Prośba o link na belce

Wszelkie pomysły jak usprawnić działanie tych miejsc, propozycje działów, zmian, itd.
Awatar użytkownika
jasiek_barca
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 17:52
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: jasiek_barca » 16 kwie 2015, o 09:55

Wiesz, bezkrytyczne podejście do działalności Twojej grupy jest trochę dziecinne moim zdaniem. Konkurencja konkurencją, ale powinna ona być uczciwa. Nawet moja grupa, która trzyma się od tego sporu z daleka, ucierpiała na działaniach pewnych członków Twojej grupy (mówię o BDIP/Playloc - tak już tam namieszano, że nie wiadomo, co to w zasadzie jest za twór, kto jest kim i od czego). Jak dajecie przyzwolenie na coś takiego (bierność i brak sprzeciwu są przyzwoleniem), to się nie dziw, że krąży o Was słaba opinia w sieci.

Osoby odpowiedzialne za pewne, że tak powiem, mało chwalebne działania BDIP-u/Playloca, więcej krzywdy robią Tobie i Twoim kolegom i koleżankom z zespołu niż reszcie sceny. Nie jestem pewien, czy na Twoim miejscu bym to biernie obserwował, no ale to już nie mój problem.

PS Ja tam pamiętam, jak za czasów swojego moderowania forum GPP kasowałeś moje posty krytykujące BDIP, także nie wezmę zbyt poważnie Twoich deklaracji o braku banowania ;) Z drugiej strony, ludzie czasem się zmieniają, więc kto wie ;)

Pozdrawiam.
Obrazek

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 794
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: ikskoks » 16 kwie 2015, o 10:31

kasowałeś moje posty krytykujące BDIP
To było tak, że jako mod ogólnie nic nie robiłem na tym forum poza przypięciem kilku tematów. A jak zrobiłem jedną czynność, to od razu z buta zostałem wyrzucony. Jak dla mnie moderator jest od tego, by czymś tam jednak zarządzać i to było trochę niesprawiedliwe wyrzucenie. Uznałem te posty za zbędne, tyle w temacie. Nikogo nie zdziwiło, że innych tematów o BDIP nie usunąłem, a ten jeden akurat tak? Może nie do końca łapię ten sposób rozumowania, ale jakbym chciał zaszkodzić GPP i wszystko zatuszować, to raczej usunąłbym wszystko, a nie tylko jeden temat, który zawierał mało wartościowych treści. I jeszcze ciekawostka - tamten temat był założony przez tego forumowego awanturnika. Nie znał składu grupy, nie znał projektu, nic nie wiedział, a założył temat - pewnie na złość.



Inna sprawa, że jeden z adminów po tym zajściu najechał na mnie z przekleństwami na GG.

Tak szczerze to mało wiem o waszej grupie. Nie interesowałem się, więc nie wiem, co wam się stało, jak się stało i kiedy się stało.

Ostatnia rzecz - niech pierwszy rzuci we mnie kamieniem ten, kto NIGDY W ŻYCIU nie był bierny. Nikt się taki nie znajdzie. Zawsze ktoś machnie ręką i sobie powie "A niech robi, co mu się podoba. Nie obchodzi mnie to".

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: Norek » 16 kwie 2015, o 10:34

A to nie było tak, że dong najpierw prosił GB o usunięcie wpisów, a kiedy ten odmówił, zrobiłeś to ty?
Chyba za to usunięto Ci uprawnienia.
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
bemberg
Reptilianin
Posty: 1184
Rejestracja: 31 maja 2008, o 12:03
Grupa: wsparcia
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: bemberg » 16 kwie 2015, o 10:42

A jak zrobiłem jedną czynność, to od razu z buta zostałem wyrzucony.
ikskoks, widzę doki wziął cię na kurs z manipulacji. Też bym inwestował w chłopca na posyłki.
Zostałeś zbanowany za usunięcie tematów krytykujących BDIP oraz dotyczących projektów BDIP, po tym jak już do nich przeszedłeś. Zrobiłeś to na zlecenie dokiego - takie same polecanie dostał GimmyBreaker. I w tym momencie zostały ci odebrane uprawnienia, bo zachowałeś się jak ostatni wawrzon, bo zdobyłeś sobie zaufanie, a wykorzystałeś je przeciwko nam.
Nikogo nie zdziwiło, że innych tematów o BDIP nie usunąłem, a ten jeden akurat tak?
To nie był jeden temat. Jakbyś usunął wszystko, to by się przywróciło bazę i tyle. Usunąłeś cichaczem, żeby nikt nie zauważył.
Inna sprawa, że jeden z adminów po tym zajściu najechał na mnie z przekleństwami na GG.
Ja bym jeszcze poszedł dalej, uderzając cię w twarz z plaskacza. Tak się odwdzięczyłeś za dane zaufanie?
Tak szczerze to mało wiem o waszej grupie. Nie interesowałem się, więc nie wiem, co wam się stało, jak się stało i kiedy się stało
Biedny iksu, nie wie co się dzieje :( Jeden z byłych najaktywniejszych członków na scenie, nagle nie wie co się dzieje. Amnezja? Co się stało kochaniutki? Przestałeś się interesować sceną? To skąd te posty? ;)
http://www.wykop.pl/link/2516381/playlo ... omentarzy/
Tłumaczymy w rytmie serca? Prawda o Playloc, BDIP i Tłumaczymy w rytmie serca.

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: Norek » 16 kwie 2015, o 10:44

Inna sprawa, że jeden z adminów po tym zajściu najechał na mnie z przekleństwami na GG.
Tak zapytam - kto i co napisał? Tylko prosiłbym screeny. Wiem, że ja do Ciebie pisałem, ale nie przypominam sobie przekleństw :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
jasiek_barca
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 17:52
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: jasiek_barca » 16 kwie 2015, o 11:01

Bartku, ja tam myślę, że coś tam jednak o mojej grupie wiesz:

http://screencast.com/t/ZSJzG1Odw

Nie wiem, jaki masz wpływ na to, co się dzieje na forum Playloc.pl, ale mimo wszystko jesteś tam administratorem. Nie wiem, czemu wobec tego dajesz przyzwolenie na kradzież spolszczeń mojej grupy - vide tematy o Enslaved i Wolverinie w projektach ukończonych.

Jest to dość duża lipa z Waszej strony, że przepuszczacie takie rzeczy. Nie musimy ze sobą współpracować ani nie wiadomo jak się uwielbiać, ale takie akcje są słabe. Nikt z większych grup nie zamieszcza w swoim downloadzie L.A. Noire, nie?
Obrazek

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 794
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: ikskoks » 16 kwie 2015, o 12:30

Ło ło ło ło, nie tak szybko, nie nadążam z pisaniem :p

To po kolei:
Bartku, ja tam myślę, że coś tam jednak o mojej grupie wiesz:
Powiedziałem "mało", a nie że nic kompletnie nie wiem.
Nie wiem, czemu wobec tego dajesz przyzwolenie na kradzież spolszczeń mojej grupy
To nie moja sprawa, pozostaję obojętny, bo jak pisałem wcześniej nie mieszam się już w nic.
Nikt z większych grup nie zamieszcza w swoim downloadzie L.A. Noire, nie?
Ja osobiście nie mam nic przeciwko. Nawet moglibyście moje własne spolszczenia zamieścić u siebie (tylko z zachowaniem informacji o autorze) i mnie by to nie skrzywdziło. Nawet to by było pożyteczne, bo darmowa reklama, a przecież o to w tym wszystkim chodzi, nie? Żeby nasze spolszczenia trafiły do jak największej liczby osób i żeby ludzie mogli grać po polsku. Przecież macie to w nazwie strony ;p
Tak zapytam - kto i co napisał?
Nic nie mówię. To sprawa prywatna. Specjalnie nie podałem żadnych nicków.

A teraz czas na tego chama:
ikskoks, widzę doki wziął cię na kurs z manipulacji. Też bym inwestował w chłopca na posyłki.
Chamska, zbędna uwaga na sam początek. Naprawdę mi krzywdy tym nie robisz. Nie przejmuję się tobą wcale.
Zostałeś zbanowany za usunięcie tematów krytykujących BDIP
To nie był jeden temat.
Okej, tematy. Zapomniałem, że to było w liczbie mnogiej. To było LA Noire i coś tam jeszcze. Tematy zakładane przez ciebie. Zbędne tematy. Chamskie tematy. Może jesteś taki zły, bo wtedy licznik postów ci spadł? ;) Tak aktywnie się tam udzielałeś ;)
Usunąłeś cichaczem, żeby nikt nie zauważył.
Prawda. Nie chciałem burzy. To była ryzykowna decyzja moderatora, wszedłem na strefę poglądową, dlatego było takie oburzenie. Jakby to był temat szkalujący inną grupę, to nikt by się słowem nie odezwał, że coś tam zbędnego usunąłem.
Ja bym jeszcze poszedł dalej, uderzając cię w twarz z plaskacza.
Reprezentujesz patologię. Naprawdę wyglądasz mi na człowieka z problemami w kwestii psychiki. Nie powinieneś się udzielać publicznie.
Tak się odwdzięczyłeś za dane zaufanie?
Mówisz jakbym normalnie zhakował całe forum, usunął wszystkie spolszczenia i rozwalił wam wszystkim komputery. Ogarnij się, usunięcie dwóch tematów nie jest powodem do wyrzutów i głębokiej urazy.
Biedny iksu, nie wie co się dzieje :( Jeden z byłych najaktywniejszych członków na scenie, nagle nie wie co się dzieje. Amnezja? Co się stało kochaniutki? Przestałeś się interesować sceną? To skąd te posty? ;)
Kolejny okaz chamstwa, trudno. Skąd posty? Miałem ochotę pogadać, wyrazić własne zdanie, przekonać się co się dzieje tu i tam - choćby z ciekawości. Ne wypowiadałem się, czyli nie brałem aktywnego udziału w życiu forum = nie interesowałem się. Tak, czytałem te twoje tematy o nas wszystkich, ale obchodziło mnie to tak mało, że nie miałem ochoty nic pisać.

Poza tym - pisałem tylko o jednej grupie. Nie znasz mojej wiedzy na temat innych grup, a i tak się wypowiadasz. Jesteś tylko trollem, więc to całkowicie zrozumiałe. Ale nie rób tego więcej "dla mnie", bo mnie to nie obchodzi.
A to nie było tak, że dong najpierw prosił GB o usunięcie wpisów, a kiedy ten odmówił, zrobiłeś to ty?
Chyba za to usunięto Ci uprawnienia.
Prawda. Konsultowano się ze mną w tej sprawie. Jednak usunąłem tematy jako moderator, a nie jako członek BDIP. Czyli z wymienionych trochę wyżej powodów.

Awatar użytkownika
jasiek_barca
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 17:52
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: jasiek_barca » 16 kwie 2015, o 12:56

Przypomniała mi się stara zasada podwójnej moralności - rób jak mówię, ale nie mów jak robię ;)

Zobacz, Bartku, co Ty tak naprawdę piszesz:

http://screencast.com/t/tcS4ZJUGa

To jak to jest? Gdyby któraś z grup wrzuciła na swoich stronach Twoje spolszczenie do Adventure Time, nie uwzględniając Cię w ogóle w newsie o tym traktującym, to byś się wkurzył czy nie? A może zachowałbyś obojętność?

To już nawet nie kwestia praw autorskich, ale jakichś dobrych obyczajów i wychowania. Dalsza dyskusja z Tobą na ten temat może nie mieć sensu, jeśli nie rozumiesz takiej prostej sprawy.

BTW - w nazwie mojej strony jest co innego. Poza tym chamstwa darmową reklamą nie będę nazywać.
Obrazek

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 794
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: ikskoks » 16 kwie 2015, o 16:21

Zobacz, Bartku, co Ty tak naprawdę piszesz:
Bez sensu to zaznaczyłeś. Jakbyś umieścił moje spolszczenie u siebie bez podania autora, to już by to była moja sprawa. Proste i logiczne rozumowanie. Albo się mieszam albo się nie mieszam. Moja sprawa - mieszam się, nie moja sprawa - nie mieszam się. Powinieneś rozumieć o co chodzi.
To już nawet nie kwestia praw autorskich, ale jakichś dobrych obyczajów i wychowania. Dalsza dyskusja z Tobą na ten temat może nie mieć sensu, jeśli nie rozumiesz takiej prostej sprawy.
Wychowanie i obyczaje są mi dobrze znane. Znowu spekulacje o mnie bez konkretnej wiedzy na ten temat.

Dobrze wychowany człowiek nie stacza na tematy poboczne w wątku stworzonym przez drugą osobę z szacunku dla tej osoby(takiego szacunku jak dla drugiego człowieka). To niestety było łamane w kilku tematach, w których się ostatnio wypowiadałem, zwłaszcza w tym (z tematu o zwykłym dodaniu linku do belki zrobił się offtop o konfliktach scenowych). No słabe to.

Wracając:
Mimo wszystko wychowanie jest sprawą osobistą każdego człowieka i nie można znowu za to obwiniać całej grupy. Ktoś jest chamem - jego sprawa. Ktoś jest miły - jego sprawa. Zrozumieć mogę wszystko, ale mieć opinię na temat tego, co się rozumie, to całkowicie inna kwestia. Jak zarzucasz mi brak dobrego wychowania, to mnie nie znasz.

Awatar użytkownika
jasiek_barca
Posty: 26
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 17:52
Grupa: GameSub
Kontakt:

Re: Prośba o link na belce

Postautor: jasiek_barca » 16 kwie 2015, o 17:30

Dzięki za odpowiedź, ale byłoby fajnie, gdybyś nie przeinaczał tego, co napisałem. Inaczej sformułuję swoją myśl, aby uniknąć nieporozumień.

Kwestią dobrych obyczajów i wychowania jest to, czy ktoś wrzuca na swoją stronę coś, czego nie stworzył, a przypisuje to sobie. Jeśli to rozumiesz, to bardzo się cieszę, ale piszesz sprzeczne rzeczy czasem. Nie mam zamiaru Ciebie oceniać jako człowieka (i tego nie robiłem), bo Cię nie znam i mało mnie to obchodzi. Twoje działanie - lub jego brak - oceniać już będę... bo mogę! ;)

Pora na krótką opowiastkę. Było i jest sobie forum. Jesteś jego administratorem. Jeden z użytkowników tego forum przypisuje sobie coś, co nie należy do niego. Ma to negatywny wpływ na reputację Twojego forum, a więc i Ciebie jako jego administratora. Koniec opowiastki.

Chyba w Twoim interesie byłoby zapobieganie takim sytuacjom, nie sądzisz? Pisałeś gdzieś, że uważasz, że atmosfera na scenie jest spoko. No właśnie przez takie sytuacje nie jest spoko. A masz narzędzia i możliwości, aby to poprawić. Nie robisz tego - ba, jest Ci to obojętne (trudno mi uwierzyć, że nie jesteś obeznany choć trochę z sytuacją - chyba że faktycznie tak jest, to powiedz). Potem jednak prosisz chłopaków z GPP o podlinkowanie Twojej strony - please :)

No ale gdyby Tobie ktoś coś ukradł, to już byś się tym zainteresował...
Obrazek


Wróć do „O forum i portalu”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość