Monkey Island 1 i 2 wersja scumm z talkie

Wolna dyskusja na temat gier/tłumaczeń. Komentowanie i opinie jak najbardziej wskazane.
Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Monkey Island 1 i 2 wersja scumm z talkie

Postautor: Nfsfan83 » 27 cze 2014, o 11:51

Witajcie,

To mój pierwszy temat i nie wiem czy też wybrałem dobry dział forum więc wybaczcie za błędy. Jako, że jestem fanem jak wielu z Was wspaniałych gier Lucasarts, uwielbiam serię Monkey Island 1-3. A wiadomo, że wersje talkie były tylko z nowymi wersjami SE. Kiedyś pomyślałem aby wyciągnąć dialogi z tych wersji i wgrać do normalnych małych wersji chodzących pod Scumm. Ale okazało się że już ktoś zrobił :)

Napisałem w Manuela Czaszki z tego forum na priv mail oraz do Ronzbig1 ale nikt z nich mi nie odpisał zacytuję mail do Ronzbig1 (wybaczcie za wielkość):

"Monkey island 1 wersja normalna ze speacheami ;)

Witaj, jako, że już do Ciebie parę razy pisałem, myślę, że mi pomożesz. Napisałem też do Manuela Czaszki z GrajPoPOlsku na maila jego ale póki co się nie odzywa więc piszę do Ciebie :).

Pozwolisz, że przytoczę ten mail do niego ( bo to samo bym i tak napisał do Ciebie):

"Jako, że śledzę czasami forum Graj po Polsku, postanowiłem do Ciebie napisać. Mam taką sprawę, jestem fanem przygodówek z lat 90tych, 2d grafika jest dla mnie super, i nie przeszkadzają nawet wielkie piksele :)
liczy się miodność i grywalność a te właśnie gry, przede wszystkim Lucasarts są wspaniałe. Kocham Monkey Island serię 1-3 ale jak wiadomo nie było do nich wersji mówionych, a wersje SE nie bardzo mi leżą więc gram sobie w klasyczne wersje z spolszczeniem. I dziś coś miałem
szczęście i trafiłem tutaj:

http://gratissaugen.de/ultimatetalkies/monkey2.html normalnie cud

Ktoś zrobił to, co powinni zrobić już dawno ludzie z Lucasarts, wziął speeach-e z SE i wstawił do klasycznych wersji.

Właśnie próbują zainstalować to, i zobaczę czy będzie działało z spolszczeniem Monkey Island 2. Ale o co mi chodzi, czy Wy jak specjaliści i w ogóle, dzięki za to co robicie, czekam jeszcze na Gabriel Knight:
Sins Of the Fathers i będę miał moje ulubione przygodówki po Polsku :D. Czy możecie zrobić coś żeby tak w jednej paczce było np MI1 z dziwiękiem i polskie tłumaczenie itp( cała gra z talkie i tłumaczeniem
i tylko exe aplikacja i potem dodaj do scumm). Ja to umiem zainstalować, ale inni mogą mieć problemy.

Ps. Ciekawe czy kiedyś uda się jeszcze mi zagrać w polską wersje Fate
of Atlantis :D "

oraz drugi

"To jeszcze raz ja, zainstalowałem tak jak napisali i cała gra wraz z talkie zajmuje tylko............. 138 mb ;) niezła kompresja w porównaniu
z wersja SE i chodzi ładnie ale spolszczenie z scumm nie działa :( Zauważyłem, że spolszczenie jest zrobione do wersji gdzie pliki MONKEY2.000 oraz MONKEY2.001 są pisane dużymi literami, tamta wersja
została stworzona po uruchomieniu pliku install.ogg takie wybrałem pliki audio. Więc jakby się Wam jakoś udało przerobić te tłumaczenie to
był by cud, cała gra z głosami i ok 140 mb pojemności i scummVM :)"

Wybacz za długość. Więc moje pytanie jest, czy możecie coś zrobić aby to tłumaczenie działało z tymi wersjami? I zrobić jakiś plik.exe gra(z talkie i spolszczeniem) jako instalator (instalujesz w danym katalogu i potem tylko dodajesz do scumm)

100 MI i 138 mb MI2 to nie całe dvd i mamy talkie version w MI :D czego chcieć więcej, czekam na Fate of Atlantis jeszcze. ciekawe też czy są szanse na Sam and Max hit the road.

Wtedy można zrobić pack np na jednej CD :) Monkey 1-2 talkie, Indiana Fate, Sam&Max, Loom pewnie też wejdzie oraz genialne Day of Tentacle.

Pozdrawiam Ciepło Sławek."

Na koniec o co mi chodzi czy ktoś jest w stanie to zrobić, chciałem nagrać Fraps jak gram w MS1 na Scumm z dialogami ( wersja SE nie ma talkie w klasycznej wersji) ale nie udało mi się nagrać.

MS2 przeszedłem talkie wersję całą w Scumm i wszystko ładnie chodzi, grafa klasyczna( nie lubię wersji nowych SE)

Pozdrawiam i dziękuję wszsytkim za wszystkie tłumaczenia, wiem ile to pracy jest (tłumaczyłem sam, parę anime kiedyś http://animesub.info/szukaj.php?pUdostepnil=anime1983

Nfsfan83. Sławek.

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Monkey Island 1 i 2 wersja scumm z talkie

Postautor: bemberg » 27 cze 2014, o 12:11

Trudno mi było coś zrozumieć, bo napisałeś bardzo chaotycznie. Niestety nie sądzę, by ktoś znalazł czas na zrobienie tego. Cała nadzieja tkwi w... fanach, czyli też Tobie :)
Mógłbyś jeszcze raz, ale w skrócie i konkretnie napisać o co chodzi? I po chcesz mieścić te gry na płytkach?
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Nfsfan83
Posty: 53
Rejestracja: 27 cze 2014, o 11:37

Re: Monkey Island 1 i 2 wersja scumm z talkie

Postautor: Nfsfan83 » 27 cze 2014, o 13:24

Wiem, wiem trochę chaotycznie.

Chodzi o to czy ktoś by umiał, ktoś z ludzi którzy robili tłumaczenie do MI1 i MI2 ze portalu ScummPL, przerobić te tłumaczenia aby chodziły z wersją talkie klasyczną. A po co na płycie jednej, niż na paru? :) Po pierwsze całe dwie gry zajmują z talkie ok 200 MB, i chodzą ładnie na starym kompie jak mój (1.7ghz Celeron i 512 ram) a poza tym MI1 nie było nigdy klasycznej wersji z talkie.

https://www.youtube.com/watch?v=4WBBp4KvGKU

-- 21 lip 2014, o 19:04 --

Ludzie, koledzy, przyjaciele :) nie wierzę, że nikt nie ma ochoty zagrać w klasyczną wersję z talkie i z polskim tłumaczeniem? Czy to może dlatego, że wakacje?


Wróć do „Tłumaczenia gier - rozmowy ogólne”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości