Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: mendosa » 2 sie 2014, o 12:40

5.Gabriel Knight: Sins of The Fathers < podobno prace już trwają :)
Nie podobno, tylko jest temat z bieżącą informacją o postępie projektu. I prace są już na ukończeniu.
2.Sam and Max: Hit the Road
Też jest temat, ktoś ruszył z tym projektem.
N.E.M.O.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: bemberg » 2 sie 2014, o 13:32

Niestety kolegę dziś boli głowa i zapomniał podać linków :)

1. Sam&Max viewtopic.php?f=9&t=1129
2. Gabriel Knight viewtopic.php?f=9&t=428
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Nfsfan83 » 3 sie 2014, o 12:14

Mendosa wiem, że trawają ale nie chciałem zapeszać :) Dzięki za to. Ale Indianę ekipa ScummPL ruszyła coś i potem stanęło.

physicalpho
Posty: 34
Rejestracja: 7 cze 2013, o 14:55

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: physicalpho » 3 sie 2014, o 12:44

Zapewne znacie serie jaka jest Resident Evil gra kultowa survival horror i tu moje pytanko czy podjelibyscie próbę przekładu 1 i 2 Części tych wspaniałych gier troche szkoda ze nikt jeszcze tego sie nie podjął bo seria RE jest warta tego a na rynku juz jest kwal czasu wiec moze najwyzsza pora? :D

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: TenNowy » 4 sie 2014, o 13:31

Czy było robione spolszczenie do gier Silent Hill Origins i Silent Hill Shatered memories na PSP? Jeśli nie, to ktoś by się tego podjął?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: destroytheardor » 15 sie 2014, o 07:47

Czy było robione spolszczenie do gier Silent Hill Origins i Silent Hill Shatered memories na PSP? Jeśli nie, to ktoś by się tego podjął?
Silent Hill Origins znajduje się w sekcji Porzucone Projekty na tym forum.
Silent Hill: Shattered Memories mam zamiar zająć się osobiście za jakiś czas. W celu przetłumaczenia gry, dogadałem się z HoRrOrem (http://www.consolgames.ru), który udostępnił mi rozwojową wersję narzędzi do wersji na Nintendo Wii. Wersje PSP i PS2 będą portami z ww. Wii. Co do daty premiery, to cóż... Kiedyś tam, hen w przyszłości. Może zajmę się tym po ukończeniu przekładu SH3, ale szczerze mówiąc wolałbym podjąć się innego projektu. Jeżeli jednak nikt mnie nie ubiegnie, to SH:SM zrobimy z belek666 i chłopakami z consolgames.ru
Zapewne znacie serie jaka jest Resident Evil gra kultowa survival horror i tu moje pytanko czy podjelibyscie próbę przekładu 1 i 2 Części tych wspaniałych gier troche szkoda ze nikt jeszcze tego sie nie podjął bo seria RE jest warta tego a na rynku juz jest kwal czasu wiec moze najwyzsza pora? :D
Nie wiem, jak będzie z częściami z PSX-a, ale mam na celowniku niedawno zapowiedziany na konsole oraz PC remake Resident Evil. Jeśli się da, to zrobimy tę grę od ręki, krótko po premierze (to RE, tam jest mało tekstu).
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: TenNowy » 15 sie 2014, o 10:27

To fajnie że ktoś się zabierze za SH na PSP, bo planuję zagrać.
A czemu origins porzucony?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: destroytheardor » 15 sie 2014, o 10:31

To fajnie że ktoś się zabierze za SH na PSP, bo planuję zagrać.
A czemu origins porzucony?
Ale to naprawdę długo potrwa, prawdopodobnie. Poza tym, narzędzia sprawiają jeszcze problemy i Rosjanie ciągle nad nimi pracują.
Origins porzucono prawdopodobnie przez bug, który zawieszał grę. Nie mieli też chyba polskiej czcionki. Poszukaj tematu w Porzuconych, może są jakieś szczegóły. Nie śledzę tematu, a i Origins mi nie podchodzi.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

physicalpho
Posty: 34
Rejestracja: 7 cze 2013, o 14:55

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: physicalpho » 16 sie 2014, o 00:27

@destroytheardor
To fajnie że ktoś się zabierze za SH na PSP, bo planuję zagrać.
A czemu origins porzucony?
Ale to naprawdę długo potrwa, prawdopodobnie. Poza tym, narzędzia sprawiają jeszcze problemy i Rosjanie ciągle nad nimi pracują.
Origins porzucono prawdopodobnie przez bug, który zawieszał grę. Nie mieli też chyba polskiej czcionki. Poszukaj tematu w Porzuconych, może są jakieś szczegóły. Nie śledzę tematu, a i Origins mi nie podchodzi.
Wielkie dzieki za zainteresowanie i odpoiwedz widac ze jestes fanem kasykow i starych horrorow. W serie RE i SH gralem ale niestety po angielsku wiec cienko za fabula bylo 30% zrozumiane ale dzieki takim osobom jak ty bede mial szanse po polsku zagrac ponownie.Bardzo mnie cieszy fakt ze zabierzesz sie za spolszczenie RE REmastered ktory zostal zapowiedziany w odswiezonej oprawie gr.

Jeszcze tak przy okazji chcialbym CIę spytac czy kojarzysz moze serie Fatal Frame 1,2,3 (w jap. Project Zero) z czasow PS2? Gra jest przez wielu uznawana za najwybitniejszy horror jaki kiedykolwiek powstał. Posiada swietna fabułę i klimat? I tu pytanie czy daloby rade kiedys nie mowie teraz nawet za kilka lat spolsczyc ta grę dzieki za odp :D!

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: destroytheardor » 16 sie 2014, o 00:47

Wielkie dzieki za zainteresowanie i odpoiwedz widac ze jestes fanem kasykow i starych horrorow. W serie RE i SH gralem ale niestety po angielsku wiec cienko za fabula bylo 30% zrozumiane ale dzieki takim osobom jak ty bede mial szanse po polsku zagrac ponownie.Bardzo mnie cieszy fakt ze zabierzesz sie za spolszczenie RE REmastered ktory zostal zapowiedziany w odswiezonej oprawie gr.
O ile w resident Evil nieznajomość kruczków fabularnych w niczym nie przeszkadza (bo historia tam opowiadziana jest tak pogmatwana, jak pusta, miałka i kiczowata), o tyle w Silent Hill już wiele się traci. Najbardziej rzuca się to w oczy przy dwójce, która - na szczęście - jest już gotowa. Z technicznego punktu widzenia, KAŻDĄ część SH da się przetłumaczyć w stopniu przynajmniej grywalnym, nie wykluczone więc, że za 10 lat wszystkie części przetłumaczone będą. Może mnie ktoś ubiegnie, może sam pomalutku je ogarnę (no, nie sam - ze wspaniałymi ludźmi, którzy wspierają mnie i pomagają na każdym kroku, od samego początku, dzięki, ziomy).
Co do Residentów... Gry z PSX są cierniem w zadzie, często trzeba siedzieć w hex edytorach, dbać o pointery, nie mam na to nerwów. Nie jestem pewien, jak wyglaąda sprawa z edycjami PC pierwszych 3 części, ale też ich nie posiadam i nie liczyłbym na szybkie tłumaczenie z mojej strony. REmake to inna para kaloszy. Gra bazuje na pierwotnej reedycji z Nintendo GameCube, zakładam zatem, że system plików bedzie podobny. Zauważyłem jednak, że nie musi tak być, gdyż takie SH HD Collection ma nieco usprawniony system plików względem oryginalnych wydań i nieco łatwiej byłoby sie do nich dobrać, moze z REmakie będzie podobnie...? W każdym razie jest to rzecz, którą chciałbym zrobić bardzo, bardzo i z pewnością zmobilizuję chłopaków, by rozebrać tę część na kawałeczki.
Jeszcze tak przy okazji chcialbym CIę spytac czy kojarzysz moze serie Fatal Frame 1,2,3 (w jap. Project Zero) z czasow PS2? Gra jest przez wielu uznawana za najwybitniejszy horror jaki kiedykolwiek powstał. Posiada swietna fabułę i klimat? I tu pytanie czy daloby rade kiedys nie mowie teraz nawet za kilka lat spolszczyć ta grę dzięki za odp :D!
Seria Fatal Frame jest mi doskonale znana, nie przesadzałbym jednak z wychwalaniem. Jest straszna w ten sam sposób, w jaki straszne były filmy takie jak "Krąg" czy "Klątwa" - pierwsze skrzypce gra tu egzotyka miejsca akcji oraz specyfika japońskiej mitologii strachów, która jest dla Europejczyka obca. A wiadomo, że najstraszniejsze jest to, co nieznane. Osobiście nie mam planów zabierać się za te gry. Swego czasu xychu, który pomagał mi przy Silent Hill 2 (m.in. portując spolszczenie na Xboxa) oraz który (prawdopodobnie) tłumaczy teraz SH4, namawiał mnie na podjęcie tego tematu. Niekompletna znajomość owej serii oraz utrudniony dostęp do tych gier w dzisiejszych czasach odstrasza mnie nieco od ładowania się w Project Zero/Fatal Frame. ale nigdy nic nie wiadomo.

Nie rób sobie tylko zbyt dużo nadziei, nie jestem najpłodniejszym z tłumaczy GPP i każdy projekt pochłania mi zdecydowanie za dużo czasu z różnych względów, nie chcę więc niczego obiecywać. Wiedz tylko, że istnieje techniczna możliwość, więc nie wykluczone, że tym sie kiedyś zajmę. Kiedy? Tego nie wie nikt, nawet ja.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości