Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
TNTalib
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2011, o 02:58

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: TNTalib » 13 lis 2012, o 20:14

Zaraz pozmieniam i napiszę co się stało;D Mam tylko nadzieję, że żaden neokid który się tutaj przybłąkał nie ściągnie tego i nie podpisze się jako autor, bo mimo, że niedopracowane to jest po polsku;P

-- 13 lis 2012, o 21:13 --

Kiepsko z tym będzie:( Ale w tym trzecim zbiorze jeden pointer dał ciekawy efekt bo wcięło wszystkie napisy, wraz z amunicją do broni:D

-- 13 lis 2012, o 22:03 --

Lipa:( Sprawdziłem wszystkie możliwości i albo jestem jakiś mocno przygłupi, że nie umiem pozmieniać cyferek, albo to nie tu:( Wydaje mi się, że te cztery linijki bezpośrednio nad PISTOL ROUNDS dotyczą w jakimś sensie świata gry, bo zmieniając jeden pointer usunąłem cały świat oprócz HUD-u i ręki z bronią, a wcześniej rozkalibrowałem celownik:D I tak jeszcze żeby się upewnić... wszystkie pointery obniżam o 6 czyli jak jest np. 2C to jest 26, ale jak natrafiam na 00 to logika nakazuje zostawić to bez zmian bo nie da się tego zmienić, czy dobrze rozumuję?;D

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 799
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: ikskoks » 13 lis 2012, o 22:56

czy dobrze rozumuję?
Tak. Myślę, że robisz wszystko dobrze. Jednak te trzy czerwone pola, które ci zaznaczyłem były moimi asami w rękawie i jeśli tam nie ma pointerów do tego wyrazu, to niestety musisz przejrzeć resztę pliku w poszukiwaniu tablic z powtarzającą się wartością 80. Innej rady na to nie mam.


(Największe szanse na występowanie pointerów są oczywiście niedaleko tłumaczonego tekstu. Tam powinieneś zacząć.)

TNTalib
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2011, o 02:58

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: TNTalib » 13 lis 2012, o 23:10

:( od początku z tym MoH'em były problemy, ale cóż począć... Jak zacząłem to skończę;D Chyba, że jest jakiś wzór albo schemat jak wyliczać takie coś to może jakiś programik bym napisał:D Jakbyś jeszcze coś odkrył gdybyś przypadkowo z nudów tą tablicę przeglądał to proszę o info tu, na gadu(napisałem w ostatnim mailu) albo na maila;) Tak czy inaczej... wielkie dzięki za poświęcony czas, prąd i chęci;D Czuję, że jeszcze kiedyś zobaczę jakąś poradę pod twoim nickiem więc już mówię, że jesteś moim drugim guru (pierwszym jest szanowny Manuel Czaszka;P)

Awatar użytkownika
Robin
Posty: 300
Rejestracja: 19 maja 2008, o 10:04
Grupa: CosmoFF
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: Robin » 14 lis 2012, o 00:07

Mi to wygląda na pointery wskazujące na adresy w pamięci konsoli. Możliwe, że pod tymi adresami w pamięci są szukane pointery do tekstów. Wyszukaj w plikach gry np. takiego ciągu hex:
000010001C002C0038004800580078008C009C00A800B800CC00E000F000
...lub te same wartości +40h lub +44h, a nuż znajdziesz.

Ponadto zwróć uwagę, że każdy tekst zaczyna się od adresu podzielnego przez 4 - nie zmieniaj tego. Przesunięcie czegokolwiek o 1 miejsce w tył, nawet przy poprawieniu właściwego pointera, może wykrzaczyć grę. Ponadto pointery mogą być w takiej sytuacji wartością przedzieloną przez 4 (czyli np. 3C zamiast F0). Powodzenia w szukaniu ;)
www.balamb.pl
Smrtka je tradiční personifikace smrti, zpodobněná jako kostlivec s kosou, často bývá zobrazována v černém hábitu.

TNTalib
Posty: 20
Rejestracja: 12 lut 2011, o 02:58

Re: Prośba o pomoc przy przesuwaniu pointerów:)

Postautor: TNTalib » 14 lis 2012, o 19:44

Dzięki za wskazówki;) Jak znajdę to radość przeleję tutaj;P

-- 15 lis 2012, o 20:54 --

Hmmm... Albo nie ogarnąłem i robię to źle, albo nie ma takiego ciągu:(


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości