TTG Tools, problem z otwarciem czcionki

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
Maister37
Posty: 21
Rejestracja: 4 lip 2013, o 18:11
Grupa: ForeverAlone ;_;

TTG Tools, problem z otwarciem czcionki

Postautor: Maister37 » 29 lip 2013, o 13:37

Witam wszystkich tu zebranych, cieszę się, że zechcieliście poświęcić swój cenny czas na zapoznanie się z moim małym rosyjskim problemem. Otóż za każdym razem gdy próbuję otworzyć jakąkolwiek czcionkę w TTG Tools wyskakuje mi błąd :
http://zapodaj.net/5b828638835cf.bmp.html
Z tego co udało mi się rozszyfrować. "pierwsze ostrzeżenie. Coś ze zwróceniem uwagi na wydajność. Być może jest szyfrowane. W przypadku Strong Bada, myślę, że wszystko cośtam."
Ktokolwiek wie, ktokolwiek słyszał o czymś takim?
Co złego to nie ja.A nawet jeśli to ja, to i tak się nie przyznam.

Awatar użytkownika
Tirey93
Posty: 91
Rejestracja: 9 kwie 2011, o 19:56

Re: TTG Tools, problem z otwarciem czcionki

Postautor: Tirey93 » 29 lip 2013, o 13:48

Nigdy sie z tym nie spotkałem. Wyślij może czcionkę na priva, a ja odpalę ją u siebie.
ONLY HAXBALL

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: TTG Tools, problem z otwarciem czcionki

Postautor: ikskoks » 29 lip 2013, o 13:51

Mi też wyślij ^^

Albo najlepiej daj w tym temacie jako załącznik ;p

Awatar użytkownika
Maister37
Posty: 21
Rejestracja: 4 lip 2013, o 18:11
Grupa: ForeverAlone ;_;

Re: TTG Tools, problem z otwarciem czcionki

Postautor: Maister37 » 29 lip 2013, o 14:37

Oto czcionki.
Załączniki
czcionki.rar
(683.92 KiB) Pobrany 202 razy
Co złego to nie ja.A nawet jeśli to ja, to i tak się nie przyznam.

Awatar użytkownika
Johnny
Kasztaniak
Posty: 260
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:35

Re: TTG Tools, problem z otwarciem czcionki

Postautor: Johnny » 29 lip 2013, o 15:03

Tak jak mówi komunikat, są zaszyfrowane. Zazwyczaj na taki problem pomagało przepuszczenie czcionki przez Auto(De)Packera, ale teraz to nie działa. Nie wiem co to za gra - program jest już nieco przestarzały i już przy TWD trzeba było się nieco nagimnastykować, żeby wszystko było kompatybilne.

Ale w sumie "zaszyfrowany" to złe słowo. Gdyby tak było, nie dobrał bym się do nich. http://screencast.com/t/85uX47UBNKzA Ogólnie rzecz biorąc czcionka TTG składa się z grafiki - pliku DDS i tablicy z danymi o każdym znaczku w książce. TTG Tools umożliwia swobodną edycję obu tych rzeczy.

W normalnym stanie pliki DDS leżą sobie zwyczajnie w pliku czcionki, chwilka z heksedytorem i masz osobny DDS. Ten "szyfr" jednak wywala nagłówki DDS-ów. Miałem pod ręką czcionkę z TWD, wziąłem nagłówek stamtąd, dokleiłem do odpowiednich bajtów i mam DDS-a.

Czyli dobra wiadomość jest taka, że dałoby się edytować grafiki. Gorsza jest taka, że ciężko będzie z tabelą opisującą znaki - będzie bardzo niewygodnie. Na razie tyle ode mnie, ale lubię TTG, pogrzebię za jakiś czas, może coś wydumam.
Od 20 lat niszczę klimat. Moje dzieci będą jeździć bez kasków.

Awatar użytkownika
ikskoks
Nadzieja polskiego romhackingu
Posty: 797
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 11:10
Grupa: LocMakers
Kontakt:

Re: TTG Tools, problem z otwarciem czcionki

Postautor: ikskoks » 29 lip 2013, o 15:14

Być może ten sposób zadziała:
until the next update of TTG Tools which may or may not happen, the fonts have to be edited... err... well, the 'hacky' way.

1. Rename all .font to .d3dtx and move'em to Input.
2. Decrypt to .dds with TTG Tools.
3. Open .dds in Photoshop. You'll see white squares. In Layers, switch to Alpha Channel. You'll see the font.
4. Here's the tricky part. Replace the characters your language does not use with the characters it uses and note the changes somewhere. Save your files and encrypt them back to d3dtx and rename to .font.
5. In text files, replace your localized chars with the symbols you changed to your chars.
A jak nie, to pewnie trzeba będzie czekać na jakieś nowe info ^^

Awatar użytkownika
Johnny
Kasztaniak
Posty: 260
Rejestracja: 21 lut 2010, o 20:35

Re: TTG Tools, problem z otwarciem czcionki

Postautor: Johnny » 29 lip 2013, o 15:17

Nie działa, bo brakuje wspomnianego nagłówka. Mój sposób w sumie w 3. punkcie już pokrywa się z tym, ale najpierw trzeba do niego dojść, a to wymaga opanowania obsługi heksedytora i rozumienia tego, co chce się osiągnąć.
Od 20 lat niszczę klimat. Moje dzieci będą jeździć bez kasków.

Awatar użytkownika
filu23
Posty: 105
Rejestracja: 14 sie 2011, o 19:13

Re: TTG Tools, problem z otwarciem czcionki

Postautor: filu23 » 30 lip 2013, o 09:34

otwórz plik czcionki DDS innej gry podmień nagłówki do twojej edytuj i zamień ponownie na oryginalny nagłówek. Trochę łopatologicznie ale chyba skumasz o co mi chodzi.

kasperski97
Posty: 6
Rejestracja: 29 sie 2014, o 12:41

Re: TTG Tools, problem z otwarciem czcionki

Postautor: kasperski97 » 29 sie 2014, o 13:08

Też mam podobny problem, ale żaden z tych sposobów nie pomaga. Co robię źle?
Załączniki
CheapSignage_50.zip
(69.63 KiB) Pobrany 182 razy


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości