[GBA] Tworzenie Tablic - GS:TLA

Wszelkie kwestie techniczne.
Regulamin forum
1. W miarę możliwości prosimy o załączanie plików przez nasze forum, nie na zewnętrznych serwerach. Pliki nie znikną wtedy po upływie pewnego czasu. 2. Jeśli chcecie uzyskać pomoc przy rozpracowaniu plików (np. z tekstem, czcionką) załączajcie je do postów - nie każdy przecież posiada tłumaczoną przez Was grę.
Awatar użytkownika
Juman
Posty: 6
Rejestracja: 23 gru 2008, o 10:50

[GBA] Tworzenie Tablic - GS:TLA

Postautor: Juman » 23 gru 2008, o 10:52

Witam, przybywam do was gdyz mam powazny problem. Mialem zamiar przetlumaczyc rom "Golden Sun: The Lost Age" na nasz polski jezyk. Czasu oraz checi mam sporo... Jednak utknalem przy tworzeniu tablic. W "SearchR X" wpisalem kilka slow - "GOLDEN, Jenna, check". za kazdym razem dostawalem inne wartosci. Staralem sie je wpisywac, a moze sie uda. Gdy otwieralem rom przez "Thingy32" i ladowalem tablice z roznymi wartosciami, znajdywalo mi jedynie wczesniej odnalezione slowa. Reszta to krzaki bez sensu. Krzakow bylo zbyt duzo, zeby cokolwiek z nich rozszyfrowac. Udalo mi sie odkodowac niecala tablice... Chodzi mi o to, ze mam "Creditsy i nic wiecej". Czy mozliwe aby jednemu znakowi "np. a " bylo nadane wiecej niz 1 wartosc?
Z reszta, macie screeny:
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Quast
Posty: 40
Rejestracja: 22 maja 2008, o 14:36

Re: [GBA] Tworzenie Tablic - GS:TLA

Postautor: Quast » 23 gru 2008, o 11:50

Witaj Juman
Sam kiedyś miałem się zabrać za Golden Sun'a:TLA, ale z pewnych przyczyn losowych nic z tego nie wyszło.
Na tej fazie za bardzo pomóc nie mogę, ale może przyda Ci się ten edytor do GS. Zarzucę linkiem:
http://gbatemp.net/index.php?showtopic=109517
Co prawda tablic nie stworzy, jednakże zawsze do czegoś może posłużyć. ^^"
Jak wabił się pies Piłsudskiego?
Odp:"Pies"

Awatar użytkownika
mziab
Posty: 460
Rejestracja: 20 maja 2008, o 23:11
Grupa: mteam
Kontakt:

Re: [GBA] Tworzenie Tablic - GS:TLA

Postautor: mziab » 23 gru 2008, o 15:02

Juman: Obie części Golden Sun mają tekst kompresowany odmianą algorytmu LZSS, więc samym hexedytorem i relative searchem wiele nie wskórasz. Tylko creditsy są niekompresowane.
"Człowieka można przedstawić w postaci ułamka, w którym licznikiem są jego właściwości, a mianownikiem - mniemanie o sobie. Im większy mianownik, tym mniejszy cały ułamek." - Lew Tołstoj

Awatar użytkownika
Juman
Posty: 6
Rejestracja: 23 gru 2008, o 10:50

Re: [GBA] Tworzenie Tablic - GS:TLA

Postautor: Juman » 23 gru 2008, o 15:23

Wiec co mam zrobic? Tak jak mowiles, otworzylem pierwszego Golden Sun'a przez stworzona wczesniej tablice i znowu mialem tylko Credits'y. Musialbym dotrzec do Rykuzushi'ego, ale watpie zeby mi pomogl. Poza tym nie mam zadnych namiarow na niego.
Juman: Obie części Golden Sun mają tekst kompresowany odmianą algorytmu LZSS, więc samym hexedytorem i relative searchem wiele nie wskórasz. Tylko creditsy są niekompresowane.
Skoro sa skompresowane, powinno dac sie je jakos "zdekompresowac", tylko jak?

http://pl.wikipedia.org/wiki/LZSS

Zbyt wiele mi to nie mowi, na moim etapie nauki :<

Awatar użytkownika
FenX
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:17

Re: [GBA] Tworzenie Tablic - GS:TLA

Postautor: FenX » 23 gru 2008, o 15:52

http://www.romhacking.net/docs/golden_sun_text.txt - artykul Labmastera o dekompresji tekstu w GS. Niestety znajomosc ASM obowiazkowa.

Awatar użytkownika
Juman
Posty: 6
Rejestracja: 23 gru 2008, o 10:50

Re: [GBA] Tworzenie Tablic - GS:TLA

Postautor: Juman » 23 gru 2008, o 16:14

Tak, tak... Gadalem z Rykuzushim i sam nawet probowalem - ta metoda dekompresji nie zadziala na GS:TLA, gdyz obie gry sa kompresowane inna metoda. Do dekompresji Golden Sun'a wystarczy sciagnac programik labmastera "gstoolkit", za jego pomoca mozemy wyciagnac caly tekst z golden sun'a. Program ten jednak nie wspolpracuje z GS:TLA, gdyz jak pisalem wyzej metoda kompresji jest inna. Na moim poziomie nie jestem wstanie zabrac sie za GS:TLA, a szkoda :( Bede sie oczywiscie starac przetlumaczyc ten rom, jednak narazie wezme sie za cos innego. Chyba ze wy macie jakies pomysly.

Awatar użytkownika
FenX
Posty: 8
Rejestracja: 17 lis 2008, o 23:17

Re: [GBA] Tworzenie Tablic - GS:TLA

Postautor: FenX » 23 gru 2008, o 20:36

Sprobuj skontaktowac sie z Labmasterem, moze on wie cos na temat kompresji w TLA.

http://labmaster.bios.net.nz/


Wróć do „Technikalia”



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości