Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Odp: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Manuel Czaszka » 25 lut 2013, o 14:44

TenNowy - nie stać cię, zaufaj mi.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: TenNowy » 26 lut 2013, o 12:40

@up: Jesteś pewien?

Ja na waszym miejscu zrobiłbym spolszczenie mimo wszystko. Jak ktoś nie zechce grać po polsku bo mu to psuje klimat, to najwyżej go nie ściągnie, jego sprawa. Ale jeśli chociaż jedna osoba jest zainteresowana, to warto choćby tylko dla niej spolszczenie zrobić. Np. kiedyś byłem w kinie na filmie Social Network. I co? I byłem jedną, jedyną osobą, na całej sali kinowej. Serio! A mimo to wyświetlili mi film. Tylko mi! Czyli opłaciło się im i tak. Dlatego moja rada: zróbcie i tak to spolszczenie, tym bardziej, że z tego co pisaliście jest już niemal ukończone. Szkoda by tyle pracy się zmarnowało. Nawet dla jednej osoby warto. :) Jak ktoś twierdzi, że to psuje klimat gry, jego sprawa, niech nie ściąga i nie instaluje i niech gra po angielsku. Ale jeśli ktoś, tak jak ja chciałby pograć w wersję pl, to sobie ściągnie i zainstaluje spolszczenie. Tak samo jak z filmem na dvd lub Blu-ray. Masz do wyboru napisy lub lektora/dubbing. I oglądasz jak chcesz i jak wolisz. Pisaliście też, że jedna osoba strzeliła focha i spolszczenie nie zostało skończone. To może dokończcie je bez tej osoby? Albo znajdźcie kogoś na jej miejsce. Nie ma ludzi niezastąpionych.

To jak będzie?

Awatar użytkownika
Manuel Czaszka
Konik Manuel
Konik Manuel
Posty: 1823
Rejestracja: 7 lut 2106, o 07:28
Kontakt:

Re: Odp: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Manuel Czaszka » 26 lut 2013, o 15:15

Jestem pewien i nic nie będzie. Tyle.
Jeśli miałbym zatytułować tę taśmę, to byłoby to "Ostatnia szansa na ewakuację planety Ziemia, nim zostanie przetworzona"

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: TenNowy » 26 lut 2013, o 20:21

A żeś się rozpisał. :/

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: destroytheardor » 26 lut 2013, o 20:40

To jak będzie?
Jeżeli Cię to w jakiś sposób pocieszy, to sam z wielką chęcią podjąłbym się KIEDYŚ tego zadania. Problemem jednak nie jest kwestia chęci, a przeszkody stricte techniczne - choćby brak udostępnionych narzędzi. Druga rzecz jest taka, że skrypt jest niemal cały przetłumaczony i szkoda tej pracy marnować, a ja jestem taki, że jeśli jednak, jakimś cudem, bym się za to zabrał, to zaczynałbym od początku (z takich czy innych powodów). Jesteś fanem Dziedzictwa Kaina jak wielu z nas jest (w tym niżej podpisany), więc cierpliwie czekaj na ogłoszenie prac przez kogoś ze sceny, bo pewien jestem, że to nie zostanie tak, jak jest.

EDIT: Oczywiście nie ma co traktować moich słów jako zapowiedzi czegokolwiek, gdyż napisałbym wprost, że się za to wezmę, jeśli miałbym taki zamiar w niedalekiej przyszłości. Możesz jedynie cierpliwie czekać. Jeżeli za jakiś czas Defiance pozostanie nieprzetłumaczone, a ja nie będę miał nic innego do roboty, to rozważę ten pomysł i pogadam na poważnie z poprzednią ekipą. Tymczasem jednak muszę dokończyć to, co już zacząłem, a roboty mam całkiem sporo.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: TenNowy » 27 lut 2013, o 20:22

@up: no to już brzmi optymistyczniej. :) Trzymam kciuki!

kubapl1124
Posty: 1
Rejestracja: 25 lut 2011, o 22:42

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: kubapl1124 » 2 mar 2013, o 11:34

Czy jest szansa na to , że spolszczycie gre Brutal Legend wersje na pc ? Gra wyszła na pc 26 lutego ( niestety bez rozgłosu ze wględu na " lekkie " przejechanie sie z premierą na pc ) i no cóż ... raczej jest skierowana do fanów metalu , ale ma w sobie świetny humor i klimat .

PS:Polska wersja nie będzie wydana .

Awatar użytkownika
Ramiz
Posty: 63
Rejestracja: 16 mar 2013, o 11:41

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Ramiz » 16 mar 2013, o 11:46

The Walking Dead: Survival Instinct
Żywe Trupy: Instynkt Przetrwania

Okazuje się jednak, że gra wyjdzie na PC (dodano grę na Steam). O ile sam gameplay wygląda przeciętnie,
to np. mnie jako fana serialu interesuje to z dwóch powodów:
-jest to prequel serialu i pokazuje losy Deryla i Merla
-sami aktorzy z serialu udzielają głosów.
Więc gra aż się prosi o tłumaczenie tekstu.

http://www.gram.pl/news/2013/03/16/the- ... ideo.shtml
The Walking Dead: Survival Instinct - spolszczenie wydane
SOMA - spolszczenie wydane

Dziubek
Posty: 20
Rejestracja: 16 lis 2012, o 18:03

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Dziubek » 17 mar 2013, o 16:39

Pomijając techniczna stronę tłumaczeń i ich podkładki na orginał to :

Walking Dead 5 epizodów - PS3
Final Fantasy XII -XII x2 - PS3
The Walking Dead: Survival Instinct - PC

LordWieslaw
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:31

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: LordWieslaw » 17 mar 2013, o 22:25

Fajnie gdyby zostało spolszczone "The Walking Dead: Survival Instinct" (pol."Żywe Trupy: Instynkt Przetrwania"). Jak napisał wyżej użytkownik "Więc gra aż się prosi o tłumaczenie tekstu" i dodatkowo będzie dostępna na steamie jak 5 epizodów od Telltale Games, czy też I am Alive. ;)


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości