoby niepełne, ponieważ jest możliwe do odtworzenia wyłącznie poprzez wersje ScummVm znajdującą się w załączonej paczce. To wielka szkoda, ponieważ uniemożliwia to grę na innych platformach innych niż Windows. Jest to tym dziwniejsze, iż z żadnym z pozostałych spolszczeń nie ma tego problemu. Czytałem że Scummvm wykrywa gry, poprzez odczytanie sum CRC, które zostały zmienione przez spolszczenie. I tutaj jest moja prośba, czy moglibyście skontaktować się z ekipą tworzącą ten emulator i uzgodnić z nimi wykrywanie spolszczenia? Słyszałem że są pomocni w takich sprawach. Nie wiem czy to jest takie proste, ponieważ już dawno pewnie byście to zrobili, ale czy moglibyście nas poinformować, co stoi na przeszkodzie, jeśli byłoby to nie możliwe z jakieś technicznej strony?

Z góry dziękuje;
Fikoblin

Rael:
Pozwoliłem sobie przenieść post do tego tematu, jako że spolszczenie do Discworld nie jest autorstwa SCUMMPL.

Awatar użytkownika
Johnny
Kasztaniak
Posty: 260
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:35

Re: Discworld

Postautor: Johnny » 16 mar 2012, o 23:34

Jako główny autor spolszczenia chyba jednak powinienem się wypowiedzieć. Ekipa ScummVM nie jest zainteresowana wersjami językowymi stworzonymi przez fanów.

Dlatego też jeśli chce się grać w spolszczoną grę na jakiejś platformie poza Windowsem i Linuxem (według doniesień mendosy i mziaba ScummVM odpala się pod Wine) trzeba wcześniej sobie wcześniej samemu skompilować ScummVM. Nie sądzę, żeby dało się to zrobić inaczej.
Od 20 lat niszczę klimat. Moje dzieci będą jeździć bez kasków.

MiloPL
Posty: 1
Rejestracja: 21 mar 2017, o 19:14

Re: [PC] Discworld | Świat Dysku

Postautor: MiloPL » 21 mar 2017, o 19:15

Witam

Czy ma ktoś może działający plik ze spolszczeniem ???

Pobieram plik z tej strony "http://grajpopolsku.pl/download/discworld/" ale po za spolszczonym programem ScummVM nie ma w nim pliku "discworld pl v1.01/Spolszczenie.exe" ściągałem już 3x i za każdym razem go tam nie ma...

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [PC] Discworld | Świat Dysku

Postautor: mziab » 22 mar 2017, o 20:23

Z tego, co widzę, późniejsze wersje spolszczenia nie mają tego pliku, mają za to katalogi GRA i SCN z plikami do podmiany.
Spolszczenie jest kompatybilne ze wszystkimi wersjami gry Discworld. Jeśli
posiadasz wersję z plikami GRA, skopiuj zawartość folderu GRA do katalogu z
plikami gry. Jeśli masz wersję z plikami SCN, skopiuj zawartość folderu SCN do
katalogu z plikami gry.

Włączanie gry:
Włącz dołączony do paczki program ScummVM, wskaż folder z plikami gry i już
możesz cieszyć się grą Discworld po polsku.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości