Rolly

O nas.
Awatar użytkownika
Rolly
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2008, o 17:43
Grupa: SEGA-SKY
Kontakt:

Rolly

Postautor: Rolly » 19 cze 2008, o 18:26

Witam wszystkich.
Znalazłem się tu po zaproszeniu Norka - także jego pozdrawiam serdecznie z góry.
Tłumaczeniami zajmuje się raczej hobbystycznie i dorywczo - raczej dla własnej satysfakcji.
Podjąłem się tematu, który raczej nie był nigdy ruszany przez polskich tłumaczy gier - czyli pozycje z platform Segi (jako że jestem fanem konsol z pod znaków niebieskich - Saturn, Dreamcast czy MegaDrive).
Jako, że mam już trochę lat na karku mam coraz mniej czasu na zabawę z grami itp - tym bardziej, że prowadzę jeszcze swoją stronę, która jako jedna z nielicznych pisze jeszcze coś o firmie Sega i naprawdę jestem dumny z SSS.
Co do projektów to zakończyłem narazie przygodę z niedokończoną łatką do Record Of Lodoss War na DeCe, choć mam też na koncie skończone projekty : Shinobi 3 (SMD), Sagaia (SMD) oraz Red Dog (DC).
To chyba tyle ;)
Pozdrawiam ^^"
|| SEGA-SKY - Niebo dla Fanów Niebieskich|| http://www.sega.c0.pl ||

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Rolly

Postautor: Berion » 19 cze 2008, o 21:33

Apropo RoLW: na jakiej grupy release pracowałeś? Patch jest w exe'ku, ale nie przyglądałem się jak działa. Jeśli jest to typowy patch porównawczy to użyty na releasie nie tej grupy narobi bałaganu (lba). ;)

Dlaczego nie tłumaczyłeś dumpa z GDI (GD-ROM)? IMO hackowanie ripów mija się z celem, tym bardziej na DC.
~ Primum non nocere ~

Awatar użytkownika
Rolly
Posty: 6
Rejestracja: 19 cze 2008, o 17:43
Grupa: SEGA-SKY
Kontakt:

Re: Rolly

Postautor: Rolly » 19 cze 2008, o 22:03

Kiedy zacząłem prace nad patchem (prawie 2 lata temu) nie istniał żaden emu obsługujący GD-romy (np. NullDC) ,zresztą nawet nie myślałem o graniu w Decekowe gry na PC - łatka była przygotowana z myślą dla posiadaczy konsol.
Patch powinien działać na każdej palowskiej wersji RoLW.
Dump GDromu bez naprawy LBA i bez wyciągniecia plików na pewno nie zaoszczędził by miejsca dla patcha ,gdyż musiał bym tłumaczyć tekst działając na całym obrazie a nie na pojedyńczych plikach (za tym idzie także zwiększona ilość zużywanego ramu kompa).
A tak podmieniamy tylko plik binarny CDmage i po kłopocie, nie bawiąc się przy tym w dystrybucję pirackich kopii ;)
|| SEGA-SKY - Niebo dla Fanów Niebieskich|| http://www.sega.c0.pl ||

Awatar użytkownika
Berion
Posty: 598
Rejestracja: 3 cze 2008, o 08:34
Grupa: żadna, freelancer :P
Kontakt:

Re: Rolly

Postautor: Berion » 19 cze 2008, o 23:14

Tak czy siak byś się nie bawił. Byłby przecie patch no ale nie ważne już. To była taka moja luźna myśl.
~ Primum non nocere ~


Wróć do „Przedstaw się”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości