Ravgor

O nas.
Awatar użytkownika
Ravgor
Posty: 3
Rejestracja: 8 lis 2008, o 19:44
Kontakt:

Ravgor

Postautor: Ravgor » 8 lis 2008, o 21:23

Witam serdecznie. Nie zajmuję już się romhackingiem, lecz kilka lat temu bardzo mnie to wciągnęło i nadal darzę ten temat sentymentem. Siedziałem w tym około 2005 roku, kiedy to przetłumaczyłem 6 gier i stworzyłem jeden prosty hack. Zająłem się tylko jedną konsolą, która była dla mnie najlepszą ze wszystkich...

Był to GameBoy. Pierwszą grą, w którą zagrałem, był Pokemon Silver (jeszcze przetłumaczony z chińskiego), który mnie tak wciągnął, że pokochałem tę konsolę. Jakiś rok później pojawił się Gameboy Advance, który był według mnie przełomową i ulubioną na wieki konsolą. Pamiętam jak trafiłem na jedną z pierwszych stron z romami - GBCentrum.com i radość z nowo pobranej gry. W porównaniu z Colorem, to była niesamowita zmiana. Niestety serwis ten dość szybko upadł i przeniosłem się na legendarną już stronę emu.makii.pl (Emu#Dreams). Gdy GBA trochę staniał, a ja uciułałem pieniądze, kupiłem konsolę i nagrywarkę romów. Grałem non-stop i nie mogłem się oderwać. Później pojawił się GBA SP, który kupiłem kilka miesięcy po jego pojawieniu się.

Jednak samo granie nigdy mi nie wystarczało do pełni szczęścia. Gdy zobaczyłem jedno z pierwszych tłumaczeń, bardzo mnie to zaciekawiło i postanowiłem zagłębić się w ten temat. A że nie było żadnych oryginalnych gier w języku polskim, tym bardziej mnie to zainteresowało. Poznałem kilka narzędzi i zacząłem tłumaczenia. Była to wielka radość, zobaczyć efekty swojej pracy w odpalonym romie. W późniejszym czasie postanowiłem również stworzyć stronę, na której owe tłumaczenia się znajdą oraz jakieś tutoriale, inne tłumaczenia i narzędzia do pobrania. Jako, że jestem perfekcjonistą, kilka razy tworzyłem tą stronę od nowa. Ostatni raz wziąłem się za projekt k.er.pl, gdzie chciałem umieścić jak najwięcej rzeczy i było tego dość sporo, niestety w owych czasach, były wielkie problemy z serwerami i ciągle musiałem przenosić pliki. Aż w końcu podczas jednych przenosin wszystko się posypało. Zostały tylko do ściągnięcia Patche moich sześciu tłumaczeń, tutorial romhackingu (który również znajduje się na tej stronie), jakieś tam informacje, a reszta rzeczy nie działa :P. W każdym razie można wejść, zobaczyć i ściągnąć patche ;). http://www.K.ER.pl serdecznie zapraszam.

W końcu przestałem się tym interesować na rzecz PHP i MySQL, którym się poświęcam do dzisiaj. Pracuję w agencji informatycznej jako programista aplikacji internetowych i studiuję informatykę zaocznie, ale myślę, że w wolnych chwilach będę Was odwiedzał.

abrasante

Re: Ravgor

Postautor: abrasante » 9 lis 2008, o 13:31

Witam,

Jeśli nadal masz 'szajbę' na punkcie GB to zapraszam na

Obrazek


Wróć do „Przedstaw się”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości