Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
HAWKPolska
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2012, o 11:34

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: HAWKPolska » 25 lut 2012, o 09:18

Też bym bardzo prosił o Syndicate. Ale z tego względu że jest tam bardzo dużo i to w dodatku ,,interaktywnych,, napisów to nie będzie to takie łatwe.

twig

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: twig » 25 lut 2012, o 09:55

Który Syndicate masz na myśli?

Awatar użytkownika
Rael
Posty: 98
Rejestracja: 15 wrz 2008, o 17:08
Grupa: SCUMMPL
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Rael » 25 lut 2012, o 12:11

Z tego co wiem to pierwszy Syndicate miał oficjalne spolszczenie od dystrybutora (patrz tutaj ), więc pewnie chodzi o nowe Syndicate.
Sen i śmierć to bracia bliźniacy.

— Homer

Awatar użytkownika
Xenom
Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2012, o 23:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Xenom » 25 lut 2012, o 18:12

Ja bym baaaardzo chetnie zagral w Bully Scholarship Edition po polsku. Zdaje sie, ze byla jakas proba tlumaczenia, ale zbyt wiele z tego nie wyszlo :/

Zigsu
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 18:55

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Zigsu » 8 maja 2012, o 21:16

A ja bym chętnie zagrał po polsku w "Bastion" oraz w "Penny Arcade Adventures" wszystkie części choć wiem, że jest dużo (ponad 20, chyba 26 epizodów). Grałbym po angielsku ale kiepsko u mnie z anglikiem, ze słownikiem w ręku to nie bardzo gra tym bardziej, że nie zdążę przeczytać to co oni mówią, a znanie fabuly w takiej grze by się przydało ... Ale bardziej zależy mi na Bastionie by był po polsku (wersja na PC oczywiście)

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: bemberg » 8 maja 2012, o 22:20

Bastion jest przetłumaczone, poszukuj na forum Steam.
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Zigsu
Posty: 4
Rejestracja: 24 kwie 2012, o 18:55

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Zigsu » 9 maja 2012, o 15:50

ok dzięki już mam tylko bez polskich znaków :( zamiast tego mam " * "np. " ch*opak " ;/
Spolszczenie pobrałem z torentów

twig

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: twig » 9 maja 2012, o 16:05

Tak jak i całą grę zapewne. Kup grę na steamie i po problemie.

wik1992
Posty: 64
Rejestracja: 13 wrz 2009, o 16:39

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: wik1992 » 10 maja 2012, o 09:54

Marzy mi się spolszczenie trylogii Sly i Ratchet & Clank z ps2 i pierwsze dwie części God of War ;]

bolgeras
Posty: 7
Rejestracja: 28 sty 2012, o 00:41

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: bolgeras » 22 maja 2012, o 23:19

Z tego co wiem to pierwszy Syndicate miał oficjalne spolszczenie od dystrybutora (patrz tutaj ), więc pewnie chodzi o nowe Syndicate.
Jest jeszcze Syndicate Wars, które jak dla mnie jest mocno niedocenione i które też chętnie bym ograł w rodzimym języku.

Generalnie wg. mnie brakuje tłumaczeń gier indie, szczególnie przygodówek. Wśród tych gier jest wiele wartościowych i niespolonizowanych produkcji, dodatkowo zachęca łatwość wydobycia plików (wystarczy mail do twórcy z prośbą o pozwolenie na lokalizację, z otrzymaniem zgody nie powinno być problemu), propsy od twórców i ogólny poklask & swag, oficjalne tłumaczenie i kontakt z indiesami to przecież nie byle co.

Jeśli znalazłbym czas na nowy projekt, celowałbym w gry Bena Croshawa - w świecie freeware'owych przygodówek trudno o konkurencję, żadna z nich nie ma jednak polonizacji.


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości