Lista gier/tłumaczeń

Tu możesz się pochwalić swoimi dokonaniami.
Awatar użytkownika
Valvadis
Posty: 6
Rejestracja: 22 lis 2008, o 11:23

Re: Lista gier/tłumaczeń

Postautor: Valvadis » 23 lis 2008, o 14:31

[GBA] Lufia: Ruins of Lore - nie wiem
Przechodziłem tą grę i nie zauważyłem żadnych braków, więc jest w całości spolszczona :)
Gdy ktoś kocha różę, której jedyny okaz znajduje się na jednej z milionów gwiazd, wystarczy mu na nie spojrzeć, aby być szczęśliwym. Mówi sobie: „Na którejś z nich jest moja róża...”. - Antoine de Saint-Exupéry

Awatar użytkownika
Endex
Posty: 32
Rejestracja: 31 sty 2009, o 13:08

Re: Lista gier/tłumaczeń

Postautor: Endex » 31 sty 2009, o 13:18

Bemberg powiem Ci szczerze, że moje tłumaczenie Naruto przepadło. Kiedy usunąłem stronkę z serwera, to robiłem nową, ale dysk mi sie zepsuł i jedynym możliwym źródłem gdzie można jeszcze znaleźć moje spolszczenie jest mój kuzyn (niestety to jest dziecko, dla którego to spolszczenie powstało i nie bardzo szanuje płyty, więc nie ma szans). Szczerze mówiąc, moje spolszczenie było średnie, grafik w ogóle nie przetłumaczyłem, bo nie wiedziałem jak. Jak dalej Ci zależy na tym spolszczeniu, to napisz, zapytam sie czy jeszcze ma tą płytę.

Edit: W sumie jak chcesz, to mogę jeszcze raz zrobić to spolszczenie, pewnie wyszło by teraz lepiej niż kiedyś. Może grafikę jakoś uda mi sie zrobić. Muszę pomyśleć nad tym. Ale nie powiem, mam czas więc mogę sie w to pobawić jak chcesz.

Pozdrawiam.

Moonchild
Posty: 14
Rejestracja: 23 lis 2009, o 23:08

Re: Lista gier/tłumaczeń

Postautor: Moonchild » 23 lis 2009, o 23:10

Niejaki Chrabia ze strony Chrono Saga zaczyna tłumaczenie Chrono Crossa
Tutaj link do newsa z w/w strony http://chronosaga.pl/news.php?readmore=41
Do tego tłumaczone jest również Radical Dreamers przez ww. stronę lecz od dawna nie widzę aktualizacji.

absflg
Posty: 24
Rejestracja: 8 lis 2009, o 18:27

Re: Lista gier/tłumaczeń

Postautor: absflg » 24 lis 2009, o 13:59

Otwarte spolszczenie ''The Elder Scrolls: Daggerfall'' na PC.

http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=43972
http://forum.cdaction.pl/blog/daggerfallpl/index.php

Dawno nie aktualizowany blog, ale można wnioskować, że trwają prace. Z tego co piszą rozgryźli całą stronę techniczną i teraz dumpują tekst do tłumaczenia każdemu chętnemu.

Awatar użytkownika
akira5
Posty: 60
Rejestracja: 6 mar 2009, o 16:33
Grupa: bez grupy

Re: Lista gier/tłumaczeń

Postautor: akira5 » 23 mar 2010, o 16:47

[GBA] Mario & Luigi: Superstar Saga

Niestety tłumaczenie nie pełne. Od pewnego momentu gry (w moim przypadku 3 godziny grania) znikają polskie dialogi i reszta po angielskiu. Szkoda bo gra warta uwagi.

Awatar użytkownika
ernbob
Posty: 4
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 11:01

Re: Lista gier/tłumaczeń

Postautor: ernbob » 23 kwie 2010, o 17:07

A powiedzcie mi jedną rzecz...
Na liście widnieje Final Fantasy Tactics...? Kto dowodzi temu projektowi?

O ile mnie pamięć nie myli wraz z niejakim TransGame rozebraliśmy tą grę na części pierwsze, wszystko było przygotowane do tłumaczenia (los chciał, że jednak nie wyszło). A nóż ktoś teraz potrzebuje pomocy ;)

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Lista gier/tłumaczeń

Postautor: Norek » 23 kwie 2010, o 17:50

FFT to projekt który "robi się" od jakiegoś czasu, teraz dzięki wsparciu ffgrievera ma szansę zostać w pełni ukończony (z polską czcionką i innymi bajerami^^). Nie chcę się za niego wypowiadać w sprawach technicznych, ale za tłumaczenie odpowiadał będę ja.
Bazował będę przede wszystkim (takie są zamierzenia) na nowym, poprawionym skrypcie z PSP i japońskim skrypcie z PSXa, a także na angielskim tekście z PSXa (dokładnie chyba w takiej kolejności to będzie robione).
Jednak jak wcześniej gdzieś wspomniałem, każdy z nas ma swoje priorytety i ja nie mam zamiaru poganiać ffg o narzędzia, z których bym obecnie nie korzystał lub korzystał "od święta" (mam sporo rzeczy w szkole do "pozałatwiania").
Jak projekt ruszy "na poważnie" to z pewnością dowiecie się o tym pierwsi, tu na forum^^
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

grzybiarz
Posty: 132
Rejestracja: 13 cze 2008, o 10:50

Re: Lista gier/tłumaczeń

Postautor: grzybiarz » 2 paź 2014, o 11:14

Odkopuję.
Tłumaczenie do Vagrant Story zostało prawie ukończone. Zostały małe szlify, niestety nigdzie nie idzie tego dorwać. http://www.psemu.pl/index.php?dzial=Dow ... e&plik=132
Ash, autor spolszczenia, miał stronkę na darmowym serwerze WP.pl, który po prostu kiedyś, został usunięty (też mnie to spotkało, ale 5MB na stronkę wtedy wystarczało:).
Ma ktoś łatkę do tegoż spolszczenia?

-- So kwi 11, 2015 7:27 pm --

[quote="Grahf Wiseman"
Gry przetłumaczone [Status -Zamkniete]

SNES
Ranma 1/2: Treasure of The Red Cat Gang [SNES][/quote]

Nie działa mi to spolszczenie. Wziąłem się za zrobienie kolekcji gier SNESowych i niestety przy patchowaniu IPSWin, mam czarny ekran na Snes 9x. Rom mam oryginalnie zdumpowany z japońskiej wersji (kupiony w serwisie GoodSNES, tak jak zalecał autor). Testowałem na innej japońskiej wersji "Ranma Nibunnoichi - Akanekodan Teki Hihou (J) [h1].smc", jak i angielskim spolszczeniu i nie działa :/

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Lista gier/tłumaczeń

Postautor: mendosa » 18 wrz 2017, o 10:36

Pozwoliłem sobie "odkleić" ten temat, gdyż wydaje mi się, że nie ma on już racji bytu, ponieważ każda gra ma swój własny temat. Ponadto podane tu informacje są archiwalne i często nieaktualne.
N.E.M.O.


Wróć do „Projekty ukończone”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości