Jak zrobić diff?

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Jak zrobić diff?

Postautor: maron97 » 11 sty 2019, o 17:47

Jak zrobić diff i potem instalatora z niego? Plik ma ponad 2GB i chcę zrobić z niego łatkę. Próbowałem za pomocą KDiff3, ale poza tym, że się ciągle zawiesza to żadnych postępów.

Awatar użytkownika
r00t0
Posty: 52
Rejestracja: 2 wrz 2017, o 16:28

Re: Jak zrobić diff?

Postautor: r00t0 » 15 sty 2019, o 15:11

A czy suma kontrolna (crc, md5) zgadza się po użyciu diffa na orginalnym pliku ze zmodyfikowanym plikiem?
Diff najlepiej robić nie w GUI a w konsoli ponieważ łatwiej je jest użyć w instalatorze, najlepszym wyborem jest jdiff.
KDiff3 wydaje mi się, że nie jest programem tym o który ci chodzi on jedynie robi diff pomiędzy plikami tekstowymi takie jak pliki źródłowe, ty bardziej poszukujesz które są plikami binarnymi.

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 459
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: Jak zrobić diff?

Postautor: mziab » 15 sty 2019, o 21:22

Jak napisał przedmówca, diff służy do porównywania plików tekstowych. Jeśli chcesz utworzyć łatkę dla plików binarnych, szczególnie dużych, polecam xdelta, najlepiej z nakładką Delta Patcher.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości