[PC] Drawn 2: Dark Flight

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

[PC] Drawn 2: Dark Flight

Postautor: Manuel Czaszka » 29 sie 2010, o 16:36

Podczas tłumaczenia pierwszej części już myślami byłem zajęty tłumaczeniem dwójki. I oto stało się. Big Fish wydaje właśnie drugą część gry, a ja przetestowałem narzędzia, czcionki i... oto zaczyna się polonizacja drugiej części. Będzie tak samo jak z jedynką - czcionki, tekst, grafiki.

Poniżej screen prosto z gry z testem czcionki:
Clipboard01.jpg
(45.81 KiB) Pobrany 5 razy

Spolszczenie zostało wydane

http://grajpopolsku.pl/dwn/rom/pc/D2PL.zip
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Drawn 2: Dark Flight

Postautor: Manuel Czaszka » 13 wrz 2010, o 22:16

W dniu dzisiejszym twig dodał polskie znaki do wszystkich nowych czcionek. Okazało się też, że odpadnie edytowanie 99% grafik. Obecnie tekst nakładany jest z plików tekstowych na "pustą" grafikę.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [PC] Drawn 2: Dark Flight

Postautor: Norek » 13 wrz 2010, o 22:25

Szalejecie :)
Jak zawsze proszę o screeny z projektu.
Poprzednie naprawdę robiły konkretnego smaka.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Drawn 2: Dark Flight

Postautor: Grahf Wiseman » 15 wrz 2010, o 23:01

W chwili obecnej mam jakieś 70% tłumaczenia za sobą. W nowej części znacznie ułatwiono tłumaczenie. Jako, że twórcy dodali dodatkowe wersje językowe (tak, prócz polskiego) doszło parę świetnych zmian z grafikami i filmami (wspominałem już wyżej). Teraz, napisy na grafikach i w przerywnikach to zwykłe pliki .txt "nakładane" na odpowiedni plik. Nie trzeba więc bawić się w edycje filmów i grafik (prócz kilku z menu głównego). To znacznie przyśpieszyło pracę.

Myślę, że w przyszłym tygodniu zakończę tłumaczenie (w tym pewnie już będzie krucho z czasem wolnym) i rozpocznę beta testy. Ktoś chętny?

P.S.
Co ciekawe, w tej części znajdują się wycięte z poprzedniej lokacje takie jak las, wyspa wraków czy podwodna cześć wyspy szamana.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Drawn 2: Dark Flight

Postautor: Grahf Wiseman » 18 wrz 2010, o 23:25

Właśnie ukończyłem 100% tekstów oraz 98% grafik (tak jest kilka do edycji "ręcznej"). Te 2% oczywiście dość problemowych. W każdym razie już niedługo beta test. Pragnę podziękować z tego miejsca Johnnemu, który potłumaczył nieco tutoriali występujących w absurdalnej ilości. Dzięki.

Drawn 2 wyjdzie razem z niewielką poprawkę graficzną do swojej poprzedniczki - dwupak.

Spolszczenie przeznaczone jest do wersji kolekcjonerskiej.
Run to the bedroom, in the suitcase on the left, you'll find my favorite axe. Don't look so frightened, this is just a passing phase, one of my bad days.

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Drawn 2: Dark Flight

Postautor: Manuel Czaszka » 20 wrz 2010, o 16:34

W chwili obecnej dysponuję wersją do beta testów - proszę się zgłaszać.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

Awatar użytkownika
Grahf Wiseman
Tłumaczeniowy męczennik
Posty: 646
Rejestracja: 11 cze 2008, o 22:13

Re: [PC] Drawn 2: Dark Flight

Postautor: Grahf Wiseman » 9 lis 2010, o 18:55

Beta testy i drugą korektę można uznać za ukończoną. O ile inne rzeczy mi nie przeszkodzą, w przyszłym tygodniu upublicznię polonizację.

Dziękujemy tym razem:
Adelmos & Mumurek
Vaapu [pracowała już przy pierwszej części więc wiemy, że jakość wykonanej pracy jest wysoka]

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: [PC] Drawn 2: Dark Flight

Postautor: Manuel Czaszka » 22 gru 2010, o 22:05

Mam dziś przyjemność udostępnić Wam polską wersję Drawn: Dark Flight. Oczywiście jest jedno ale. Jest to wersja, którą nazwałbym 0.99. Dlaczego? Już tłumaczę.

Co zostało zrobione:
99% grafik (MC)
100% tekstów (MC z pomocą Johnnego)
100% korekty (Adelmos & Mumurek, Vaapu)
Polska czcionka (twig)

By dobić do wersji 1.0 potrzebuję jednak Waszej pomocy. Wiem, że występują niewielkie (oby^^) problemy z czcionką oraz (być może) mogły umknąć mi jakieś grafiki. Dlatego proszę Was, byście grając zescreenowali wszelkie problemy z polskimi znaczkami. Będzie to ogromnym ułatwieniem i zarazem ostatnim krokiem ku zakończeniu wszelkich prac nad tym tytułem. W chwili obecnej można swobodnie grać, należy się jednak liczyć z problemami z czcionką.

Pozdrawiam i zapraszam do zabawy i pomocy przy dokończeniu projektu.

Pobierz spolszczenie: http://grajpopolsku.pl/dwn/rom/pc/D2PL.zip

Instalacja spolszczenia:
Zawartość archiwum wypakowujemy do głównego folderu gry, nadpisując przy zapytaniu pliki.

-- 15 wrz 2012, o 09:28 --

Dziś została wdana nowa wersja polonizacji po kolejnej korekcie.
http://grajpopolsku.pl/dwn/rom/pc/D2PL.zip
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości