Propozycje

Wszelkie pomysły jak usprawnić działanie tych miejsc, propozycje działów, zmian, itd.
Awatar użytkownika
angh
Posty: 28
Rejestracja: 18 maja 2008, o 02:27

Re: Propozycje

Postautor: angh » 24 maja 2008, o 02:24

ok
Na chwile obezna: dziala edycja (hura i masowe poklony - okazalo sie, ze nie sz podpiete obrazki buttonow w domyslnym stylu po zmianie jezyka na polski. zmienilem domyslny styl i dziala)
adres ftp:
ftp://descartes.dreamhosters.com
h0nyaku / f1nalFanta2y
na razie dalem 20 gb, jak bedzie potrzeba dam wiecej. please, zadnych filmow, zdjec, ksiazek, niczego - tylko materialy do tlumaczen i obrazy iso/pliki z plyt i co tam potrzebujecie. Oczywiscie ftp dziala, ale sam nie wiem, jak dobrze :) jak w koncu dostane lapka to bede mogl cos zrobic rozsadnego, bo linuks na ps3 to troche porazka - za malo pamieci zeby poszalec, a wersja pod ppc dodatkowo ma pewne ograniczenia. Tak czy siak w poniedzialek sam sobie zloze pieknego xps1530, i w koncu bede mial prawdziwy komputer :) (a jak moja toshiba wroci z serwisu to dostaniecie link do aukcji;p ).
co do potkniec i powolnego (?) ustawiania forum: to nie moja specjalizacja, i nigdy tego nei robilem. Zeby nie bylo, konczylem informatyke we wrocku, ale nie mialem potrzeby zajmowac sie administracja czegokolwiek... wiec rozgryze to na pewno, ale potrwa to chwile - tym bardziej ze praca tez nie pozwala specjalnie wiele czasu poswiecic, jakbym nie chcial. (nie pozwala rowniez uncharted, gta4, grand tourismo 5... ale to szczegoly :D )
Jak cos, ja tu jestem od szczegolow technicznych. Forum bedzie dzialac tak dlugo jak ktokolwiek bedzie chcial z niego korzystac, merytoryczna czesc nalezy do Was (od Norka zaczynajac:) ), ja bede sie tylko od czasu do czasu wtracal:)
macie szybki transfer, upload obrazkow i co tam chcecie, 5 tb miesiecznie transferu wystarczy;p
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Propozycje

Postautor: Norek » 28 maja 2008, o 18:02

Dwie sprawy - ftp sprawdzone, wrzuciłem tam japońskiego FFT, dorzucę niedługo angielskiego i będzie grać gitara (chyba że Angh dorzucisz jakiś folder na ISO będzie przejrzyście). Trzeba też będzie stąd wywalić hasło i usera, żeby zalogowani mieli dostęp do wszystkiego, w przyszłości na forum zostanie informacja o ftp i hasło będzie do odbioru u admina lub modów:) Lub każdego innego kto się załapał;)
Druga sprawa - shoutbox - jest możliwość zarzucenia tego tutaj, bo czasem by się chciało coś napisać w temacie ale że to dwa słowa to człowiek się powstrzymuje:)
Aha, co do FTP - zarzuć Angh w którymś dziale temat o tym, tam będzie można na bieżąco aktualizować ewentualnie listę tego co na nim jest.
Pozdrawiam!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
angh
Posty: 28
Rejestracja: 18 maja 2008, o 02:27

Re: Propozycje

Postautor: angh » 28 maja 2008, o 18:24

da sie, ale to weekend:) na razie praca, a teraz.. no, testuje lapka;p eve online w 1920x1200 w full detalach... mrrr:)

Awatar użytkownika
Arael
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2008, o 23:42

Re: Propozycje

Postautor: Arael » 28 maja 2008, o 23:09

Skoro eve online, to tym bardziej teraz :D
- Ilu tłumaczy potrzeba do wymiany przepalonej żarówki?
- Zależy od kontekstu.

Awatar użytkownika
raven_raven
Posty: 10
Rejestracja: 23 maja 2008, o 20:58

Re: Propozycje

Postautor: raven_raven » 29 maja 2008, o 20:21

Shoutbox to dobry pomysł, popieram jego realizację :).

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Propozycje

Postautor: Norek » 5 cze 2008, o 19:58

Jak widzicie zapewne trochę niektóre katalogi zmieniły miejsce, doszła nowa kategoria Technikalia zamiast osobnej podkategorii w "Tłumaczeniach".
Chyba teraz nie wykrzaczy tak jak to zrobiło w przypadku poprzednich "technikaliów" - myślę że za dużo "nasrane" było w jednym miejscu;)
W każdym razie (teraz jestem po egzaminie i mam więcej czasu), kilka kwestii.
Angh, mam nadzieję że shoutbox będzie się dało dorzucić na dniach :) Daj znać jak sprawy stoją.
Banner i logo - prosiłbym o skomentowanie moich propozycji bowiem nie chcę samolubnie podejmować decyzji (a hasło "Powiedz to po polsku" mi się po prostu bardzo podoba).
Wracając do nowej kategorii Technikalia, żeby ktoś nie pomyślał że to masło maślane, przykładowo w Programach do tłumaczenia wątek pierwszy jest do pisania z czego korzystacie, a poza tym można będzie pisać w osobnych tematach o konkretnych, pojedynczych programach (żeby nikt nie miał wątpliwości że w dziale Programy do tłumaczenia będzie jeden post "Programy do tłumaczenia" :). Mam nadzieję że te zmiany się podobają. Jeśli macie jeszcze jakieś propozycje, piszcie.
Niebawe wrzucę regulamin i prawdopodobnie forum będzie mieć ograniczoną rejestrację (trzeba będzie dać znać że jest się chętnym do wspomagania forum, że tworzy się, tworzyło lub będzie tworzyć jakiś program) - mam nadzieję że zapobiegnie to powstawaniu nieużywanych kont. Lepiej mało użytkowników a takich którzy się będą udzielać.
Prosiłbym też żebyście uruchomili swoje kontakty, na pewno znacie ludzi których warto zaprosić do współpracy, ja sam do wszystkich jak już wspomniałem nie dotrę. Zachęcam też wszystkich użytkowników do napisania kilku słów o sobie (Ci którzy jeszcze tego nie zrobili) żebyśmy mogli wiedzieć z kim mamy do czynienia i w jakich kwestiach można oczekiwać pomocy. Na forum mile widziani są także zaufani betatesterzy. Jeśli możecie kogoś polecić, niech śmiało uderza.
Do wakacji forum na pewno nabierze tempa i ostatecznego wyglądu.
To chyba wszystko co chciałem napisać...
Jednym słowem, piszcie co Wam się podoba, nie podoba, jakich zmian oczekujecie, itp.
Wspólnymi siłami na pewno stworzymy bardzo wartościowe forum. Zalążki tego już widać.
Aha, jeśli ktoś nie jest pewien swoich zdolności językowych, zalecam korzystanie z Worda lub innych pomagaczy ortograficznych. Nie jest to oczywiście kierowane do nikogo osobiście^^
Pozdrawiam!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Arael
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2008, o 23:42

Re: Propozycje

Postautor: Arael » 5 cze 2008, o 22:18

Jestem przeciwko ograniczonej rejestracji. Z doświadczenia wiem, że bardzo łatwo może to zabić/ograniczyć forum. Poza tym nie zależy nam chyba na elitarności, tylko na swobodnej wymianie informacji na sensownym poziomie?

Zawsze można zrobić w regulaminie odpowiedni zapis, a potem co jakiś czas kasować nieużywane konta i już.
- Ilu tłumaczy potrzeba do wymiany przepalonej żarówki?
- Zależy od kontekstu.

rev
Posty: 65
Rejestracja: 22 maja 2008, o 10:37

Re: Propozycje

Postautor: rev » 7 cze 2008, o 11:30

---------deleted---------
.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Propozycje

Postautor: Berion » 8 cze 2008, o 19:23

Tak swoją drogą: forum jest poświęcone rom-hackingowi w materii tylko tłumaczeń, czy też i "haków"? Bo jak na razie to widzę tylko dział: "Tłumaczenia" a w nich, kwestie językowe i projekty skończone/nieskończone (jest sens to dzielić?).

Raz, że wedle powyższego wtopiłem ze swoim tematem o Dizzym, a dwa że to dyskryminacja. ROM-Hacking to nie tylko lokalizacje. ;P
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
ma_Rysia
Posty: 61
Rejestracja: 19 maja 2008, o 22:47
Grupa: BezNazwy

Re: Propozycje

Postautor: ma_Rysia » 8 cze 2008, o 19:37

Ja osobiście jestem za tym, żeby forum poświęcone było ogólnie pojętemu rom-hackingowi. Forum to miało (przynajmniej tak ja zrozumiałem idę jego powstania) służyć jako źródło informacji i pomocy dla ludzi ze sceny, stąd ograniczenie go wyłącznie do translacji nie wyjdzie mu na dobre, gdyż osoby tworzące "hacki" zazwyczaj posiadają sporą wiedzę odnośnie spraw technicznych.


Wróć do „O forum i portalu”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości