[WII] Home-Menu

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

[WII] Home-Menu

Postautor: maximo » 17 gru 2010, o 17:41

Menu-Home Przetłumaczone!

Home Menu to funkcja dostępna w każdej grze na wii nintendo. Po wciśnięciu home - wiadomo już, o co chodzi. Edycja grafik, skryptu, dostosowanie polskiej czcionki - Revolpl UtrilloProGrecoStd. brfnt zajęła około 76 godzin. W tej chwili obsługuje SMG1/SMG 2 oraz NSMB. Da się ją zainstalować do każdej gry w wersji (PAL). No i najważniejsze, jest już u mnie dostosowana do gry Super Mario Galaxy oraz New Super Mario Bros. Pozostaje tylko czekać na finalne ukończenie projektu. Zapraszam do rozwinięcia tematu.

Obrazek
Obrazek

youtube - http://www.youtube.com/watch?v=KmqCzwhAC0c

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [WII] Home-Menu

Postautor: Norek » 17 gru 2010, o 21:09

Wracasz do menu Wii?
(cokolwiek nie zapisałeś, pozostanie) utracone.

To tak powinno być? Poza tym, brzmi to dość niegramatycznie.
Powinno być raczej "Niezapisane dane zostaną utracone". Po co tam ten nawias?

Nie rozumiem też, dlaczego tak nagminnie unikasz słowa "Wiilot" - przecież to jak brzmi ten wyraz to czysta poezja. Wiilot. A "Pilot Wii"? :P No daj spokój :)

"aby zsynchronizować z daną konsolą" - może "Wciśnij (...) na Wiilocie, aby zsynchronizować go z daną konsolą"
A może nawet "daną" wywalić, bo chyba wiadomo, że chodzi o konsolę jaką się posiada.

Dziękuję za uwagę :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [WII] Home-Menu

Postautor: maximo » 17 gru 2010, o 22:58

Dzięki za uwagę. No tak, niegramatyczne, zgadzam się z tobą. Otóż struktura tego pliku jest odrobinę trudniejsza niż się wydaje. W tłumaczeniu (tego obrazka), o którym wspomniałeś, nie mogę użyć dużych literek G oraz C, a są tam i grafiki i skrypt. W pliku znajdują się również inne języki, ale po wpisaniu dużej literki "C" następuje jedynie puste pole. Przeanalizuję kwestię dodania dużej literki N, tak jak wspomniałeś i wyeliminuję nawiasy. Dlaczego Pilot Wii, a nie Wiilot? Otóż wzorowałem się na polskich książeczkach, które były tłumaczone w naszym języku, czyli - SMB 1 oraz NSMB. W tłumaczeniu niejednokrotnie użyto tego zdania (Pilot Wii), ale i również zdania - Trzymaj Pilota Wii w pozycji horyzontalnej. Oczywiście, taką kwestię możemy przeanalizować wspólnie na forum. A tutaj z ciekawości podam wam linka, na którym było już tłumaczone Menu Wii przez niejakiego nerull7 :))

http://img529.imageshack.us/i/image07281333cvbs.jpg/
Obrazki (kolejne), przesuwajcie w prawo.

Edit: Wyeliminowałem nawiasy, oraz zrobiłem korektę z jednego obrazka. Dzięki za uwagę Norek:)

dark_archon
Posty: 113
Rejestracja: 11 sty 2010, o 20:33

Re: [WII] Home-Menu

Postautor: dark_archon » 18 gru 2010, o 23:57

Nie rozumiem też, dlaczego tak nagminnie unikasz słowa "Wiilot" - przecież to jak brzmi ten wyraz to czysta poezja. Wiilot. A "Pilot Wii"? :P No daj spokój :)
"Pilot Wii" to oficjalna nazwa akcesorium. Nintendo nie używa nazwy "Wiimote"/"Wiilot". Dlatego tłumacze wystrzegają się używania tej poetyckiej ;).

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: [WII] Home-Menu

Postautor: Norek » 19 gru 2010, o 09:56

No to muszę powiedzieć, że dali dupy i tyle.
Chyba że moja opinia jest odosobniona i tylko mnie podoba się nazwa "Wiilot"...
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

ExGamer
Posty: 38
Rejestracja: 9 paź 2010, o 15:38
Grupa: Wolny strzelec
Kontakt:

Re: [WII] Home-Menu

Postautor: ExGamer » 19 gru 2010, o 11:34

Norek twoja opinia nie jest odosobniona. :d Ja również wolę nazwę Wiilot gdyż Pilot Wii brzmi mocno drętwo...

Awatar użytkownika
mwk
Rewolucjonista
Posty: 125
Rejestracja: 23 paź 2010, o 20:06

Re: [WII] Home-Menu

Postautor: mwk » 19 gru 2010, o 15:02

Wii+lot=uszkodzenie telewizora.

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [WII] Home-Menu

Postautor: maximo » 19 gru 2010, o 16:47

W takim razie trzeba będzie odpowiednio przeanalizować tę kwestię. Byłem na 100% przekonany, że brzmi całkiem przyzwoicie. Podpinając się do pierwszego postu, chciałbym tylko wspomnieć, że tłumaczenie nie jest translacją całego menu konsoli. Dostowałem funkcje Home Menu jedynie do 3 gier, czyli - Marianów:)
Taki projekt tłumaczenia całego menu konsoli, oczywiście mógłby mieć miejsce.
Edit; Po spakowaniu Menu Home do NSMB, nowy (ppf) ważyłby teraz - 378mb. Ale fail..

Awatar użytkownika
Ink
Posty: 11
Rejestracja: 21 paź 2010, o 00:35

Re: [WII] Home-Menu

Postautor: Ink » 22 gru 2010, o 15:33

No to muszę powiedzieć, że dali dupy i tyle.
Oj dali dali, wystarczy przeczytać przedruk instrukcji do wii:/
Najbardziej podoba mi się "Pozbycie się tego produktu na koniec jego życia" :D

Awatar użytkownika
maximo
Posty: 290
Rejestracja: 27 mar 2010, o 16:45
Grupa: freelancer

Re: [WII] Home-Menu

Postautor: maximo » 23 gru 2010, o 16:19

Tak samo nie podobało mi się tłumaczone przez nich "Monety Star". Oczywiście można znależć w tej książeczce jakieś zdania nie do końca sprecyzowane. Nie wiem, może za mało im płacą w tym Stalbauer, albo nie stać ich na tłumaczy przysięgłych:) W takim razie, pozostawiam Wiilot. Można by zamienić jeszcze; Home Menu na Menu Home, ale jakoś nie chce mi się już tego przestawiać.

Także, pozostawiam wersję ostateczną:
Obrazek


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości