Propozycje

Wszelkie pomysły jak usprawnić działanie tych miejsc, propozycje działów, zmian, itd.
Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Propozycje

Postautor: Berion » 8 cze 2008, o 20:04

A i byłbym zapomniał:

Też jestem przeciwny ograniczonej rejestracji, ponieważ prowadzi to tylko do śmierci forum. Co innego gdybyśmy już mieli dużo aktywnych userów, ale w momencie kiedy forum się rozwija i jak na nasze Polskie warunki (nie oszukujmy się, mało to kogo interesuje) to jest głupi pomysł.

Shoutbox ok, ale pod warunkiem że będą się tam toczyć rozmowy o dupie Maryni i o niczym więcej. Inaczej forum będzie martwe bo każdy będzie pytał "na szocie".
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Propozycje

Postautor: Norek » 8 cze 2008, o 23:46

Hm...
Wiecie, ja wychodząc z inicjatywą zrobienia forum myślałem o ograniczonej rejestracji (oczywiście słucham co inni mają do powiedzenia i na pewno nie będę postępował samolubnie, więc teraz zostaje wszystko tak jak jest).
Obecnie i tak większość użytkowników (pozwolę sobie napisać że wszyscy lub bez jednej może osoby) są z "polecenia" lub "zaproszenia" (właściwie to z zaproszenia).
Chciałbym zapewnić przede wszystkim komfort pracy na forum, żeby nie każdy mógł się lampić co porabiamy tutaj;)
Odbiorcy forum są jasno określeni - Ci którzy tłumaczą, tłumaczyli bądź chcą tłumaczyć.
Nie jest problemem napisać (przy ograniczonej rejestracji) wiadomość że osoba XY o nicku XY chce dołączyć do forum bo chce zająć się tym i tym. Proste, dostaje dostęp i szafa gra. Ja to tak widzę.
Oczywiście możemy podziałać trochę "na otwartym" - i tak nigdzie się nie reklamujemy a ja staram się wyłowić ludzi z sieci. Jak napisałem na początku - nie mam zamiaru działać wbrew większości, chcę żebyście się wypowiedzieli wszyscy, jak to widzicie.
Chciałbym, żeby (przy ograniczonej rejestracji - co mam nadzieję nie brzmi jakoś strasznie, chodzi o to żeby wiedzieć kto się rejestruje) osoba która dopiero zagląda na forum pierwszy raz, widziała Regulamin (tak, wiem że go jeszcze nie ma - chłopaki, którym to wysłałem, dlaczego zero odzewu?:), zasady przyjmowania na forum i kilka działów, jak ukończone projekty (te niewidoczne to projekty będące w trakcie realizacji).
Mówię, nie chcę się odcinac od ludzi, ale jak rozmawiam z niektórymi osobami to popierają ograniczenie rejestracji. Nie mówię że dzisiaj, za tydzień czy miesiąc. Może nie być faktycznie takiej potrzeby i ta dyskusja pójdzie do kosza. Nie reklamujemy się nigdzie, co mnie nie przeszkadza. Liczę na to że dotrzemy do jak największej liczby osób, że ktoś kto już tu jest rozejrzy się po swojej okolicy i pogada ze znajomymi którzy też w tym siedzą.
Swoją drogą, jak myślicie, ile osób zajmuje się tym "procederem" w Polsce?

Pozdrawiam i dzięki za wszystkie komentarze w tej sprawie, są dla mnie niezwykle cenne i pomocne :)
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
Arael
Posty: 34
Rejestracja: 21 maja 2008, o 23:42

Re: Propozycje

Postautor: Arael » 9 cze 2008, o 00:17

Możesz i mi wysłać ten regulamin, napisałem już parę, to mam jakiś pkt widzenia... Przynajmniej wróci szybciej niż tamte :D
- Ilu tłumaczy potrzeba do wymiany przepalonej żarówki?
- Zależy od kontekstu.

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Propozycje

Postautor: Berion » 9 cze 2008, o 09:43

Jak mniemam chcesz, aby na forum byli sami pr0si. ;] Nie wiem czy to możliwe i czy do końca takie słuszne. IMO nie przy tak małej liczbie. W zasadzie taka 'elitarność' byłaby bardzo na miejscu: czyli w założeniu - wysoki poziom. Tylko po raz kolejny podkreślę: czy przy tak małej liczbie osób to jest wykonalne?

Wg. mnie to na razie dobrze by było jakby forum zostało otwarte jak jest na chwilę obecną. Jeśli się pojawi jakieś dziecko Neostrady i zacznie syfić to ze swej strony polecam profilaktyczny headshot w tył głowy. ;)
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Norek
Sutek Tłumaczeniowy
Posty: 3011
Rejestracja: 18 maja 2008, o 09:53
Grupa: BezNazwy
Kontakt:

Re: Propozycje

Postautor: Norek » 9 cze 2008, o 10:12

Ok, forum zostaje jeszcze otwarte przez nieokreślony czas, niebawem pojawi się regulamin (Arael podrzucił kilka dobrych uwag i propozycji).
Liczę na to że nie będą się tu zjawiać ludki które tylko sobie będą chciały popatrzeć, pośmiać się i dawać złośliwe komentarze. Z resztą, każdy nowy użytkownik jest/będzie proszony o przedstawienie się, z racji tego żeby każdy wiedział z kim ma do czynienia (napisanie kilku słów o sobie nie boli).
Na forum siedzę kilka razy dziennie więc jak ktoś zacznie syfić to będę w stanie dość szybko go unieszkodliwić;)
Dzięki za uwagi!
"Tłumaczenie jest łatwe:
po prostu trzeba napisać to samo i tak samo jak autor"

Maria Przybyłowska

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Propozycje

Postautor: mziab » 9 cze 2008, o 13:21

Zgadzam się z pomysłem, żeby z wprowadzeniem ograniczonej rejestracji poczekać aż zajdzie taka potrzeba. Na razie nie ma ku temu żadnych przesłanek. Wszyscy bawimy się grzecznie :)

Co do Shoutboksa, zdecydowanie nie! Uważam, że to tylko niepotrzebne śmiecenie i mam dość słabe zdanie o samym koncepcie. Trudno na takim czymś utrzymać porządek i skłania ludzi do pisania o głupotach, o których by nie pisali, gdyby nie właśnie obecność shoutboksa. Oto moje dwa eurocenty.

Poza tym popieram Beriona w kampanii odstrzału Dzieci Neostrady. Niech się nie męczą :P
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
kuzo89
Posty: 71
Rejestracja: 23 maja 2008, o 21:50

Re: Propozycje

Postautor: kuzo89 » 9 cze 2008, o 17:48

shout jest doby na dużym forum. Tutaj były by tylko wiadomości - "jest tu kto?". A i tak jest praktycznie do niczego nie potrzebny. Chyba, że się nudzi. Ale na nude to tylko forum Bravo Girl, albo temat "ciuchy" na skizo.org ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Propozycje

Postautor: Berion » 9 cze 2008, o 20:38

[...] Liczę na to że nie będą się tu zjawiać ludki które tylko sobie będą chciały popatrzeć, pośmiać się i dawać złośliwe komentarze. [...]
Ja bym się bardziej obawiał takich, co wejdą i sru nowy temat: "te spolshchenia to fogule jak no siem robi no".

;)
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Dorczenzo
Posty: 14
Rejestracja: 9 cze 2008, o 18:30

Re: Propozycje

Postautor: Dorczenzo » 9 cze 2008, o 22:34

albo temat "ciuchy" na skizo.org ;)
Nie jest nudny bo się tam offtop robi :)
Początkujący...

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Propozycje

Postautor: Berion » 10 cze 2008, o 12:17

Mam kolejna propozycję:

Zrobić z działu "Technikalia" sub-dział i powrzucać doń wszystkie topiki (na razie to jest ich okrągłe zero - no prawie zero ;]). Po co to tak dzielić? Lepiej jak jest wszystko w jednym. Tym bardziej, że są narzędzia multiplatformowe, albo np. takie które były/są stworzone pod kątem platformy X, ale można i użyć ich do czegoś z myślą o platformie Y.
~ Primum non nocere ~


Wróć do „O forum i portalu”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości