[PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Postautor: Robin » 13 paź 2008, o 15:55

Gratulacje :) Kiedy będzie można się spodziewać premiery? I jak z grafiką, też potłumaczona? Spolszczenie będzie do kupienia czy za free?
Dzięki ;) Spodziewać premiery się możemy w listopadzie. Grafika też zostanie przetłumaczona (troszkę mi tego jeszcze zostało, ale to już pikuś). Spolszczenie, a raczej dostęp do działu download będzie płatny - 5 złociszy. Będzie oczywiście dokładny opis, screeny, przykłady i inne rzeczy podające, co jest w tym dziale, tak by nikt nie kupował kota w worku.
Szkoda tylko, że spolszczenie płatne, co w sumie przeczy teorii pracy dla innych, ale ok ;)
Wiem, że to ludzi gryzie, ale w sumie 2,5 roku siedzenia nad spolszczeniem, po godzinach, w weekendy, sam, by to spolszczenie było naprawdę dobre i dopracowane w szczegółach, to chyba jest ok. Zwłaszcza, że 5 złotych raczej nikogo nie zbawi, a dla mnie będzie to jakaś wymierna korzyść, dzięki której będę w stanie wziąć się za jakieś kolejne tłumaczenie, np. Crisis Core. A każdy, kto nie chce płacić za dostęp do działu download, miał szansę (i może jeszcze będzie...) na wygranie go w konkursie. Otrzymały je wszystkie osoby, które zdobyły się na odwagę i zgłosiły do konkursu swój typ.

Pozdrawiam :)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Musiol
Posty: 51
Rejestracja: 10 lip 2008, o 09:21
Kontakt:

Re: [PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Postautor: Musiol » 13 paź 2008, o 16:58

Wiem, że to ludzi gryzie, ale w sumie 2,5 roku siedzenia nad spolszczeniem, po godzinach, w weekendy, sam, by to spolszczenie było naprawdę dobre i dopracowane w szczegółach, to chyba jest ok. Zwłaszcza, że 5 złotych raczej nikogo nie zbawi, a dla mnie będzie to jakaś wymierna korzyść, dzięki której będę w stanie wziąć się za jakieś kolejne tłumaczenie, np. Crisis Core. A każdy, kto nie chce płacić za dostęp do działu download, miał szansę (i może jeszcze będzie...) na wygranie go w konkursie. Otrzymały je wszystkie osoby, które zdobyły się na odwagę i zgłosiły do konkursu swój typ.
Bo gryźć będzie, bo jak nie za darmo to źle ;) Ja akurat dobrze rozumiem ile to wymagało czasu, biorąc pod uwagę, że robione amatorsko, a na pewno lepiej niż robi to CDP i Cenega. 5 zł to nie dużo, masz rację, poniekąd u nas to ewenement, bo na amatorskich tłumaczeniach nikt nie zarabiał, ale ok. Ja rozumiem decyzję i życzę powodzenia w realizacji założeń i planów :)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Postautor: Norek » 24 lut 2009, o 15:22

Spolszczenie ukazało się kilka dni temu.
Jeśli ktoś czuje potrzebę napisania kilku słów o jakości łatki, czy o czymkolwiek innym ale związanym z tematem, zapraszam:) Może zaciekawicie innych, jeszcze niezdecydowanych, do wykupienia członkostwa w Klubie.
Pozdrawiam!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Postautor: Robin » 11 mar 2009, o 11:42

Dzięki Norek :) W sumie to projekt jest ukończony połowicznie, bo przecież pozostała do zrobienia wersja na PSX ;)

Tak przy okazji, w ten weekend wydam hardcore patcha do FF8 na PC. Większość narzeka, że gra ma za łatwe walki, a w tym patchu będzie mieć wybór, czy grać na poziomie średnim, trudnym czy ekstremalnym (przyjmując, że oryginalnie gra ma poziom easy) ;)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Postautor: Norek » 11 mar 2009, o 13:14

Jak zatem przedstawiają się prace nad wersją PSXową? Teraz odpoczynek zapewne, ale możesz zdradzić chyba swój "plan" w tej kwestii?
Mnóstwo osób oczekuje na tę właśnie wersję spolszczenia FF8.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Postautor: Robin » 11 mar 2009, o 14:17

Jako, że zostało wykrytych parę błędów, czekam w tej chwili na to, aż "pokażą" się wszystkie. Wydam wtedy ostateczną łatkę do wersji na PC i rozpocznę pracę nad konwersją do PSXa - chcę po prostu konwertować już całkowicie pozbawione błędów tłumaczenie. Np. menu już zostało skonwertowane (a co za tym idzie - wersja pecetowa dostanie również polską czcionkę w wersji "słabej"). Najwięcej problemów jest oczywiście z dialogami, ale to też się przepchnie. :)

Nie wiem niestety, ile może mi zająć czasu ta konwersja. Zależnie od pojawiających się problemów, może to być zarówno 3 tygodnie, jak i 3 miesiące :P Jak już rozpocznę na dobre prace nad konwersją, będę w stanie podać więcej szczegółów. Jestem jednak dobrej myśli; konwersja powinna pójść szybko :)

Po konwersji, będę chciał załadować również hardcore patcha do wersji PSX (z tym już nie będzie w ogóle problemów) :)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: [PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Postautor: bemberg » 11 mar 2009, o 14:39

A jak z piratami? Są jakieś doniesienie o umieszczeniu spolszczenia w innym miejscu, niż jest do tego przeznaczone?
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Postautor: Robin » 11 mar 2009, o 15:14

Codziennie przekopuję internet w poszukiwaniu (fora, muły i inne strumienie), ale jak na razie nie widzę. No chyba, że się porządnie ukrywają ;)

Aktywator zrobił swoje i ludzie wiedzą, że w łatce znajdują się ich własne dane. Ponadto ktoś zapłacił za przyjęcie do Ogrodu i nie chce stracić np. możliwości zdobycia wersji na PSX czy też kolejnych spolszczeń :)

Odrzuciłem też sporo zamówień z uwagi na zatajenie swoich danych i inne machloje.

Pozytywny wydźwięk jest taki, że zdarzają się osoby, które od razu, czy też po tygodniu/dwóch wpłacają dodatkowe złotówki w ramach podziękowania albo osoby z rodziny, które mimo wysłania maila, że już brat/siostra zakupili spolszczenie, nadal chcą mieć "swoje", "bo chcą jakoś podziękować" :) Jestem tym bardzo pozytywnie zaskoczony :)

W każdym razie, uznaję FF8PL za sukces :)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: [PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Postautor: Robin » 28 gru 2009, o 12:46

Teraz można już naprawdę uznać, że projekt został skończony:
http://www.balamb.pl/spolszczenie-final ... laystation

Jeszcze tylko poprawki do wersji PC i koniec projektu. :)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

saygon
Posty: 4
Rejestracja: 29 sty 2011, o 10:48
Kontakt:

Re: [PC] [PSX] Final Fantasy VIII PL

Postautor: saygon » 30 sty 2011, o 06:45

A ja, ze swojej strony dodam, że spolszczenie pierwsza klasa :) Jestem w stanie zrozumieć płatność za spolszczeni, i nie żałowałem na nie pieniędzy. Tym bardziej że był to kawał ciężkiej roboty. I bardzo miło było zagrać w FF VIII w rodzimym języku :)


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości