Tytuły romów.

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Gregoreo
Posty: 25
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:45

Tytuły romów.

Postautor: Gregoreo » 25 lip 2013, o 18:19

Wiem doskonale, że w tej społeczności użytkowanie romów nie spotyka się z aprobatą, ale jestem pewien, że większość aktywnych tłumaczy zna się na romach. Ciekawi mnie znaczenie różnych oznaczeń w nawiasach okrągłych i kwadratowych, używanych w tytułach romów. O ile jasne są oznaczenia wersji językowej i tłumaczy, to co np. oznacza [!]? Czy jest może znana komuś lista takich oznaczeń wraz z wyjaśnieniem, bądź byłby chętny sam przyjść mi z pomocą? Z góry dziękuję za wszelkie zainteresowanie i pozdrawiam :)

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: Tytuły romów.

Postautor: cienislaw » 25 lip 2013, o 21:50

Obrazek

Gregoreo
Posty: 25
Rejestracja: 15 kwie 2011, o 15:45

Re: Tytuły romów.

Postautor: Gregoreo » 26 lip 2013, o 11:54

Dziękuję ślicznie :)))

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Tytuły romów.

Postautor: mziab » 26 lip 2013, o 12:03

Warto dodać, że GoodTools ze względu na swoje założenia katalogują też dużo śmiecia, np. romy z uszkodzonymi sumami kontrolnymi, błędne dumpy, zdezaktualizowane tłumaczenia na różne języki itd. Dlatego sugerowałbym raczej korzystać z NoIntro, który zawiera tylko poprawne, sprawdzone romy bez niepotrzebnego śmiecia i przy okazji ma bardziej czytelnie zapisane nazwy. W większości przypadków same pliki są oczywiście identyczne w obu zestawach (choć te z GoodTools często mają zbędne nagłówki, których w NoIntro nie ma).
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

cienislaw
Posty: 267
Rejestracja: 3 cze 2013, o 08:41
Grupa: GameSub

Re: Tytuły romów.

Postautor: cienislaw » 26 lip 2013, o 16:58

prawdziwy kolekcjoner nie przejmuje się takimi drobiazgami. do tego wspomagany przez odpowiednie narzędzia (7-zip solid i grupowanie setów), jest w stanie zmagazynować wszystkie, nawet najbardziej niepotrzebne wersje romów na małej przestrzeni dyskowej;-)
Obrazek

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Tytuły romów.

Postautor: mziab » 26 lip 2013, o 18:30

Owszem, kolekcjonerzy mają inne priorytety :) Ale z praktycznego punktu widzenia nie ma większego sensu trzymania tego typu śmieci, a dostępność wielu różnie zepsutych wersji tej samej gry przyczynia się tylko do zwiększenia mętliku w głowie mniej zorientowanych użytkowników :)
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości