Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
djtiramissu
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2011, o 21:07

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: djtiramissu » 25 paź 2011, o 18:36

Witam wszystkich;) spedzilem mnostwo czasu na poszukiwaniu informacji na temat spolszczenia do Broken Sword'a 2 remastered edition. Czy ktos wie czy owe spolszczenie istnieje,badz czy trwaja nad nim prace? Z gory dziekuje i przepraszam za brak polskich znakow, lecz mam zlamane rece w nadgarstkach i kazdy dodatkowy ruch sprawia bol.

twig

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: twig » 25 paź 2011, o 18:46

Jakiś czas temu zajmowałem się tą wersją Broken Sworda. Jedyną opcją, którą rozważałem, było przeniesienie spolszczenia z oryginalnej, polskiej wersji do wersji Remastered. Całość miał załatwiać sprytny program, który przenosiłby tekst - aby cieszyć się polskim językiem w wersji Remastered trzeba by było oczywiście posiadać oryginał po polsku. Instalator nie zawierałby polskiego tekstu. Ewentualnego dotłumaczenia wymagałyby rzeczy dorzucone w odświeżonej wersji - czyli dziennik i podpowiedzi.

Z racji nikłego zainteresowania polskich fanów przygodówek wersją Remastered (oraz z uwagi na jej wątpliwą jakość) projekt trafił na boczny tor.

djtiramissu
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2011, o 21:07

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: djtiramissu » 25 paź 2011, o 18:49

Szkoda kolego, ze na tym stanely prace nad projektem. Gdybym tylko mial czas (a z tym jest naprawde ciezko u mnie) to bylbym sklonny nawet Cie wspomoc w tym przedsiewzieciu. Trudno, moze kiedys jeszcze projekt powroci do lask. Dzieki za odpowiedz, pozdrawiam

twig

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: twig » 25 paź 2011, o 18:53

Myślę, że wersja minimum, czyli samo przeniesienie polskiego tekstu oraz dodanie polskiej czcionki, jest na tyle mało pracochłonna, że mógłbym ją zmajstrować w stosunkowo krótkim czasie. Skoro pojawiła się osoba, która jest tym zainteresowana, to myślę, że pora przestawić projekt na główne tory. Odgrzebię pliki i niebawem dam znać na forum.

Obrazki z testów:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

djtiramissu
Posty: 3
Rejestracja: 24 paź 2011, o 21:07

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: djtiramissu » 25 paź 2011, o 19:06

Dzieki wielkie, jestem mocno zainteresowany projektem;) bede sledzil forum. A wiesz moze jakie sa konkretne roznice pomiedzy I oryginalna wersja BS,a director's cut (Procz oczywiscie interfejsu i grafiki)? Duzo jest nowej fabuly?

Awatar użytkownika
yxam
Posty: 9
Rejestracja: 25 sie 2011, o 23:41

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: yxam » 6 lis 2011, o 22:34

Hej, ruszyło może coś w sprawie Broken Sword'a 2 RE?

Kojotte
Posty: 31
Rejestracja: 2 kwie 2011, o 10:39

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Kojotte » 12 lis 2011, o 23:18

Wczoraj na polskim rynku zadebiutowała komputerowa wersja fenomenalnej gry L.A. Noir w wydaniu Complete Edition (zawierającym wszystkie DLC z konsolowej wersji gry). Niestety gra nie posiada polskiej wersji językowej, dlatego apeluje do wszystkich tłumaczy skupionych wokół tego portalu z prośbą o podjęcie się zrobienia lokalizacji. Naprawdę warto poświęcić czas dla tego tytułu, bo tak świetne gry jak ta spotyka się dzisiaj bardzo rzadko.

Awatar użytkownika
TTTr96
Posty: 77
Rejestracja: 7 lis 2010, o 18:07
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: TTTr96 » 13 lis 2011, o 02:22

Nie rozumiem czym LA Noire wyróżnia się od innych gier? Każdy ma swoja pasje, która czasem trafia się nie po naszemu. Dlatego tekst że gra X jest lepsza od innych gier lekko mija się z celem.
Co do samego tłumaczenia to na 99% powstanie. Słyszało się o ekipach, które chciały się brać za konsolową wersje, ale wyszło jak wyszło. Wersja na PC pewnie zostanie rozkodowana w kilka dni i banda geniuszy zrobi tłumaczonko.

oshimari
Posty: 46
Rejestracja: 13 lis 2011, o 02:36

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: oshimari » 13 lis 2011, o 02:42

Witam wszystkich.

Czy jest ktokolwiek zainteresowany zrobieniem polskich napisów do Alice Madness Returns ?

Jest to jedna z najlepszych gier jakie wyszyły w tym roku. Szczególnie klimatycznie jest świetna. Niestety słownictwo jest dosyć skomplikowane ( zagadki w dialogach , ironia itp) więc grając po angielsku niewiele się z tego rozumie.

Dlatego polskie tłumaczenie było by bardzo przydatne dla każdego kto nie zna perfekcyjnie angielskiego.

LordWieslaw
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:31

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: LordWieslaw » 23 lis 2011, o 17:15

Może ktoś by spolszczył w przyszłości "Postal 3" gra nawet polskiego dystrybutora nie ma(obecnie) ;/


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość