[PS2] Final Fantasy X

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Saitonashi
Posty: 21
Rejestracja: 19 lis 2010, o 22:42

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Saitonashi » 23 cze 2011, o 08:16

Jak idą prace?? Jakieś postępy??

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Robin » 23 cze 2011, o 08:29

Postępy są ;) Tylko ich nie widać na balamb, bo od dawna nie przeliczałem, ile tego już jest. Może dzisiaj zaktualizuję, tylko mam jeszcze jedną rzecz do zrobienia :P
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
secundus
Posty: 60
Rejestracja: 7 lut 2011, o 09:02

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: secundus » 26 cze 2011, o 13:37

Nie wiem czemu ale wolałbym jakby spolszczenie ff10 bylo pierwsze niz ff12 bo jednak Tidus miał lepszą historie :-)

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Robin » 26 cze 2011, o 14:18

Nie wiem, co ma jedno do drugiego :P
Spolszczenie do FFX na 100% będzie później, niż do FFXII, choćby i z tego powodu, że FFX się wciąż tłumaczy, a FFXII jest tuż przed wydaniem :)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
secundus
Posty: 60
Rejestracja: 7 lut 2011, o 09:02

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: secundus » 27 cze 2011, o 08:18

Nie wiem, co ma jedno do drugiego :P
Po za nazwą w tytule??XDD
Spolszczenie do FFX na 100% będzie później, niż do FFXII, choćby i z tego powodu, że FFX się wciąż tłumaczy, a FFXII jest tuż przed wydaniem :)
Ja wiem, jest to marzenie ściętej głowy :)) Ale FFX fabularnie, klimatowo lepiej odbieram, nie wiem dla czego? Może przez to ten wątek romantyczny Yuny i Tidusa? Nie wiem. W każdym razie dla mnie FFX jest lepsze od FF12 mimo iż obie przeszedłem, to przy FFX zaliczylem 130godzin a przy ff12 tylko chyba 60-70 coś...i juz mi sie nie chcialo...

ffgriever
Posty: 488
Rejestracja: 17 paź 2008, o 15:29

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: ffgriever » 27 cze 2011, o 19:01

Tak naprawdę i jedno, i drugie jest dość kiepskie fabularnie. Nie oszukujmy się. Fabuła w serii Final Fantasy nigdy nie była i nie będzie najwyższych lotów. Zresztą, tyczy się to praktycznie wszystkich jRPG. Ot taka sztampa, powielany w kółko i do znudzenia ten sam schemat... A mimo wszystko kocham te gry ;). Sam już nie jestem pewien dlaczego. Jakoś tak zauroczyły mnie tych paręnaście lat temu. Może głupio przyznać przed samym sobą, że marnowało się czas? Że przejście kilkanaście w sumie razy takiego FF7 było głupotą? A tak przy okazji - w FF7 próbowałem grać znów (po wielu latach przerwy) kilka miesięcy temu. Przemęczyłem się gdzieś w okolice Gea's Cliff (czy jak tam się ta lokacja zwała) i dalej nie dałem rady. Zanudziłem się na śmierć. Nie chodzi tu o to, że znam doskonale fabułę. Wcześniej przeszedłem grę wiele razy, a jednak zawsze wydawała mi się niezmiernie interesująca... Teraz wszystko wydawało się śmieszne, niespójne, naciągane i bez żadnej głębi. Chyba po prostu niepodsycana "magiczność" świata, czy jakby tego nie nazwać, ulatnia się gdzieś z czasem... Dopóki mogłem sobie pozwolić na przejście każdej z tych gier od nowa raz na jakiś czas (tak do końca studiów z grubsza), jakoś to wyobrażenie świetności się turlało. Z drugiej strony jRPGi, w które po raz pierwszy grałem niedawno, nie wywoływały u mnie już takich emocji, jak te, w które grałem kilkanaście lat temu. To po prostu były inne czasy (niekoniecznie inne gry).

Ale wracając do tematu. W FFX grało mi się naprawdę przyjemnie. Gdy wyjdzie spolszczenie, na pewno nie odmówię sobie kolejnego przejścia.

Awatar użytkownika
secundus
Posty: 60
Rejestracja: 7 lut 2011, o 09:02

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: secundus » 28 cze 2011, o 14:55

Tak naprawdę i jedno, i drugie jest dość kiepskie fabularnie. Nie oszukujmy się. Fabuła w serii Final Fantasy nigdy nie była i nie będzie najwyższych lotów. Zresztą, tyczy się to praktycznie wszystkich jRPG. Ot taka sztampa, powielany w kółko i do znudzenia ten sam schemat...
No bez jaj! Jrpgi mają pokręconą fabułe, kto kocha seriale typu "moda na sukces" albo coś w ten deseń to tylko jrpgi się klasyfikują do tego. No ja znam dużo fajnych gier ktore mają pokręconą fabułe, i żadna poza fajnalami nie jest dorypana, dla tego Ja je własnie za to kocham. Innni kochają je za to że zobaczą jakieś wodotryski graficzne, albo to że statystyki podbijają Ja kocham fabułem ktora jest dla mnie mocna bo jak nie fajnale to co jaka inna seria? Na myśl mi tylko przychodzi, ale to jest jedna historia, a nie kilka odrębnych tylko seria legacy of kain o wampirach że więcej wniej paradoxów niż ustawa może to przewidzieć :))) :PP

Z drugiej strony....taki MGS ze snejkiem też Hideo dokopał nieźle...i fajnie byłoby zobaczyć chociaż 3 pierwsze mgsy kiedyś po polsku jesli ktoś da rade :))^^
A mimo wszystko kocham te gry ;).
Ja też je kocham :)))

Plaski
Posty: 75
Rejestracja: 23 lip 2011, o 20:21

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Plaski » 23 lip 2011, o 21:25

To fakt - fabuła w MGS jest wspaniała i ciekawe czemu jeszcze nikt oraz żadna z grup translatorskich nie zabrała się za MGS lub jej następne częsci jak są dostępne skrypty...
Fabuła jest dobra w Chrono Cross alle dopkóki nie będą skończone Finale to możemy zapomnieć o polskiej wersji zapomniec
Po szaleńczych zwyżkach akcje [...] zanurkowały. To kara dla inwestorów którzy pomylili giełdę z kasynem...

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Norek » 23 lip 2011, o 21:28

Przepraszam, Robin, że w temacie o FFX :D

Cóż z tego, że dostępne są skrypty? To nie takie hop siup, żeby grę przetłumaczyć.
Ale co do MGSa - pracujemy nad tym, spokojnie :P
Do dalszej dyskusji zapraszam do Krzykacza na stronie głównej forum, albo jak chcesz, to załóż nowy temat w jakimś dziale poświęconym pierdołom ;)

Tu piszmy tylko o FFX.
A żeby nie było - Robin, jakieś wieści z placu boju? :D
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PS2] Final Fantasy X

Postautor: Robin » 24 lip 2011, o 20:46

A żeby nie było - Robin, jakieś wieści z placu boju? :D
Walczymy, a w zasadzie tłumaczymy ;)

Z ostatnio tłumaczonych rzeczy: Hymn of the Fayth będzie tłumaczony jako "Pieśń Nawii".
Overkill i Overdrive na 99% będą tłumaczone na "Pogrom" i "Ferwor". Gotowe jest 40% dialogów.
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości