Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
BLyy
Posty: 37
Rejestracja: 17 paź 2013, o 17:41

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: BLyy » 20 sie 2014, o 09:45

Szkoda, że raczej nikt się nie zainteresuje DLC do Dark Souls 2. Sama podstawka jest po polsku a DLC po angielsku. W grze ogólnie mało jest dialogów, w DLC będzie jeszcze mniej, szkoda więc żeby nikt nie pomógł się cieszyć polską wersją w całości :(

Awatar użytkownika
destroytheardor
Hardy destruktor
Posty: 118
Rejestracja: 6 mar 2011, o 03:30
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: destroytheardor » 20 sie 2014, o 14:17

Szkoda, że raczej nikt się nie zainteresuje DLC do Dark Souls 2. Sama podstawka jest po polsku a DLC po angielsku. W grze ogólnie mało jest dialogów, w DLC będzie jeszcze mniej, szkoda więc żeby nikt nie pomógł się cieszyć polską wersją w całości :(
Dam sobie wąsy zgolić, że za jakiś czas Cenega puści wydanie zbiorcze ze wszystkimi DLC po polsku.
Contrary to popular belief, I mind walking through thorn bushes. I go there because you aren't.
Silent Hill po polsku na Facebooku

ZupkaChinska
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2014, o 08:52

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: ZupkaChinska » 28 sie 2014, o 09:38

No to ja zaproponuje może coś z zupełnie innej beczki. Mianowicie Fate/Stay Night - z tego co wiem jest to najpopularniejsza i przez wielu uważana za najlepszą grę tego typu. Niestety, tekstowy charakter produkcji skutecznie utrudnia czerpanie przyjemności z gry nawet osobom nie najgorzej posługującym się angielskim. Byłoby to też swojego rodzaju wyzwanie dla samych tłumaczy, gdyż jak wspominałem gra jest tekstowa i niemal w całości opiera się na czytaniu. Przy tym jest bardzo długa, co spowodowane jest licznymi rozgałęzieniami fabuły i trzema alternatywnymi wersjami z różnymi zakończeniami. Niewielkim pocieszeniem jest to, iż mechanika gry jest dość prosta i ze sprawami technicznymi, na moją głowę, nie spodziewałbym się szczególnych kłopotów.

Nie liczę oczywiście, że ktoś zajmie się tym w ciemno, ale gorąco zachęcam do zapoznania się z niniejszą gierką. Może komuś stąd się na tyle spodoba, że pomyśli o polonizacji. O ile charakter graficzny nie każdemu musi przypaść do gustu, o tyle za poziom fabuły daje sobie rękę uciąć. Myślę, że każda osoba, która lubi trochę poczytać nie będzie zawiedziona. Jestem pewien, że tłumaczenie ogromnie ucieszyłoby zarówno fanów gatunku, jak i samej serii, w tym mnie.

LordWieslaw
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:31

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: LordWieslaw » 29 sie 2014, o 18:54

hmmm... może Lichdom: Battlemage

http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=22373

Fizolek
Posty: 7
Rejestracja: 9 kwie 2014, o 18:40

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Fizolek » 14 wrz 2014, o 11:08

Witam.
Mam propozycje spolszczenia dużego projektu gry pt: Dead Rising 3. Idąc dalej tropem zombie ;)
I może przejęli byście od kolegów z BDIP projekt Stafe of Decay, bo czekamy i czekamy a doczekać się nie możemy ;)
Serdecznie Pozdrawiam.

TenNowy
Posty: 122
Rejestracja: 24 lis 2010, o 14:43

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: TenNowy » 14 wrz 2014, o 12:18

Ja bym proponował Inversion. Dużo dialogów tam jest.

-- 23 wrz 2014, o 18:53 --

Czy wy robicie też spolszczenia programów użytkowych czy tylko gier?

kazikonda125
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2012, o 13:28
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: kazikonda125 » 2 paź 2014, o 09:58

Witam byłby ktoś w stanie spolszczyć 2 gry ?

1. Banished
2. Zafehouse Diaries

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: Norek » 2 paź 2014, o 15:37

Zafehouse Diaries sam byłem zainteresowany, ale póki co nic się nie szykuje w tym temacie.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

kazikonda125
Posty: 5
Rejestracja: 29 lip 2012, o 13:28
Kontakt:

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: kazikonda125 » 2 paź 2014, o 19:15

Szkoda bo to ciekawa gierka. I raczej dużo tam tekstu nie ma w porównaniu do innych gier.

LordWieslaw
Posty: 108
Rejestracja: 24 mar 2011, o 00:31

Re: Jaką grę chciałbyś spolszczyć?

Postautor: LordWieslaw » 2 paź 2014, o 22:20

Gra konieczna do przetłumaczenia po DS3 + Awakened, to Ryse: Son of Rome
http://www.miastogier.pl/wiadomosc,28214.html


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości