Resonance - spolszczenie

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Salieri
Posty: 2
Rejestracja: 19 lis 2012, o 01:39

Resonance - spolszczenie

Postautor: Salieri » 20 lis 2012, o 21:23

Witam, mam pytanie do grupy tłumaczącej, czy dałoby radę przetłumaczyć na polski przygodówkę Resonance? To jest gra, którą wydali twórcy Gemini Rue, natomiast nie ma planów do wydania tej gry w Polsce, a bardzo chciałbym zagrać w nią właśnie w naszym ojczystym języku.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Resonance - spolszczenie

Postautor: ikskoks » 21 lis 2012, o 06:58

Teoretycznie wszystko można przetłumaczyć, ale czy ktoś się za to weźmie na poważnie, to już indywidualna kwestia każdego człowieka/grupy na scenie.

edwardackiziom
Posty: 79
Rejestracja: 6 lip 2017, o 21:52

Re: Resonance - spolszczenie

Postautor: edwardackiziom » 29 sty 2018, o 09:42

zaprawdę tłumaczenie by się przydało :)

Awatar użytkownika
Zagadka
Posty: 88
Rejestracja: 30 lip 2011, o 22:05
Grupa: wolny strzelec GPP
Kontakt:

Re: Resonance - spolszczenie

Postautor: Zagadka » 29 sty 2018, o 12:26

Gry od studia Wadjet Eye tworzone są na silniku AGS, który jest zmorą dla tłumaczy - trudno jest wejść w pliki gry i je rozgryźć. Wielu forumowiczów chciało już tutaj przełożyć remake'o King Questów albo serię Blackwell, ale napotkali na problemy techniczne i zrezygnowali.

edwardackiziom
Posty: 79
Rejestracja: 6 lip 2017, o 21:52

Re: Resonance - spolszczenie

Postautor: edwardackiziom » 29 sty 2018, o 13:48

Długo grałem tylko w gry AAA, aż sprawdziłem Gabriela i od tego czasu katowałbym wszystkie pixelowe przygodówki w stylu wadjet eye(te od Deadalica wgl mnie nie porywają, a usypiają). Ciekawe jak dobrali się do tego tłumacze z CDP. Wersja z ich sklepu, to jedyna taka z naszą lokalizacją, chodzi mi o grę Gemini Rue. Może Rysław coś palcem maczał, kontaktujecie się z nim?


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości