Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
TNTalib
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2011, o 02:58

Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: TNTalib » 11 lis 2012, o 18:01

Witam!
Przeczytałem chyba pół internetu w tym to forum i nie udało mi się znaleźć prawie żadnego poradnika do przesuwania pointerów w grach z PSX z wyjątkiem tego http://stare.e-gry.net/artykuly/hacking-cz-3-pointery (przepraszam, jeżeli nie można dawać linków;D). Mimo wielu prób prób nie udało mi się nic przesunąć(być może jestem na to za głupi^^) dlatego proszę o jakiś poradnik krok po kroku jak przesunąć pointery w SnesEdicie dla gier na PSX lub jeżeli ktoś jest chętny i cierpliwy to chętnie przyjmę pomoc na gadu:)
Wierzę w Was, że dacie radę mi to wyjaśnić bo niektórzy tutaj to faktycznie magicy romhackingowi;P

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: ikskoks » 11 lis 2012, o 19:54

nie udało mi się znaleźć prawie żadnego poradnika do przesuwania pointerów w grach z PSX z wyjątkiem tego http://stare.e-gry.net/artykuly/hacking-cz-3-pointery
Tu masz najlepszy poradnik do pointerów jaki istnieje http://grajpopolsku.pl/articles.php?article_id=18

A tak od siebie dodam, że najprościej jest wypakować sobie plik z tekstem za pomocą CDmage LINK, otworzyć go hex edytorem (najlepiej Hex Editor Neo LINK), a następnie wyszukać to co chcemy tłumaczyć. Nad lub pod tłumaczonym tekstem powinna znajdować się tablica pointerów. Zazwyczaj ma ona w sobie dużo powtarzających się wartości. Na przykład: XX10XX10XX10XX10XX10XX10, gdzie dziesiątki się powtarzają a iksy są zmienne. Zmieniasz oczywiście iksy, a dziesiątki zostawiasz w spokoju.

TNTalib
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2011, o 02:58

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: TNTalib » 11 lis 2012, o 20:37

Znalazłem coś takiego:) tylko, że nad tekstem nie ma ładu (jest coś takiego XX0880XX0880XX0880) i nie wiem co od czego odejmować(próbowałem wszystkie możliwe kombinacje i nic nie wychodziło), a pod tekstem jest coś takiego X770880X770880X770880 i wychodzi przez chwilę 8,10,8,10, a powinno wychodzić 10,12,10,12:( Mam nadzieję, że da radę jakoś wpoić mi tą wiedzę bo trochę kiepsko wyglądają nazwy misji typu ZNAJDZ SAMO zamiast znajdź samolot, albo ZNISZCZ DZ PRZECIWLOTNICZE zamiast zniszcz działa przeciwlotnicze:)

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: ikskoks » 11 lis 2012, o 20:57

Nie rób żadnych, skomplikowanych działań na hexach. To tylko strata czasu i cierpliwości. Najlepiej zrób kopię zapasową tego pliku z tekstami i edytuj wszystkie iksy po kolei, aby sprawdzić czy znalazłeś to czego szukasz. Czyli po prostu metoda prób i błędów. Najlepiej zmieniaj każdą wartość dodając/odejmując 2 (np. D4+2=D6). Potem wrzuć plik do gry używając CDmage i przetestuj czy coś się zmieniło (i czy w ogóle wszystko działa) za pomocą emulatora epsxe. Jeśli utnie ci 2 znaki z jakiejś misji, to znaczy, że jesteś bliski odkrycia celu.

No a jak już znajdziesz odpowiedni pointer, możesz przywrócić kopię, którą zrobiłeś na początku i zmienić tylko to czego potrzebujesz. Proste, ale trochę czasochłonne.

TNTalib
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2011, o 02:58

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: TNTalib » 11 lis 2012, o 21:07

Dzięki wielkie koksu;P Popróbuję i odezwę się co się zdarzyło;D

-- 11 lis 2012, o 21:47 --

Niestety nie dało rady:( Ale przynajmniej ten neo mnie zachęcił, bo miałem go zainstalowanego na komputerze, ale nie mogłem się co do niego przekonać;D Jak masz może jeszcze jakieś pomysły co i jak to wypisz wszystkie, a ja choćbym nie miał tydzień spać sprawdzę wszystkie bo zależy mi na tym jak nie wiem^^

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: ikskoks » 11 lis 2012, o 22:05

Niestety nie dało rady:(
Chwileczkę ;p
Co dokładnie nie wyszło?
Nie słyszałem jeszcze, żeby metoda prób i błędów tak szybko zawiodła. Na pewno dobrze sprawdziłeś te dwie potencjalne tablice, o których pisałeś? A może gra ci się rozsypała po wgraniu zmienionych plików? Opisz dokładniej o co chodzi.

A tak w ogóle nie ma dużo sposobów na pointery. Tylko to co można wyczytać w poradnikach i to o czym ja mówiłem. No ewentualnie można użyć skryptów/programów pisanych pod daną grę lub zmienić pointery automatycznie w grach na SNES.

TNTalib
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2011, o 02:58

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: TNTalib » 11 lis 2012, o 22:19

Nie wiem czy grałeś w MoH:U ale w każdym razie na samym początku pierwszej rundy Manon podnosi broń i wyskakuje pistol rounds. Wszystkie pointery obniżałem o 2 czyli powinno być pistol roun, a cały czas pisało pistol rounds. Zmieniło się jedynie to, że jak już kilka tych pointerów pozmieniałem to po zrobieniu 2 kroków gra miała crasha(chociaż coś udało mi się uzyskać:PP). Jeszcze będę próbował bo za szybko to ja raczej nie chodzę spać, ale jakby się nie udało w żaden sposób, czy byłaby możliwość pomocy przez gadu albo teamviewer/pulpit zdalny?:P

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: ikskoks » 12 lis 2012, o 07:16

czy byłaby możliwość pomocy przez gadu albo teamviewer/pulpit zdalny?:P
Zawsze pomagam przez gadu/maila/PW. Inne opcje nie wchodzą w grę ;p

Dzisiaj spróbuj dodawać 2 wartości, a potem wyślij mi ten plik na maila (ikskoks@gmail.com).

TNTalib
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2011, o 02:58

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: TNTalib » 12 lis 2012, o 21:46

Ok, tak też sądziłem, ale zapytać nie zaszkodzi;D To pozmieniam to i owo i odezwę się:)

-- 12 lis 2012, o 22:18 --

Jak na razie słabo to widzę, ale jeszcze będę próbował:( Możliwe, że to dlatego, że np. po skończonej linijce było "fabrycznie" kilka(nawet do 5,a może i więcej) wartości 00? Podczas tłumaczenia jak coś się nie mieściło to usuwałem kilka tych wartości w wyjątkowych przypadkach i wpisywałem tam normalne znaki, które gra normalnie odczytywała. Czy to może być też wina tego? Akurat w przypadku tych pól gdzie szukam pointerów zachowane są pierwotne miejsca i ilość przerywników, ale też nie działa:(

-- 12 lis 2012, o 22:49 --

Nie udało mi się nic więcej z tym zrobić, więc posłałem plik na maila:) Napisałem tam też moje spostrzeżenia co działo się po zmianie hexów, może w czymś pomogą:)

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: ikskoks » 13 lis 2012, o 19:48

Nie chciałem siać herezji przez pocztę, dlatego daję odpowiedź tutaj. Jeśli to co mówię jest źle, proszę o poprawę przez innych użytkowników forum ;p

Słowa, które próbujemy przesunąć to PISTOL ROUNDS. Według mnie tablice pointerów to te wartości zaznaczone na czerwono. Natomiast to co musisz zmienić jest gdzieś w obszarze na zielono. Poeksperymentuj i daj znać co ci wyszło.

Obrazek



Obrazek

Na wszelki wypadek wysyłam jako załącznik plik LEVEL.BIN
(Może komuś się przyda.)
Załączniki
LEVEL.rar
(147.68 KiB) Pobrany 154 razy


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość