Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Awatar użytkownika
Poszukiwacz
Posty: 2
Rejestracja: 24 lut 2013, o 05:14

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Poszukiwacz » 24 lut 2013, o 05:33

Witam. Szukałem i się doszukałem. Temat w którym mógłbyś coś zaproponować bo sam guzik umiem! Zaczynam przygodę z Magic The Gathering - Duels of The Planeswalkers 2013. Chyba tylko Warhammery mają dłuższe tytuły. Gra mnie bardzo wciągnęła jednak problem polega na tym że znam podstawy angielskiego i mam duże dziury w znaczeniach wielu słów. Czy ktoś miałby ochotę na polonizacje tej gry? Czy można w ogóle każdą grę spolonizować czy mogą być jakieś blokady? Nie wiem czy dobrze myślę ale w tej grze się nie mówi więc dialogów niema.
Gdy robisz unik myśl, „Nie dam się zabić”. Gdy kogoś chronisz myśl, „Nie pozwolę im zginąć”. Gdy atakujesz kogoś myśl, „Zabiję go”.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: ikskoks » 24 lut 2013, o 11:31

bo sam guzik umiem!
Zawsze można w tłumaczeniu korzystać ze słowników oraz pomocy innych ludzi (twoich znajomych lub użytkowników tego forum zakładając temat w odpowiednim dziale viewforum.php?f=7)

A jakbyś miał jakieś problemy techniczne, to zapraszam do działu viewforum.php?f=30 lub bezpośrednio do mnie. (chociaż lepiej zadać pytanie na forum, gdyż szansa na uzyskanie pomocy się zwiększa ;p)
Czy można w ogóle każdą grę spolonizować czy mogą być jakieś blokady?
Można zrobić spolszczenie do prawie każdej gry. Wiadomo, że czasem natrafi się na trudności, ale jak ktoś bardzo chce, to zawsze znajdzie jakiś sposób ;)

A tak w ogóle w dziale "poradniki" jest wszystko dokładnie opisane viewforum.php?f=75

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: TenNowy » 24 lut 2013, o 12:04

Można zrobić spolszczenie do prawie każdej gry. Wiadomo, że czasem natrafi się na trudności, ale jak ktoś bardzo chce, to zawsze znajdzie jakiś sposób ;)
To w takim razie czemu nie ma spolszczenia do lok defiance?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: destroytheardor » 24 lut 2013, o 12:07

To w takim razie czemu nie ma spolszczenia do lok defiance?
Fani nie chcieli, bo zepsułoby klimat.

Przeglądałem ostatnio, z nudy, pliki tej gry i wygląda na to, że się da. Zresztą, prace już kiedyś trwały, z tego, co mi wiadomo.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Norek » 24 lut 2013, o 12:13

Spolszczenie jest właściwie gotowe, ale ponieważ jeden z twórców strzelił focha, cała praca poszła do szuflady :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: TenNowy » 24 lut 2013, o 21:33

@up: Nie bardzo rozumiem... To nie możecie tego skończyć bez niego czy coś?

@destroytheardor - o doprawdy? Ja jestem wielkim fanem całej serii, i bardzo chciałbym spolszczenia. I nie, nie uważam, że zepsułoby to klimat, o nie. I co Ty na to?

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: destroytheardor » 24 lut 2013, o 21:44

o doprawdy? to?
Doprawdy. Chłopaki stąd robili spolszczenie Defiance, konsultując się z fanami na bodaj największej polskiej stronie poświęconej serii LoK. Ale po nieustannych zgrzytach ("jak można tłumaczyć Soul Reavera jako Żniwiarza Dusz?!!1" itd. itp.), marudzeniu i setce postów w stylu "po cholerę to robicie, nie chcemy", w końcu dali sobie spokój (i nic dziwnego). Oczywiście mogłem coś przekręcić, bo dawno temu to było. Zapytaj twiga albo Manuela Czaszkę, pamiętam ich batalie na tamtym forum.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Berion » 24 lut 2013, o 21:50

Grupa oszołomów onanizujących się każdym angielskim, egzotycznym słowem. Full klimat i te sprawy.
Bodajże to jest to forum, ale chyba już zamietli pod dywan. ;)

http://www.lokpoland.fora.pl/
~ Primum non nocere ~


TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: TenNowy » 25 lut 2013, o 12:35

A nie da się tak zrobić by to spolszczenie wyszło tylko dla mnie? Skoro jak mówicie, jest już prawie gotowe... Jak trzeba, to mogę nawet zapłacić za to kilka złotych...


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości