[PSP] [PC] [PS2] Manhunt 2

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
bully10

[PSP] [PC] [PS2] Manhunt 2

Postautor: bully10 » 23 kwie 2010, o 10:19

Obrazek

Tłumaczenie: doki10

Postęp:
- menusy 100%
- wstawki video 100%
- tekst w grze 100%
- polska czcionka 100% [PC by PLP]
* [tłumaczenie skończone]

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PSP] Manhunt 2

Postautor: Norek » 23 kwie 2010, o 10:43

Witam na forum^^
Jak wygląda Twój projekt od strony technicznej?
Czcionka, pointery, rozpracowane? :) Możesz pochwalić się jakimś screenem, nie pogniewamy się :D
A przy okazji baw się dobrze korzystając z forum.
Pozdrawiam!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Cierpa
Posty: 81
Rejestracja: 20 lip 2009, o 15:26

Re: [PSP] Manhunt 2

Postautor: Cierpa » 23 kwie 2010, o 12:06

Pointery i tekst gry jak pamiętam jest zapisany w plikach .GXT
Na internecie jest edytor tekstu stworzony przez użytkownika Caws
http://www.alucard.cc/forums/index.php?topic=2472.0

Czcionka gry... nie pamiętam ale były ogromne problemy z rozszyfrowaniem jej... Być może gra wykorzystuje oryginalne czcionki zapisane w pamięci PSP.

No, nic. Czekam na pierwsze screeny.
Aha i jeszcze jedno, otóż na naszym forum użytkownik MaKiPL tworzył spolszczenie tej samej gry, lecz na konsolę PS2. Projekt padł lecz na pewno większa część tłumaczenia została zachowana. Zagadaj do niego, może udostępni ci przetłumaczony skrypt gry, a wtedy nakład pracy zmniejszy się.

viewtopic.php?f=9&t=526

Pozdro!

bully10

Re: [PSP] Manhunt 2

Postautor: bully10 » 23 kwie 2010, o 14:42

Obrazek Obrazek Znam ten edytor od Cawsa, wcześniej też miałem do czynienia z innymi GXT edytorami (takie tam zabawy z tlumaczeniem GTA III i SA). Tak jak widac, polskiej czcionki nie ma, ale postaram się coś z tym fantem zrobić...

Odzdrawiam. :)

bully10

Re: [PSP] Manhunt 2

Postautor: bully10 » 27 maja 2010, o 18:29

Nie zawsze mam dużo czasu, ale na pewno nie zachowuję się jak kobieta w ciąży - jeśli coś zacznę, to jest pewność, że to skończę. ;)

Postęp prac:
* menu - 100%
* wstawki video - 100%
* tekst w grze - 12/18 epizodów

Wątek został oczyszczony ze zbędnych postów, powodzenia w projekcie^^ - MC

Awatar użytkownika
kokos324
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2010, o 23:08

Re: [PSP] Manhunt 2

Postautor: kokos324 » 22 cze 2010, o 23:26

Cze. Czy mógłbyś podzielić się informacją na jakim etapie spolszczenia jesteś? Napewno wiele osób jest zainteresowane postępem twojej pracy. ;)

bully10

Re: [PSP] Manhunt 2

Postautor: bully10 » 23 cze 2010, o 00:35

Cześć. ;) Nie jestem przekonany o tym, że "wiele osób" jest zainteresowanych tym spolszczeniem. Przyczyna jest prosta - mało osób o tym wie, że powstaje coś takiego jak Manhunt2pl... Nie przewiduję konkretnej daty wydania spolszczenia. Może będzie to w grudniu-po południu, a może już jutro - nie wiem. Pamiętaj, że mam też życie prywatne... tfuu... przede wszystkim mam życie prywatne. Mogę jedno obiecać - Manhunta 2 w wersji polskiej zobaczysz jeszcze w tym roku.
Czy mógłbyś podzielić się informacją na jakim etapie spolszczenia jesteś?
Wszystkiego możesz się dowiedzieć z mojego wcześniejszego posta - nic się od tamtej pory nie zmieniło. ;)

Edit: Cierpa, z pewnością taki temat znajdzie się na PSPoland, ale dopiero na kilka dni przed wyjściem spolszczenia. Nie szukam zainteresowania u ludzi tym tłumaczeniem - jeśli ktoś będzie chciał kiedyś zagrać w Manhunta po polsku, to na pewno dowie się o tym, że istnieje stosowna wersja...

Awatar użytkownika
Cierpa
Posty: 81
Rejestracja: 20 lip 2009, o 15:26

Re: [PSP] Manhunt 2

Postautor: Cierpa » 23 cze 2010, o 13:09

Właściwie... możesz napisać temat na PSPoland, tam z pewnością znajdziesz ludzi, którzy czekają na spolszczenie.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PSP] [PC] Manhunt 2

Postautor: Manuel Czaszka » 16 lip 2010, o 17:53

Po dzisiejszej rozmowie z dokim wiem już, że spolszczenie będzie można skonwertować na PCta i (na 80%) PS2. W wersji na PCta otrzyma też polską czcionkę od PLP. Podjąłem się również korekty. Zapowiada się niezły, wieloplatformowy projekt.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PSP] [PC] Manhunt 2

Postautor: Manuel Czaszka » 2 sie 2010, o 20:49

Dostałem już pierwsze 3 etapy do korekty. Dziś testowałem narzędzia i mimo pewnego problemu wszystko przebiegnie sprawnie. Co do samego tłumaczenia - możecie spać spokojnie, doki10 wie co robi, ręczę za to^^
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości