[NDS] Prince of Persia The Forgotten Sands PL

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Cierpa
Posty: 81
Rejestracja: 20 lip 2009, o 15:26

[NDS] Prince of Persia The Forgotten Sands PL

Postautor: Cierpa » 3 wrz 2010, o 20:19

Obrazek

Legenda wiecznie żywa
Dobrze pamiętam, kiedy po raz pierwszy zagrałem w pierwszego PoPa z 1989 roku. Prince of Persia na DOSa pojawiła się na moim komputerze parę ładnych lat po premierze. Traktowałem tę grę jako zwykłą przygodówkę, ponieważ byłem zbyt młody, aby cokolwiek zrozumieć z fabuły. Kolejne części ominęły mój komputer i dopiero w 2003 roku dostałem na gwiazdkę króla całej serii gier pod tym tytułem, czyli „Sands of Time”. Powiem wprost: siłą nie można było mnie oderwać od monitora! Co włączyłem komputer od razu uruchamiałem Piaski Czasu. Rok później pojawił się „Warrior Within”, który zniwelował słodką jak cukierek grafikę, przemieniając ją w istną, żądną krwi bestię! Nie było mocnych… każdy, kto zagrał w Duszę Wojownika, zakochiwał się w niej, aż do grobowej deski. Ubisoft widząc jak wielkie zyski przyniosły dwie nowoczesne gry, w 2005 roku wypuścił na rynek „The Two Trones”, w którego do dziś nie dane mi było zagrać. I tak jak na początku ominęły mnie „The Shadow and the Flame” oraz wersja 3D, tak samo ominęły mnie pozostałe tytuły: „Battles of Prince of Persia”, remaki na PSP, czyli „Revelations” i „Rival Sword”. Czemu? Odpowiedź jest prosta… Zostały wydane na konsole! W późniejszych latach nabyłem Nintendo DS oraz PSP, by ponownie zasmakować perskiego świata. Oczywiście bogaty to ja nie jestem, więc kilka gier nie przetestowałem… ale na najnowszego PoPa nazwanego „The Forgotten Sands” znalazło się parę groszy ;). Można powiedzieć, że seria Prince of Persia będzie wiecznie żywa. Biedny Książę…


Winowajca, czyli Nigdy nie dawaj dzieciom konsoli!

Ano tak! Pierwsza złota zasada: Nigdy nie chwal się konsolą młodszemu rodzeństwu! No chyba, że chcesz się rozstać z maszynką na bardzo długi czas! Niestety olałem tę zasadę i podczas wypoczynku na farmie mojej kochanej babci (żyj sto lat!), pokazałem dziadkowi Nintendo DS. Jak to się stało, że staruszek wkręcił się w DSowe szaleństwo? Po prostu: zaczęło się od niewinnego zdania: „Co tam masz wnusiu?”. Potem na moje barki spadły najcięższe prace na farmie: dojenie krów, wywóz gnoju na pole, oranie gołymi rękami czarnej ziemi i głaskanie kota podczas przerwy. Dziadziunio wie jak o siebie zadbać, oj wie! Z kolekcji najbardziej upodobał sobie właśnie… Księcia z bajki! Czyli głównego bohatera serii Prince of Persia. Dlaczego akurat jego? Cóż, tego nie wiem… A co do mojego Harvest Moona w wersji realistycznej jak jasna cholera… no to nabawiłem się bąbli na rękach. Ponadto po pewnym czasie zacząłem odczuwać dziwny ból krzyża. A dziadek nawet nie drgnął z miejsca i bezustannie grał w Prince of Persia. Już traciłem nadzieję, że jeszcze kiedykolwiek zobaczę moją ukochaną konsolkę, aż do czasu wyjazdu. Kiedy oddawał mi Nintendo DS. westchnął i powiedział cichutko: „Szkoda, że nic nie rozumiałem co oni tam gadają”. Wtedy uzmysłowiłem sobie, że wszyscy dziadkowie w Polsce pragną polskiej wersji przygód Syna Sharhamana. W domu rozpakowałem nie tylko walizkę, ale i także rom gry!


Język perski jest łatwy!

Tworzenie edytora tekstu było pozornie bardzo łatwą czynnością. Program pięknie wyciągał skrypt gry, rzucając go do pliku tekstowego. Jednakże podczas testów w emulatorze i w konsoli pojawiał się mały błąd generowania tekstu podczas przerywników. Wieszały się diabły na chwilę przed pojawieniem się tekstu. Z problemem męczyłem się parę tygodni… do czasu kiedy jeden z moich internetowych kumpli (specjalista od programowania) spojrzał na kod programu. Razem wspólnymi siłami stworzyliśmy kozacki edytor do… no wiadomo czego! Dobra… jeden problem z głowy. Najwyższa pora zająć się grafikami! Tylko, że tych grafik nie było! Pierwszy raz spotykam się z grą, która nie posiada jakichkolwiek grafik do przerobienia! Ci z Ubisoftu żartują, czy co? Na koniec PL czcionka… i tutaj jest pies pogrzebany! Format zupełnie mi nie znany, w dziwacznym kodowaniu i… i to… było straszne. Znikąd pomocy. Kolejne tygodnie minęły… aż w końcu nie wytrzymałem! Albo ona albo ja! Rezultat pojedynku? Polska czcionka! Hurra!

Postęp:
- 100% przetłumaczonych tekstów
- 100% menusów
- 100% korekty
- 100% testy
- polska Czcionka!


Obrazki:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Instalacja:

1) Zdobywamy rom gry Prince of Persia The Forgotten Sands TYLKO i WYŁĄCZNIE wersji (DSi)!
Dokładnie: "DSi 0067 - Prince of Persia The Forgotten Sands (Usa)"

2) Pobieramy ze strony http://www.grajpopolsku.pl paczkę "poptfspl.rar" i wypakowywujemy zawartość do folderu gdzie został umieszczony rom gry.

3) Uruchamiamy program "xdeltaUI.exe" ***
*** Użytkownicy Windows Vista muszą otworzyć program za pomocą prawego przycisku myszki, uwzględniając "Uruchom jak administrator"

4) Klikamy na zakładkę "Apply Patch"

5) W okienku "Patch" wybieramy plik "patch_1.0.xdelta"
- W okienku "Source File" wybieramy czysty rom gry: DSi 0067 - Prince of Persia The Forgotten Sands (Usa).nds
- W okienku "Output File" wskazujemy miejsce gdzie ma się ukazać nowy, spolszczony rom gry.
Należy jednak pamiętać o końcówce .nds przy nazywaniu romu gry.

6) Klikamy przycisk "Patch"

7) Czekamy aż naszym oczom ukazuje się nowy rom gry i komunikat potwierdzający poprawność operacji.

Download
Tłumaczenie v1.0 (03.09.2010 r) – Link

Podziękowania:
OLBRZYMIE DLA NORKA, KTÓRY ZAWSZE BEZ MARUDZENIA I WYMÓWEK ZAWSZE NAWET KIEDY PADA DESZCZ, ŚWIECI SŁOŃCE, lub NADCHODZI APOKALIPSA (te ostatnie to jeszcze nie testowane) DOKONUJE KOREKTY PRZETŁUMACZONEGO TEKSTU! STARY BUZIAKI DLA TWOJEJ DZIEWCZYNY (pewnie też pomagała, a jak nie to wspierała Norka) I BARDZO NISKI UKŁON DLA CIEBIE!

Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości