Monkey Island 2 PL - co ze spolszczeniem Special Edition?

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
kamil950
Posty: 22
Rejestracja: 18 wrz 2012, o 19:35

Monkey Island 2 PL - co ze spolszczeniem Special Edition?

Postautor: kamil950 » 20 lis 2012, o 18:40

8 lutego 2012 roku na stronie http://scummpl.grajpopolsku.pl/news.php nastąpiła premiera spolszczenia "The Secret of Monkey Island 2: Zemsta LeChucka PL" do starej wersji gry z 1991 roku. Od tamtego czasu chyba nikt nie napisał czy będzie ono konwertowane do edycji Special Edition ze Steam. Jeśli można prosić, to czy ktoś inny może mógłby się tym zająć? Wydaje mi się, że przynajmniej częściowo to tylko techniczna sprawa.

Do pierwszej części gry powstała lokalizacja (od tej samej grupy tłumaczy - SCUMMPL) zarówno do starej jak i Special Edition. Myślę, że do "dwójki" także by się przydało.

Wiem, że w Edycjach Specjalnych jest dodatkowy tekst do tłumaczenia (np. podpowiedzi), ale w przypadku polonizacji do pierwszej specjalnej części pozostał on w języku francuskim. W późniejszym terminie miała wyjść druga wersja polonizacji MI1:SE zawierające przetłumaczone dodatkowe elementy (np. te podpowiedzi), ale nigdy nie powstała (ta druga wersja PL Special Edition do MI1).

Z MI2:SE także można by tak zrobić (przynajmniej na razie) - zostawić dodatkowe teksty w innym języku (chociaż jednak lepszy byłby angielski niż francuski) i wydać to spolszczenie do Edycji Specjalnej (czy Rozszerzonej) w wersji 1.0, beta czy jakkolwiek inaczej.

Dopiero potem, jeśli ktoś by chciał to mógłby przetłumaczyć dodatkowe elementy Edycji Specjalnych pierwszej i drugiej części gry, żeby wydać nowe wersje lokalizacji.

kaczor123
Posty: 1
Rejestracja: 3 sty 2011, o 23:06

Re: Monkey Island 2 PL - co ze spolszczeniem Special Edition

Postautor: kaczor123 » 8 lip 2013, o 11:40

Witam
tez czekam na spolszczenie Monkey Island 2 Special Edition kończę pierwsza cześć (Zakupiona oczywiście na Steam fajna oferta była za 2 euro ) teraz poczekam z zakupem aż może zrobią ale myślę ze im się uda :D

alvaro
Posty: 25
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 22:08

Re: Monkey Island 2 PL - co ze spolszczeniem Special Edition

Postautor: alvaro » 3 paź 2014, o 00:58

8 lutego 2012 roku na stronie http://scummpl.grajpopolsku.pl/news.php nastąpiła premiera spolszczenia "The Secret of Monkey Island 2: Zemsta LeChucka PL" do starej wersji gry z 1991 roku. Od tamtego czasu chyba nikt nie napisał czy będzie ono konwertowane do edycji Special Edition ze Steam. Jeśli można prosić, to czy ktoś inny może mógłby się tym zająć?
Witam
tez czekam na spolszczenie Monkey Island 2 Special Edition kończę pierwsza cześć (Zakupiona oczywiście na Steam fajna oferta była za 2 euro ) teraz poczekam z zakupem aż może zrobią ale myślę ze im się uda :D
Osoby zainteresowane spolszczeniem do "Monkey Island 2: LeChuck's Revenge - Special Edition" - "Monkey Island 2: Zemsta LeChucka - Edycja Rozszerzona" PL odsyłam do wątku "Spolszczenie do MISEC (MI1:SE i MI2:SE)".


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości