Od czego zacząć?

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
krystek202
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2014, o 20:14

Od czego zacząć?

Postautor: krystek202 » 13 gru 2014, o 20:21

Witam
Jestem zainteresowany stworzeniem spolszczenia do serii "The Blackwell". Nie wiem czy to dobry dział, ale chciałem uzyskać pomoc. Od czego zacząć, jakim programem można wyciągnąć dialogi z tej gry, co polecacie itd.

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Od czego zacząć?

Postautor: mendosa » 14 gru 2014, o 11:26

W pierwszym rzędzie polecałbym kontakt z twórcami, czyli Wadjet Eye Games. Jeśli się nie mylę, ich gry bazują na Adventure Game Studio, zatem odsyłam: viewtopic.php?f=15&t=125&p=10834&hilit= ... rue#p10834

Co prawda po otwarciu deception.exe w hexedytorze widać (prawdopodobnie) linie dialogowe, ale nie mamy gwarancji czy ich podmiana wywoła pożądany skutek. A nawet jeśli skutecznie podmienimy tu tekst, to po pierwsze - jesteśmy ograniczeni ilością znaków, po drugie nie wiemy, czy gra obsługuje polskie znaki. Jeśli więc kontakt z twórcami nie przyniesie skutku, to chyba pozostaje tylko szperać po forach AGS w poszukiwaniu jakiegoś rozwiązania.

-- 14 gru 2014, o 14:04 --

Po małym teście mogę potwierdzić - tekst da się podmienić, ale polskiej czcionki brak i trzeba zmieścić się w ilości znaków. To drugie można spróbować obejść, gdyż wiadomo, że część kwestii będzie krótsza, część zaś dłuższa - a zgadzać się musi ogólna ilość znaków, albo inaczej - rozmiar pliku .exe. Jest też na forum temat o programach do wyciągania zasobów z różnych formatów, wydaje mi się, że GOBread pozwala wyciągnąć różne rzeczy z AGS. Postaram się to sprawdzić.
N.E.M.O.

krystek202
Posty: 2
Rejestracja: 13 gru 2014, o 20:14

Re: Od czego zacząć?

Postautor: krystek202 » 14 gru 2014, o 14:25

Dziękuję bardzo za pomoc i zainteresowanie tematem.
Możesz podać link do ściągnięcia programu "GOBread" ?

Awatar użytkownika
mendosa
Siedem Niedźwiedzi
Posty: 817
Rejestracja: 11 lis 2008, o 08:24
Grupa: Siedem Diabłów

Re: Od czego zacząć?

Postautor: mendosa » 14 gru 2014, o 14:31

@ krystek202, zajrzyj na czat na dole strony forum.
N.E.M.O.


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości