glossary_opcje. utf8-pomoc dla tłumaczy w OmedzeT.

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Pawcio5021
Posty: 44
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 17:48

glossary_opcje. utf8-pomoc dla tłumaczy w OmedzeT.

Postautor: Pawcio5021 » 9 sty 2022, o 16:55

Witam.
Przygotowałem plik "glossary_opcje-dla GPpolsku.utf8". Zawiera on tłumaczenie opcji, ale nie wszystkich. Cały czas trzeba go rozbudowywać. Ma on za zadanie przyspieszyć tłuamcznie opcji, bo one się powtarzają w każdej grze. Są gry jak JPE, albo inne tycoony, które mają więcej opcji niż jakaś przygodówka, mają własne ustawienia rozgrywki. Aby działał trzeba zmienić nazwę na ( glossary.utf8 ) lub (glossary.txt), ale bez nawiasów, i wrzucić do katalogu. Można modyfikować zawartość, dodawać nowe wpisy.
Prosiłbym, aby osoba która doda nowe wpisy w glosariuszu umieściła w poście co do niego dodała lub zmieniła. Myślę, że razem szybko stworzymy poprawny plik z opcjami.
I prosiłbym, aby informować o tym pliku jak najwięcej tłumaczy. Większa grupa szybciej go ulepszy.
Załączniki
glossary_opcje-dla GPpolsku.7z
(4.92 KiB) Pobrany 108 razy

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: glossary_opcje. utf8-pomoc dla tłumaczy w OmedzeT.

Postautor: maron97 » 11 sty 2022, o 10:40

Może lepszym pomysłem byłoby udostępnienie go gdzieś w chmurze, żeby każdy mógł dodawać nowe kwestie, a pobierany plik był zawsze aktualny?

Pawcio5021
Posty: 44
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 17:48

Re: glossary_opcje. utf8-pomoc dla tłumaczy w OmedzeT.

Postautor: Pawcio5021 » 11 sty 2022, o 22:00

Nie siedzę w tych sprawach. Może ktoś kto lepiej się orientuje, która chmura byłaby lepsza umieści ten plik? Nie roszczę sobie do tego żadnych praw.

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: glossary_opcje. utf8-pomoc dla tłumaczy w OmedzeT.

Postautor: maron97 » 12 sty 2022, o 00:01

Jeśli chcesz mogę to wrzucić na OneDrive czy też Dysk Google i dać tutaj link :)

Pawcio5021
Posty: 44
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 17:48

Re: glossary_opcje. utf8-pomoc dla tłumaczy w OmedzeT.

Postautor: Pawcio5021 » 13 sty 2022, o 00:49

Twoja decyzja. Jeśli znasz plusy i minusy obu rozwiązań to wybierz najlepsze lub najoptymalniejsze. Jeśli nie mam pojęcia to się nie wtrącam.

rycho2009
Posty: 13
Rejestracja: 21 sty 2021, o 13:43

Re: glossary_opcje. utf8-pomoc dla tłumaczy w OmedzeT.

Postautor: rycho2009 » 16 sty 2022, o 17:49

Jeśli chcesz mogę to wrzucić na OneDrive czy też Dysk Google i dać tutaj link :)
Github tylko i wylacznie(ogolnie serwery typu git - jest tego cala masa).
Dlaczego?
Pozwala na dolaczenie cudzego kodu do twojego repozytorium.
Must have dla kazdego programisty(i nie tylko).

Wiecej poczytaj sobie na necie, ale w skrocie - jeden link gdzie masz zapisany nie tylko plik, ale roznice i zmiany ktore byly stosowane razem z opisami i osoba je wprowadzajaca / zapisujaca.
PS
Sorki za brak polskich liter - Przegladarka nie obsluguje :/

Awatar użytkownika
maron97
Posty: 124
Rejestracja: 24 gru 2016, o 16:31
Kontakt:

Re: glossary_opcje. utf8-pomoc dla tłumaczy w OmedzeT.

Postautor: maron97 » 17 sty 2022, o 20:43

Ale po co kod w zwykłym pliku typu csv? Tutaj kodu żadnego nie ma, a Excel też potrafi pokazać co, kto dodał, poza tym mimo wszystko jest popularniejszy...


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości